FB
Google Plus


Odkryj tajemnice Color Stories™ 

Stworzyliśmy najbardziej intrygującą i zaskakującą kolekcję barwnych opowieści. Odkryliśmy nowy wymiar w świecie koloru. To prawdziwy przełom w nauce o kolorach.
Uwolnij historie zamknięte w 8 tomach Color Stories™ i stwórz wyjątkowy klimat we wnętrzu.

“We have broken all the rules with the creation of Color Stories, and have achieved colors we’ve never been able to before” [tłum. "Tworząc Color Stories złamaliśmy wszelkie przyjęte reguły i w efekcie otrzymaliśmy kolory, których nigdy wcześniej nie bylibyśmy w stanie opracować"] -  oto wypowiedź Raya Gomez'a, Dyrektora ds. marketingu koloru Benjamin Moore & Co., która najdobitniej oddaje specyfikę nowej palety.  

Każdy kolor to niepowtarzalna historia, rodzaj wielobarwnej intrygi.

"Miękki lniany obrus schnący na rozpostartym sznurze tworzy idealną scenerię dla improwizowanych zabaw z dzieciństwa".

"Wystarczy specyficzny odcień zieleni z niewielką szczyptą żółcieni, aby przywołać w pamięci bujne ogrody wiosennych lilii naznaczone kroplami chłodnej porannej rosy". 

"Ta czarująca satynowa sukienka, trzepocąca na letnim wietrze idealnie pasuje do jej głębokich szaro-niebieskich oczu".

Wydawać by się mogło, że w temacie kolorystki wnętrz powiedziane zostało już praktycznie wszystko. Tysiące odcieni farb i różne stopnie połysku sprawiają, że dysponujesz bardzo szerokim wachlarzem możliwości dekoracyjnych. Dla nas to wciąż za mało.

Idea nowego projektu była ambitna i szalona. Czy można stworzyć kolekcję kolorów inną niż wszystkie? Tajemniczą i emocjonalną, a przy tym dynamiczną, żywą i zaskakującą?

Długie miesiące pracy specjalistów ds. koloru i technologów zaowocowały powstaniem takiej właśnie palety kolorów Color Stories™.

Co decyduje o wyjątkowości Color Stories™?

Jedyna w swoim rodzaju barwna kolekcja licząca 240 odcieni, reprezentujących tzw. "pełne spektrum kolorów", dostępna w ekskluzywnej linii farb Aura®.

Wszystkie odcienie charakteryzuje wyjątkowa głębia, bogactwo półtonów, wysublimowane niuanse kolorystyczne i czarująca świetlistość. Kolory z palety Color Stories™ „żyją”, ulegając intensywnym zmianom w zależności od pory dnia, a także rodzaju i natężenia światła.
Gra kolorów rozpoczyna się pod wpływem naturalnych, porannych promieni słonecznych, a kończy przy sztucznym oświetleniu w godzinach wieczornych i nocnych. Kolekcja Color Stories™ zaprezentowana została w wyjątkowej formie - 8 tomach kolorystycznych.

Niepowtarzalna receptura każdego koloru budzi emocje i wywołuje uczucia, uosabia pewną historię. A wszystko to schowane za każdym z 240 „żyjących” odcieni.  

Tajemnica ma swój początek u źródła - w recepturze.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych receptur, podczas opracowania wyjątkowych kolorów kolekcji Color Stories™ w pełni świadomie pominięto czarne i szare koloranty. W ich miejsce w recepturze każdego koloru wprowadzono od 5 do 7 pigmentów, podczas gdy tradycyjne odcienie bazują zazwyczaj na 2-3 kolorantach. Obecność tak dużej liczby pigmentów decyduje o określeniu nowej palety terminem „pełne spektrum koloru”.

Dzięki kolorantom połączonym z zegarmistrzowską precyzją, wszystkie kolory Color Stories™ dostarczają złożonych zjawisk wizualnych. Końcowym efektem jest kolor o nieporównywalnie większej jasności i czystości, który wykazuje intensywniejszą wibrację i głębię w porównaniu z tradycyjnymi odcieniami. 

Wspomniany fakt wyeliminowania czarnych i szarych kolorantów ma decydujace znaczenie dla niepowtarzalnej gry koloru w trakcie dnia. Dlaczego?

Posłużmy się przykładem. Jeżeli szary odcień farby został osiągnięty poprzez zestawienie w jednej recepturze niebieskich, brązowych, czerwonych i zielonych pigmentów, zmieniające się światło (zależne od pory dnia, a także od rodzaju) "podbija" wybrane koloranty. W efekcie na ścianie obserwujemy liczne zmiany kolorystyczne, które nie pojawią się w przypadku kolorów recepturowanych w tradycyjny sposób (z użyciem czerni i szarych kolorantów).  

 
Nauka stojąca za sztuką.

Każdy odcień z palety Color Stories™ został stworzony przy użyciu opatentowanych kolorantów Gennex z zerową zawartością LZO (lotnych związków organicznych) oraz nowej generacji farb – linii Aura® marki Benjamin Moore. Rewolucyjna technologia ColorLock® Technology (wykorzystana jedynie we wspomnianej rodzinie produktów), umożliwia precyzyjne zmieszanie wszystkich pigmentów w pełnym spektrum kolorów, aby uzyskać ich zjawiskową głębię i bogactwo. Pigment otaczany jest przez cząsteczki spoiwa formując charakterystyczne "mikrokapsułki”, odpowiedzialne za wyjątkową głebię oraz doskonałe parametry wykończenia.

Nasza ekskluzywna, wodorozcieńczalna farba Aura® i ekologiczne koloranty tworzą odcienie niemożliwe do odtworzenia przez innych producentów.

Wszystkie odcienie na wzorniku stanowią fizyczne wymalowania farbą AURA 524 (półmat). Tylko w ten sposób możliwe było oddanie prawdziwego koloru i wyjątkowej głębi odcieni Color Stories™.

Wysublimowany efekt.

Utożsamiając się z jakimkolwiek z kolorów lub kombinacją odcieni osiągasz prawdziwą wolność ekspresji. Wzbudzasz zazdrość.
Kolekcja Color Stories™ prezentuje niesamowite odcienie, które pod wpływem oddziaływania światła, wnoszą wymiar i świetlistość w każde wnętrze. Wszystkie kolory charakteryzuje pewna tajemnicza ulotność i niezależność, cechy pożądane w każdym stylu architektonicznym i w każdych warunkach oświetlenia.   

Uwolnij historie zamknięte w tomach.

Nietypowa kolekcja Color Stories™ zamknięta została w równie wyjątkowej formie -  w 8 tomach kolorystycznych: „Shades of gray”, „Naturally neutral”, „Earthen hues”, „Violet twilight”, „Fluid blues”, „Elemental greens”, „Golden fields”oraz „Fiery sunset”.

„Shades of gray”
Nigdy nie będziesz wyglądać identycznie w szarościach dwa razy. Spektakularna antologia odkrywa subtelną stronę szarych, eleganckich odcieni, wprowadzając półtony brązów, niebieskości i zieleni. Wszystko po to, aby nadać finalnym kolorom elementy zaskoczenia i tchnąć w nie życie. 

 

„Naturally neutral”
Te neutralne odcienie tworzą rodzaj dynamicznej intrygi. Wprowadzając szczyptę zieleni, żółcieni oraz pomarańczy, kolory te zapewniają głębię oraz wymiarowość niezależnie od tego, czy zostały użyte samodzielnie czy w połączeniu z odcieniami z innych tomów Color Stories™.

 

„Earthen hues”
Ta organiczna z natury, kojąca i bogata paleta o szerokim zasięgu obejmuje tony od brązów do róży, które stanowią przeciwwagę dla głębszych odcieni. Efekt jest czarujący, szczególnie gdy kolory „Earthen hues” stosowane są w obrębie całej przestrzeni.  

 

 

„Violet twilight”
Podobnie jak poszczególne warstwy kolorów na wieczornym niebie, paleta tworzy wspaniałą narrację dla fioletów i głębokiej purpury. Niesamowicie zróżnicowana akcja opowieści biorącej początek od najgłębszych ametystów, a kończąc na bladym fiolecie niczym ze snów, rozwija się przechodząc w piękne wariacje o niebieskim zabarwieniu.

 

„Fluid blues”
Tom pełen tonów inspirowanych morzem. Jednak w tym wypadku wątek sięga dużo głębiej …  Odcienie zostały bardzo starannie wybrane z uwagi na ich odczucie ruchu. Przechodzą płynnie od szaro-niebieskich fal poprzez klimat wodnego świata, aż do oceanicznej głębiny. 

 

„Elemental greens”
Kombinacja esencji otaczającej przyrody tworzy niesłychanie świeżą baśń natury – od wiosennych żółto-zielonych tonów do niebiesko-szarych cieni lasów. Kojące i orzeźwiające zestawienia harmonijnie współgrają ze sobą i stanowią doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza.    

 

„Golden Fields”
Kolory inspirowane przez matkę naturę tworzą historię snutą przez zgaszone odcienie ziemi, kremowe tony oraz akcenty zieleni. Nasycone złotą poświatą kolory wywołują odczucie komfortu i ciepła w Twoim domu.

 

 

„Fiery sunset”
Tryskająca energią grupa naznaczonych słońcem kolorów wirtualnie emituje ciepło by wypełnić wnętrza przyjemnym żarem. Starannie wybrane odcienie o miękkich przejściach tonalnych, pogodne w swej naturze zapewnią neutralny element. W zestawieniu z ognistymi czerwieniami i pomarańczami tworzą harmonijny spokój.     
 

 

Stwórz swoją własną historię.

Stwórz własne barwne opowiadanie. Masz do wyboru 8 tomów. Która historia jest Twoja?    
 

Jak zamówić farby z palety Color Stories™?

Kolory z kolekcji Color Stories™ posiadają kody identyfikacyjne poprzedzone charakterystyczną kombinacją liter „CSP”. Wszystkie odcienie osiągane są jedynie w farbach z rodziny Aura® (o symbolach 522, 524 i 532) barwionych w ekologicznym systemie Benjamin Moore® GENNEX® Platform.

Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej Twoim oczekiwaniom.

Kliknij i pobierz prezentację Color Stories!  [pdf 11387 kB]

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.