FB
Google Plus

Benjamin Moore po roku zaawansowanych prac nad poszukiwaniem odcienia który najlepiej odda charakter roku 2017, ogłosił oczekiwany Kolor Roku 2017.

SHADOW 2117-30 to szlachetny fiolet, który uwodzi głębią i wielowymiarowością. Kolor, który – mimo że schowany w cieniu – dzięki ametystowej głębi nie daje o sobie zapomnieć, uwodzi i natychmiast zapada w pamięć. 

„Niejednoznaczny i enigmatyczny, SHADOW 2117-30 jest prawdziwym mistrzem w tworzeniu nastroju. To jeden z tych kolorów, o których mówimy niedzisiejszy, a za chwilę okazuje się, że rewelacyjnie sprawdza się we wnętrzach na wskroś nowoczesnych” mówi o tegorocznym wyborze Ellen O’Neill, Dyrektor Kreatywna Benjamin Moore. Dodaje, że „SHADOW jest niezwykle wyrafinowanym odcieniem, który w zależności od kontekstu prowokuje, lub odsłania swoją poetycką naturę, wnosi spokój, albo pobudza do działania”.

Największą inspiracją okazała się sztuka i twórczość Dawnych Mistrzów – to badania nad zależnościami światła i cienia na starych płótnach wyznaczyły kierunek poszukiwań Koloru Roku 2017 i nakierowały zespół kreatywny na drogę pełną szlachetnych odniesień.

Jeśli przyjrzymy się kolorowi SHADOW 2017-30 uważniej, odnajdziemy w nim głębię charakterystyczną dla słynnych scen rodzajowych i martwych natur, które od stuleci zachwycają w muzeach na całym świecie. Ale charakterystyczne dla niejednoznacznych, malarskich palet niuanse odnajdziemy także w innych odcieniach z towarzyszącej Kolorowi Roku kolekcji Color Trends 2017.

Olbrzymią inspiracją dla tegorocznej kolekcji stały się dzieła artystów z różnych epok: Dawnych Mistrzów, takich jak Vermeer czy Caravaggio, klasycystycznych rzeźbiarzy, jak Bertel Thorvaldsen, malarzy pracujących na przełomie wieków ( np. Vilhelm Hammershoi), a także współczesnych talentów. Wszystkich łączy jedno – fascynacja światłem, cieniem i kolorem. 

Kolekcja Color Trends 2017 obejmuje 23 harmonijnie skomponowane odcienie. Co w niej znajdziemy? Z jednej strony pudrowe fiolety i róże oraz delikatne jak mgiełka błękity, z drugiej rubinowe czerwienie, szmaragdy i turkusy przywodzące na myśl drogocenne kamienie. 

Po raz pierwszy od kilku lat witamy także ponadczasową klasykę, opartą na stonowanych brązach, rudościach i khaki. Wszystkie nieco zamglone, niejednoznaczne, kuszą nie mniej niż tegoroczna skrywająca się w cieniu gwiazda.  

Zobacz pełną kolekcję Color Trends 2017

 Zobacz komentarze i wyraź Swoją opinię na naszym profilu!

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.