FB
Google Plus

Podróż w czasie – kolekcja kolorów Williamsburg®

Pod koniec 2013 roku marka Benjamin Moore obchodziła swoje 130 urodziny. Bogata tradycja i ogromne doświadczenie, jakie zdobyła w ciągu tych lat zainspirowały ją, by wybrać się w podróż do przeszłości. Cel wyprawy – oczywiście kolory.

Czy da się bez magicznej kapsuły, wehikułu czasu, niczym w książkach fantasy, cofnąć się do przeszłości? 

Benjamin Moore dla kolorów jest w stanie zrobić wszystko! Eksperci kolorystyczni marki, naukowcy i badacze rozpoczęli burzę mózgów. Tak doszło do współpracy marki z Fundacją Kolonii Williamsburg, która nieustannie zajmuje się badaniem przeszłości, pielęgnowaniem tradycji i zgłębianiem historii. 

Kolory z rodowodem

Zamarzyliśmy sobie, by sprawdzić, jakie kolory były popularne nie 130, ale 250 lat temu, kiedy to rodziła się klasyka amerykańskiego designu. Nasi eksperci wraz z kuratorami z Fundacji Williamsburg rozpoczęli wnikliwe analizy XVIII wiecznych próbek farb, fragmentów tapet, zachowanych elementów architektury i dzieł sztuki oraz dokumentacji. Był to długotrwały i żmudny proces, ale efekt prac wręcz nas oczarował. Dlatego kolory, które udało się nam odtworzyć zapragnęliśmy zaoferować naszym klientom, tworząc niepowtarzalną paletę - Williamsburg®

- Udało się nam stworzyć paletę, która inspiruje i łączy historię z najnowszymi trendami designu – podkreśla Carl Minchew wiceprezydent Departametu ds. Innowacji w kolorystyce i designie koncernu Benjamin Moore & Co.

Obejrzyj film

144 oryginalne odcienie - Zobacz wszystkie kolory

Niezwykłe, ponadczasowe i dostojne odcienie, zdobiły fasady i wnętrza XVIII wiecznych budynków miasta, które w tym okresie, jako stolica stanu Wirginia stanowiło centrum życia politycznego, kulturalnego i naukowego.

To tu George Washington, Thomas Jefferson, Patrick Henry, George Mason i inni naczelni patrioci Wirginii formułowali swoje najważniejsze idee, dotyczące funkcjonowania państwa, oparte na wolności jednostki, niepodległości i swobodach obywatelskich.

Dziś nadal można wybrać się w podróż do wieku XVIII, dzięki niezwykłemu skansenowi, jaki powstał w Williamsburgu, który jest „żywym” muzeum i centrum rozrywki. Fundacja Kolonii Williamsburg na co dzień troszczy się o to miejsce, pielęgnując i przekazując historyczną wiedzę kolejnym pokoleniom Amerykanów. 

Odcienie z palety Williamsburg® dostępne są w przypadku farb do wnętrz z linii Aura® i farby Regal® Select 548, emalii do drewna i metalu Advanced® 792 oraz farby sufitowej Waterborne Ceiling Paint® 508.    

Więcej

 


 

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.