FB
Google Plus

Koło barw

 

 

Standardowe koło barw obejmuje 12 kolorów, podzielonych na trzy podstawowe grupy.

 

 

 

Kolory podstawowe (czerwony, niebieski, żółty)

 

 

 

 

 

Kolory pochodne, stanowiące kombinację dwóch kolorów podstawowych: pomarańcz (połączenie czerwieni z żółcienią), zieleń (kombinacja żółcieńi z niebieskim) oraz filolet (połączenie niebieskiego z czerwienią).  

 

 

 

Kolory "trzeciego rzędu" stanowiące połączenie kolorów podstawowych z pochodnymi. Nazwy otrzymanych odcieni odnoszą się do nazw kolorów wchodzących w skład kombinacji, np. zielono-niebieski, czerwono-fioletowy, żółto-pomarańczowy, etc.  

 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!