FB
Google Plus

Aura - eksplozja kolorów! Nadchodzi nowa generacja farb

21 lipca 2009

Aura to linia ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore Paints, stworzona z myślą o osobach przywiązujących szczególną wagę do kolorystyki i estetyki wnętrz. Rewolucyjna technologia, bardzo bogata paleta oryginalnych, bardziej nasyconych kolorów, troska o środowisko naturalne oraz wysokie standardy bezpieczeństwa sprawiają, że produkty malarskie spod znaku Aura to idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Farby nie wymagają gruntowania i nawet przy wyborze najciemniejszych odcieni aplikuje się je maksymalnie w dwóch warstwach.

Formuła farb z linii Aura opiera się na innowacyjnej technologii ColorLock® Technology, która wykorzystuje autorski, hybrydowy system dyspersji akrylowych. W tradycyjnych farbach cząsteczki pigmentu są luźno rozmieszczone pośród cząsteczek spoiwa. W efekcie kolor blaknie pod wpływem promieniowania UV i wielokrotnego zmywania.  W opatentowanej technologii ColorLock® Technology cząsteczki spoiwa dokładnie otaczają i skutecznie chronią zamknięte wewnątrz pigmenty (tworząc mikrokapsułki). Zastosowanie powyższego rozwiązania gwarantuje niespotykaną trwałość koloru oraz bardzo dobre parametry techniczne wykończenia. Ponadto, farby z linii Aura barwione są przy użyciu ekologicznych, wodorozcieńczalnych kolorantów GENNEX®, wzmacniających intensywność koloru i odporność pomalowanych powierzchni na zmywanie i wnikanie zabrudzeń.

Farby z linii Aura oznaczone zostały logotypem Green Promise™, który stanowi świadectwo produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Tytuł ten oznacza, że farby Aura spełniają restrykcyjne wymagania i normy organizacji GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS (California's Collaborative for High Performance Schools) i LEED®, testujących i certyfikujących produkty malarskie o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

Poznaj rodzinę farb Aura:

AURA® MATTE WATERBORNE INTERIOR PAINT 522
- wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa o matowym wykończeniu, przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów oraz elementów wyposażenia (np. drzwi, mebli, szafek, futryn, listew) wewnątrz obiektów mieszkalnych.

AURA® EGGSHELL WATERBORNE INTERIOR PAINT 524 - wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa o półmatowym wykończeniu, przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów oraz elementów wyposażenia (np. drzwi, mebli, szafek, futryn, listew) wewnątrz obiektów mieszkalnych.

AURA® BATH & SPA MATTE FINISH 532 - wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa o matowym wykończeniu, przeznaczona do dekoracji pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza, w szczególności: łazienek, saun i kuchni. Wyjątkowo odporna na zmywanie, działanie wysokiej wilgotności powietrza (również gorącego) oraz mikroorganizmów.

Linia produktowa Aura obejmuje również farby przeznaczone do malowania elewacji budynków, które zostaną wprowadzone do oferty B.M. Polska na wiosnę 2010 roku.  

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore Paints dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronach internetowych www.benjaminmoore.pl i www.bmpolska.com.

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.