FB
Google Plus

Najlepsze farby wg klientów? Benjamin Moore!

2 sierpnia 2011

Benjamin Moore najlepszą marką!

Już po raz piąty uznana międzynarodowa firma badawcza J.D. Power and Associates przeprowadziła badania satysfakcji wśród klientów, którzy na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy dokonali zakupu farb do wnętrz.

Ankiety konsumenckie wypełniła reprezentatywna grupa 8900 Amerykanów. W badaniu przeprowadzonym w marcu i kwietniu br. klienci oceniali producentów farb w sześciu kategoriach, w tym pod względem aplikacji, oferty dostępnych produktów, trwałości wymalowania, ceny, obsługi klienta oraz serwisu posprzedażowego. Każda z marek ujętych w rankingu mogła uzyskać łącznie 1000 punktów.

Tegorocznym zwycięzcą został Benjamin Moore z wynikiem 791 punktów, który szczególnie wysokie oceny uzyskał w zakresie obsługi klienta, oferty produktów i aplikacji. Kolejne miejsca na podium przypadły w udziale marce Porter (789 punktów) i Sherwin-Williams (778).

Zdaniem Christiny Cooler, starszego menagera ds. nieruchomości i budownictwa w J.D. Power and Associates wyniki badań konsumenckich znajdują odzwierciedlenie w lojalności klienta względem marki: „Wśród klientów najlepszych marek w rankingu, w tym marki Benjamin Moore, ponad 50% deklaruje, że na pewno kupi te farby ponownie. Pozostali producenci mogą liczyć na lojalność co najwyżej ok. 35% klientów”.

Jak wybieramy farby? Jak i co malujemy?

Badania przeprowadzone przez firmę J.D. Power and Associates były dobrą okazją do sprawdzenia, co wpływa na naszą decyzję o wyborze farb danego producenta.

Podczas podejmowania decyzji o zakupie najczęściej kierujemy się własnymi doświadczeniami dotyczącymi farb danej marki – tak zachowuje się 54% ankietowanych. Ponad jedna czwarta respondentów (26%) opiera swój wybór na opiniach i radach obsługi sklepu, rodziny, przyjaciół, wykonawcy, czy projektanta. Zaledwie 10% klientów do zakupu są w stanie nakłonić akcje promocyjne i rabatowe na dany produkt.

Z badań firmy J.D. Power and Associates wynika, że przeważnie decydujemy się malować samodzielnie (82%), choć odsetek klientów korzystających z profesjonalnych firm wykonawczych wzrósł w porównaniu z zeszłym rokiem z 11% do 16%.

Z kolei najczęstszym zmianom kolorystycznym poddawane są sypialnie (48%), a rzadziej salony (37%) i łazienki (33%).

 

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.