FB
Google Plus

Salon Game Over Cycles i Harley-Davidson w Rzeszowie już otwarty!

28 marca 2017

Z połączenia pasji, ciężkiej pracy i odrobiny szaleństwa powstają najbardziej niezwykłe koncepty. Bez wątpienia należy do nich nowo otwarty salon firmy Game Over Cycles i marki Harley-Davidson w Rzeszowie, który powstał jako spełnienie marzeń prawdziwych wizjonerów. Wnętrza zdobią farby amerykańskiej marki Benjamin Moore.66 Route…

GAME OVER CYCLES to największy salon legendarnej marki Harley-Davidson w Europie Środkowo – Wschodniej, jednak ekspozycja klasycznych modeli kultowych jednośladów nie jest jedynym powodem dla którego warto go odwiedzić. 

Jest to jedyne miejsce w którym można obejrzeć niezwykłe customowe motocykle z zapierającym dech w piersiach, mrocznym Behemoth Bike na czele.

Zwolennikom niesztampowych rozwiązań motoryzacyjnych serce zacznie bić mocniej na widok pierwszego na świecie motocykla ozdobionego techniką…tatuażu. Mowa o wielokrotnie nagradzanym The Recidivist.

W salonie nie zabrakło także muzycznego Cafe Racer’a. 

Sam widok obiektu jest naprawdę imponujący. Główny element elewacji - wielki, ważący 7 ton pylon ze stali kortenowskiej, nawiązuje do charakterystycznego dla silników Harley’a układu cylindrów.

Wewnątrz przestrzeń wykończono z dbałością o najmniejsze detale. Już od wejścia czujemy specyficzny, industrialny klimat amerykańskich warsztatów położonych na odludziu, przy wypalonej słońcem drodze 66…

Współpraca idealna
Za koncepcję wnętrz, obowiązującą w salonach Harley-Davidson odpowiada włoska firma AMMATAMMA, jednak w rzeszowskim salonie znajdziemy wiele autorskich rozwiązań będących wynikiem połączenia wizji projektantów z pracowni ARCHI z Rzeszowa i Stanisława Myszkowskiego, założyciela GOC, który jest niekwestionowanym mistrzem w realizacji niecodziennych projektów (nie tylko związanych z motocyklami).

Proces adaptacji projektu i powstawania wnętrz salonu GOC przedstawił nam sam właściciel pracowni ARCHI - architekt Andrzej Depa.

Ogromną przestrzeń podzielono na poszczególne strefy za pomocą materiałów z fabrycznym rodowodem - ażurowe kratownice pełnią rolę ścianek działowych, a płaszczyzny wykończone surową, ryflowaną blachą przywołują motoryzacyjne skojarzenia.

W dwupoziomowym obiekcie liczącym ponad 1500 m2 panują dwa odcienie nawiązujące bezpośrednio do logotypu Harley-Davidson: kolor „Electric Orange 2015-10” odwołujący się do skorodowanej blachy oraz stalowoszary, matowy „Shaker Gray 1594”.

Wspomniane kolory pojawiają się również w przestrzennym muralu wykonanym przez Pawła Wołosa z firmy P-ART. Główny nacisk położono na uzyskanie nietuzinkowego klimatu dla wyeksponowania motocykli oraz stworzenie ciekawego wnętrza użytkowego.

Farby marki Benjamin Moore do wymalowania wnętrz dostarczył Nasz Autoryzowany Dystrybutor - firma YES COLOR z Rzeszowa, realizująca zamówienia zarówno dla budownictwa indywidualnego, jak i obiektów użyteczności publicznej. 
 
Motocykle, loftowe lampy, steampunkowe meble 
Charakterystyczne rdzawe odcienie znajdują powtórzenie na ścianach przypominających skorodowany metal oraz w połyskujących, miedzianych akcentach  – którymi są na przykład autorskie lampy utrzymane w przemysłowym stylu wykonane przez samego Właściciela salonu.

To właśnie dzięki jego umiejętnościom do wnętrz wprowadzono atrakcyjne, ażurowe detale na klatce schodowej. Niezwykle ciekawym i przyciągającym uwagę wszystkich gości odwiedzających salon GOC są również steampunkowe meble „posklejane” ze starych motocyklowych części, czyli kolejny autorski projekt.

Harley mój to jest to…  
Niecodzienne połączenia materiałów, nowatorskie wykorzystanie technik i szalone rozwiązania wizualne to znak rozpoznawczy maszyn opuszczających bramy serwisu. 

Mawia się, że „Harley to nie dwa kółka i rama; to styl życia i bycia”. 
Warto odwiedzić rzeszowski salon i przekonać się o tym na własne oczy!

Więcej zdjęć salonu obejrzycie na naszym facebooku.Adres salonu: GAME OVER CYCLES, ul. Ludwika Chmury, Rzeszów 
Projekt: Pracownia Projektowa ARCHI, Andrzej Depa
Salon sprzedaży farb marki Benjamin Moore: YES COLOR, ul. Goździkowa 11, Rzeszów 

Zdjęcia: Grzegorz Stachowicz & Piotr Zaguła (właściciele Yes Color)

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.