FB
Google Plus

Wnętrzarskie inspiracje w Akademii

1 marca 2011

Planowanie remontu mieszkania lub domu oraz same prace wykonawcze to bardzo trudny czas dla domowników. Na każdym kroku stajemy w obliczu dylematów: wyboru materiałów, kolorów i dekoracji, które towarzyszyć nam będą przez długie lata. Dlatego tak ważne, aby nasze decyzje były przemyślane i poparte odpowiednimi przygotowaniami. Cennym źródłem inspiracji i fachowej wiedzy są pisma wnętrzarskie i portale branżowe. W poszukiwaniu praktycznych porad i ciekawych pomysłów warto również zajrzeć do Akademii Inspiracji na stronie www.benjaminmoore.pl. Benjamin Moore - amerykański producent ekskluzywnych farb, zebrał w jednym miejscu bardzo wiele pomocnych informacji, materiałów inspiracyjnych i narzędzi przydatnych podczas aranżacji wnętrz.

Jedną z najpopularniejszych podstron w Akademii Inspiracji jest Galeria Realizacji. Na gości czeka kilkaset zdjęć mieszkań, domów, pałaców i biur, które zrealizowane zostały przy użyciu produktów malarskich marki Benjamin Moore. Jest to cenne źródło oryginalnych pomysłów wnętrzarskich w zróżnicowanej stylistyce i kolorystyce. W dziale Przyjaciele Benjamina znajdują się praktyczne informacje na temat sprawdzonych salonów sprzedaży, firm i osób z branży wnętrzarskiej i budowlanej. Można znaleźć tu zarówno architekta, który zaprojektuje nam wnętrze, jak i profesjonalną firmę wykonawczą, która projekt wcieli w życie. Benjamin Moore nie zapomniał o najmłodszych. Zakładka Kids Club to miejsce, w którym dzieci pod okiem rodziców poszukają pomysłów na aranżację swojego pokoju. Dziesiątki zdjęć inspiracyjnych, oryginalne pomysły na dekorację ścian i produkty dedykowane do pokojów dziecięcych sprawią, że każdy maluch znajdzie „coś” co przypadnie mu do gustu. W Akademii Inspiracji można również szybko sprawdzić, jak konkretne kolory będą wyglądać w naszym domu. Narzędzie o nazwie Personal Color Viewer pozwala na wirtualną wizualizację kolorów we wnętrzach. W zakładce Projektowanie kolorystyczne specjaliści dzielą się z nami wiedzą na temat symboliki kolorów, praktycznymi wskazówkami dotyczącymi doboru odcieni do danego rodzaju pomieszczenia itp. Dowiemy się również, jak dany rodzaj oświetlenia w pokoju wpływa na odbiór kolorystyki ścian i sufitu. Jeśli jesteśmy ciekawi, jakie odcienie są najmodniejsze w tym sezonie, warto zajrzeć do działu Trendy kolorystyczne. W tym miejscu prezentowane są najciekawsze kolory i ich gotowe zestawienia. Za pośrednictwem Akademii Inspiracji można również przenieść się bezpośrednio na fanpage Benjamin Moore Polska na Facebooku, a tam na internautów czekają kolejne niespodzianki…

Co jeszcze ciekawego znajdziemy w Akademii Inspiracji ?

•    adresy stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej
•    strefę video z filmami instruktażowymi i reklamowymi
•    bieżące informacje o targach i wystawach
•    informacje o dostępnych aplikacjach Benjamin Moore na telefony komórkowe
•    tapety na pulpit do pobrania

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.