FB
Google Plus

Inspiracje DIY - Chalkboard Paint

Jednym z fundamentów marki Benjamin Moore jest oferowanie produktów, które ułatwiają życie i sprawiają, że proces malowania jest prawdziwą przyjemnością. Od kilku lat wielką popularnością cieszą się także farby i efekty dekoracyjne sprzyjające kreatywnym działaniom z zakresu DIY, w tym Chalkboard Paint 308 -  ulubiony produkt naszych Klientów. To jedyna na rynku farba tablicowa w pełnej gamie nasyconych kolorów, a co najważniejsze - w formule „Zero LZO , ograniczającej reakcje alergiczne.


Do niedawna wydawało nam się, że widzieliśmy już  chyba wszystkie możliwe pomysły na zastosowanie farby tablicowej i nic nas nie zaskoczy.  Okazuje się jednak,  że wyobraźnia niektórych osób praktycznie nie ma ograniczeń – na pewno jest tak w przypadku Marty, autorki bloga Hoo Hooo Things. Wykorzystując Chalkboard  Paint 308 stworzyła wielofunkcyjne cudo z… No właśnie;).

Coś z niczego

Na pewno każdy z nas ma coś w tym stylu u siebie w  domu. Niezbyt przyzwoity, trochę głupkowaty i mało urodziwy prezent z okazji osiemnastki, panieńskiego lub kawalerskiego wieczoru. Z sentymentu ciężko jest nam się go pozbyć, ale przyznajmy szczerze – estetyczną i użytkową wartość ma zerową. A co, jeśli udałoby się tę wartość dodać? Marta postanowiła pójść tym tropem i z bardzo, jak to sama określiła, „dowcipnego” prawa jazdy w postaci drewnianej książeczki stworzyła przedmiot który ma niesamowitą zdolność metamorfozy.  
 
Inspiracja
„Podobał mi się zarys drewna - kształt słojów, przechodzące się kolory. Wcześniej niewidoczne pod, choć przezroczystą, zadrukowaną naklejką. Mimo to wnętrze sklejkowej książeczki postanowiłam przemalować, by stało się jak najbardziej uniwersalne. Miałam jeszcze nienapoczętą puszkę farby kredowej Benjamin Moore w pięknym kolorze swallow's tale (…). Ta niewielka powierzchnia wydała mi się idealna, do tego właściwości farby (możliwość pisania po niej kredą) fantastycznie wpisywały się w wielozadaniowość ramki.”
 
Po demontażu naklejek, oczyszczeniu drewna i przeciągnięciu go tablicową farbą okazało się, że powstał gadżet, który w zależności od potrzeb domowników staje się notatnikiem, tabliczką – przypominajką, rodzinną ramką na zdjęcia, a nawet analogowym laptopem, który z miejsca zyskał aprobatę najmłodszego domownika.


Pomysłowość Marty zachwyciła nas i z niecierpliwością czekamy na jej kolejne pomysły. Cieszymy się, że dzięki naszym farbom powstają takie projekty!


Projekt, wykonanie, zdjęcia:

Marta Rusek – Cabaj, Hoo Hooo Things

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazwa produktu: Chalkboard Paint 308
Kolorystyka: pełna gama intensywnych kolorów z wzornika marki Benjamin Moore
Zawartość LZO: ZERO LZO
Opakowanie: 0.95 l

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.