FB
Google Plus

Która wygrała?

Tapeta magnetyczna vs farba magnetyczna

W ostatnim czasie wykorzystanie farby tablicowej zarówno w mieszkaniach (pokojach dziecięcych, kuchniach i przedpokojach), jak również w przestrzeniach biurowych stało się bardzo popularne. Jednak zapisywanie najważniejszych informacji dla domowników i kluczowych wskaźników podczas spotkań biznesowych to tylko jedna z możliwości.

Znacznie szersze pole do popisu stwarza kombinacja farby tablicowej z podłożem magnetycznym czyli „MAGIC BOARD SYSTEM” marki Benjamin Moore. A co w takim razie może być tym tajemniczym podłożem? 

Masz dwie opcje ale tylko jedna w pełni skuteczna…
 
Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy tapetą magnetyczną a farbą magnetyczną?
 
Tapeta posiada nieporównywalnie silniejsze właściwości magnetyczne, a zatem większą siłę przyciągania magnesów. Nawet po jej wielokrotnym malowaniu, w dalszym ciągu przypinane elementy będą wykazywały nieziemskie przyciąganie.
Skąd taka moc? Tapeta „Magnetic Wallpaper” posiada wbudowaną warstwę którą stanowi specjalna stalowa matryca z równomiernie rozmieszczonymi cząsteczkami metalu (część z nich jest namagnesowana).  
Co istotne tapeta magnetyczna jest idealnie gładka. 
 
 
A co z farbą magnetyczną?
W tym przypadku z założenia mamy słabsze właściwości magnetyczne. Nie da się wbudować żadnej metalowej siatki w strukturę farby. Cienka warstwa pozwala jedynie na wykorzystanie drobinek metalowych, które niestety tworzą mniej lub bardziej, ale zawsze chropowatą, mało atrakcyjną strukturę na ścianie. Od razu uprzedzę – nie wyrównasz jej aplikując farbę tablicową. 
Naniesienie tablicówki na farbę magnetyczną dodatkowo osłabia jej moc przyciągania. 
Efekt?
Ziarnista, w niektórych przypadkach wręcz niebezpieczna dla dzieci (w razie otarcia o ścianę) powierzchnia, utrudniająca prawidłowe zmywanie kredy z farby tablicowej (często chropowata struktura zatrzymuje włókna ze szmatki podczas czyszczenia).
 
 
MAGIC BOARD SYSTEM – najlepsza tablica magnetyczno-kredowa
 
To idealne narzędzie inspiracyjne, na którym można dowolnie zawieszać i opisywać wszystko co Cię zaciekawiło albo przyda się w przyszłości. Tak jak wiesz z powyższego tekstu w odróżnieniu od farb magnetycznych tapeta jest zupełnie gładka, posiada wyjątkową siłę przyciągania wszystkich rodzajów magnesów (nie tylko neodymowych) i można do niej przypinać także cięższe materiały, na przykład: tekturki, skrawki tkanin, niewielkie zabawki czy magnetyczne pojemniki. WŁAŚNIE DLATEGO POSTAWILIŚMY NA TAPETĘ MAGNETYCZNĄ!
 
Fot: Hoo-Hooo Things (www.hoo-hooo-things.pl)
 
Świetnie sprawdza się nie tylko na ścianach, ale także na frontach mebli i drzwiach i może przyjąć dowolny kształt -  możesz nią wypełnić całą płaszczyznę, tylko fragment lub wyciąć z niej dla dziecka ulubione postaci z bajek.
 
Dzięki klejowi QUELYD z różowym znacznikiem (w trakcie aplikacji klej jest różowy, po wyschnięciu transparentny dzięki czemu naniesiemy go dokładnie na całe podłoże) z przyklejaniem poradzą sobie nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tapetami. 
 
Czy można sobie wymarzyć lepszy prezent do domu czy biura? 

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.