FB
Google Plus
Betty Moore

 

Color Style Ideas - "Jak przygotować twórczy stolik dla dziecka?"

Chcesz zrobić niespodziankę dziecku? Zdradzę jak w łatwy sposób przekształcisz zwyczajny, niekiedy leżący w piwnicy stolik w praktyczną tablicę po której Twoja pociecha może rysować kredą. 

No to do dzieła!

Postępuj zgodnie z poniżej zamieszczonymi wskazówkami: 

• przygotuj mały stolik drewniany (lub z MDF)
• przetrzyj dokładnie blat stolika drobnoziarnistym papierem ściernym
• usuń z powierzchni pył i odtłuść blat odpowiednim rozpuszczalnikiem (najmniej agresywna jest benzyna ekstrakcyjna)
• pomaluj cały blat farbą gruntującą Fresh Start Primer 046 marki Benjamin Moore
• następnego dnia, na tak zagruntowaną powierzchnię nanieś minimum 2 warstwy farby tablicowej Chalkboard Paint 308 marki Benjamin Moore. Farba dostępna jest w pełnej gamie intensywnych kolorów! Na zdjęciu pani używa wersji w klasycznym czarnym odcieniu ale Ty możesz zastosować farbę w dowolnie wybranym kolorze (musi być tylko intensywny), np. niebieskim.  

 

 I gotowe! Twoje dziecko ma idealny stolik do twórczych działań.

Uwaga: pozostaw pomalowany stolik na 14 dni. Przed pierwszym użyciem otrzymanej „tablicy” całą jej powierzchnię natrzyj kawałkiem białej kredy, a następnie wyczyść dokładnie miękką ściereczką nasączoną czystą wodą. 
Stosuj kredy specjalnie przeznaczone do użycia na tablicach. Pamiętaj, że pewne odmiany kredy dostępne na rynku mogą zawierać w swoim składzie dodatki pozostawiające osad nawet po dokładnym zmyciu całej powierzchni wodą, za co Benjamin Moore & Co. nie ponosi odpowiedzialności. Najlepiej wykonaj odpowiedni test zakupionej kredy na wyschniętej tablicy. Przy intensywnym użytkowaniu zaleca się wybór ciemniejszych odcieni oraz użycie jasnej kredy. 
 

Zobacz pełen opis produktu!

Ten piękny widoczny powyżej niebieski stolik możesz wyposażyć w ekologiczny laptop. To w pełni bezpieczne rozwiązanie ponieważ do jego obsługi Twoje Dziecko nie potrzebuje prądu ;-)

Fot: "Hoo-Hoo Things" 

Przed pomalowaniem stolika farbą tablicową możesz przykleić tapetę magnetyczną Magnetic Wallpaper i otrzymasz wtedy tablicę magnetyczno-kredową MAGIC BOARD SYSTEM po której nie tylko można pisać ale przypinać zdjęcia i postaci z ulubionych komiksów i bajek za pomocą magnesów!   

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.