FB

Dlaczego Benjamin Moore jest „GREEN”:

Komponenty pod ścisłą kontrolą

Marka Benjamin Moore podlega certyfikacji Green Seal (GS-11), organizacji, która działa od 1989 roku i ocenia wpływ działalności firm na środowisko naturalne oraz wspiera wdrażanie rozwiązań proekologicznych, zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.  

Jakość naszych farb jest również potwierdzona przez MPI (Master Painter’s Institute), który stoi na straży utrzymywania przez producentów farb w USA i Kanadzie deklarowanej jakości swoich produktów.

Emisyjność farb

Farby z linii Aura, Natura i Ben marki Benjamin Moore zostały dostrzeżone przez kalifornijską organizację pożytku publicznego The Collaborative for High Performance Schools, która podejmuje szereg działań na rzecz podniesienia standardu obiektów szkolnych i tworzenia w nich przyjaznej atmosfery do nauki. 

Nasze produkty są pod kontrolą Greenguard Enviromental Institute (GEI), który troszczy się o publiczne zdrowie i podniesienia jakości  życia w trzech obszarach: jakość powietrza w pomieszczeniach, dzieci i szkoły oraz budownictwo kubaturowe. 

LEED

Prawie wszystkie farby marki Benjamin Moore mogą się pochwalić międzynarodowym certyfikatem potwierdzającym, że nasze farby tworzone są z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko naturalne. 

Poznaj nasze farby "0-LZO"!

Jako marka przywiązująca szczególną wagę do ochrony środowiska naturalnego postanowiliśmy to podkreślić tworząc logotyp – „Green Promise”, którym opatrzone zostały nasze farby. 

♦ promujemy jedynie wodorozcieńczalne technologie

♦ produkty barwimy w ekologicznym systemie GENNEX Platform, pigmentami nie zawierającymi szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO (ang. VOC)

♦ w portfolio marki znajdziesz farby „0-LZO”, czyli bez lotnych związków organicznych zarówno w bazowej wersji (nie barwionej), jak i po dodaniu kolorantów  (linie: Natura, Ultra Spec 500). Są praktycznie bezzapachowe i antyalergiczne. 

♦ w swoim działaniu kierujemy się zasadami zrównoważonego rozwoju

♦ jednym z głównych celów naszej strategii jest eliminacja LZO ze wszystkich farb, co ma nastąpić już w 2015 roku.  Czytaj więcej

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!