FB
Google Plus

25 lat gwarancji na elewację z farbą ben®

12 lipca 2011

Odnawianie elewacji to skomplikowane i czasochłonne przedsięwzięcie. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości materiały, aby maksymalnie wydłużyć czas do następnego remontu. Z farbą ben® Exterior 541 marki Benjamin Moore o kolejnym malowaniu pomyślisz dopiero za 25 lat!

Zgodnie z popularnym powiedzeniem, że koszula bliższa ciału, planując domowe remonty naszą uwagę skupiamy przede wszystkim na wnętrzach. To w nich spędzamy większość wolnego czasu i to na ich estetyce najbardziej nam zależy. Bardzo często zapominamy o elewacji, która ze względu na warunki atmosferyczne wymaga nieporównywalnie skuteczniejszej ochrony. To właśnie na zewnątrz zlokalizowanych jest większość zagrożeń dla stanu technicznego budynku. Promieniowanie UV, intensywny deszcz, śnieg, wysokie amplitudy temperatur sprawiają, że elewacja domu codziennie poddawana jest ciężkim próbom wytrzymałości. Bardzo istotną rolę w zewnętrznej ochronie domu pełni farba elewacyjna, która stanowi pierwszą, naturalną barierę bezpieczeństwa. Jej trwałość decyduje, kiedy po raz kolejny przyjdzie nam rozstawiać rusztowania, aby pomalować dom. Wybierając farbę elewacyjną ben® Exterior 541 marki Benjamin Moore, możemy spać spokojnie, bo pracochłonne odnawianie elewacji przypadnie w udziale dopiero naszym dzieciom. Jak to możliwe?

Farba ben® Exterior 541 gwarantuje 25-letnią trwałość wymalowania elewacyjnego pod warunkiem zastosowania się do wytycznych określonych przez producenta. Produkt należy do debiutującej na polskim rynku linii farb ben® amerykańskiej marki Benjamin Moore. ben® Exterior 541 to wodorozcieńczalna, dyspersyjna farba akrylowa przeznaczona do ochrony i dekoracji elewacji (tradycyjnych tynków mineralnych, podłoży drewnianych, sidingu winylowego i aluminiowego). Powłoka farby ben® Exterior 541 jest bardzo trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych, w tym m.in. opadów deszczowych, wahania temperatur czy promieniowanie UV. Farba gwarantuje również skuteczną ochronę przed solami mineralnymi, środowiskiem alkalicznym, zanieczyszczeniami powietrza (pyły i sadze) oraz działaniem mikroorganizmów (algi i grzyby). Elewację pomalowaną farbą ben® Exterior 541 charakteryzuje wysoka hydrofobowość (bardzo niska nasiąkliwość). Powłoka jest paroprzepuszczalna i elastyczna. Farba ben® Exterior 541 nie tylko chroni, ale również dekoruje elewację. Produkt marki Benjamin Moore zapewnia eleganckie, w pełni matowe wykończenie. Klient ma do wyboru niespotykanie bogatą paletę kolorów w ekologicznym systemie barwienia GENNEX® PLATFORM. Kolory elewacji pomalowanej farbą ben® Exterior 541 są bardzo trwałe i nie blakną pod wpływem czynników atmosferycznych. Powstałe na powłoce zabrudzenia można usuwać za pomocą wody z dodatkiem detergentu bez ryzyka odbarwienia powłoki malarskiej.

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Informacje o produkcie:
•    Wydajność: ok. 10 m2/l
•    Kolorystyka: ok. 11 000 kolorów
•    Cena: od 62 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).
•    Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l; 18,9 l

 

Do pobrania:

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!