FB
Google Plus

Benjamin Moore prezentuje Kolor Roku 2011

29 marca 2011

Do wyścigu po tytuł Kolor Roku 2011 wg Benjamin Moore stanęło blisko 11 000 odcieni. Tegorocznym zwycięzcą został kolor Vintage Wine. Wspólnie z kilkunastoma modnymi kolorami przedstawiony został szerokiej publice w trendach Envision Color 2011.

Po długich dyskusjach grono projektantów, architektów i ekspertów ds. koloru związanych z marką Benjamin Moore doszło do porozumienia. Najmodniejszym kolorem w 2011 roku wybrany został vintage wine 2116-20, wytworny brąz pobudzony zmysłowym, ciemnym fioletem. Decyzja była o tyle trudna, że kapituła dokonywała wyboru spośród prawie 11 000 kolorów znajdujących się w ofercie marki Benjamin Moore. Miejscem debiutu nowego króla kolorów były tegoroczne targi wnętrzarskie w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie. Vintage wine 2116-20 zaprezentowany został w trendach Envision Color 2011, w których towarzyszy mu 17 atrakcyjnych odcieni podzielonych na trzy modne zestawienia kolorystyczne: Dreamy, Spirited i Soulful.


Kolor roku 2011 znalazł się w kolekcji kolorystycznej Soulful m.in. obok klasycznego beżu hush AF-95, morskiej zieleni casco bay 2051-30. Vintage wine 2116-20 najlepiej współgra jednak ze zgaszonym pomarańczowym etruscan AF-355. Idealny duet z palety Soulful stanowią również żywa zieleń wasabi AF-430 oraz świetlisty żółty amulet AF-365. Z tej kombinacji kolorów emanuje energia i poczucie lekkości. Odcienie z kolekcji Soulful są stworzone do wnętrz, w których pojawiają się elementy orientalne i pamiątki z dalekich podróży.


Niezwykle nowoczesna i energetyczna jest paleta kolorów Spirited. Nasycona fuksja royal flush 2076-20, słoneczna zieleń grape green 2027-40 oraz niebieski lucerne AF-530 pobudzają do działania i emanują świeżością. Aby wnętrza nie były zbyt jaskrawe paleta Spirited uzupełniona została o trzy odcienie z rodziny szarości, które skutecznie równoważą kolekcję. Delikatna biel paper mache AF-25, jasny grafit storm AF-700 i czerń wrought iron 2124-10 dodadzą aranżacji modernistycznego wyglądu.


Kolekcja Dreamy to harmonijne zestawienie sześciu pastelowych odcieni, które tworzą w domu pogodny, spokojny i bardzo przyjazny domownikom klimat. Kolory z palety Dreamy zostały tak dobrane, aby można było je dowolnie łączyć we wnętrzu. Apetyczny krem etiquette AF-50 okazale prezentuje się w parze z bladym, pudrowym różem porcelain 2113-60 lub stonowanym błękitem smoke 2122-40. Bardzo eleganckim połączeniem zieleni i szarości jest odcień gray mirage 2142-50, który w kompozycji z ciepłą bielą genesis white 2134-70 i stonowanym grafitem kendall charcoal HC-166 rozświetli pomieszczenie. Dreamy to w szczególności propozycja kolorystyczna dla osób, dla których dom jest sielankową oazą i miejscem odpoczynku od codziennych problemów.


Jak zamówić farby w kolorach Envision Color 2011 ?


Każdy kolor trendu Envision Color 2011 posiada indywidualną nazwę i numer identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

 

Do pobrania:

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!