FB
Google Plus

Color Samples, czyli eksperymenty z kolorem

24 listopada 2009

Benjamin Moore & Co. wprowadza do oferty próbki kolorystyczne Color Samples. Małe pojemniczki farby ułatwią wybór odpowiedniej kolorystyki wnętrza bez potrzeby zakupu dużych opakowań.

Kolorystyka ścian to przewodni temat rodzinnych dyskusji, gdy remont domu lub mieszkania zbliża się ku końcowi. O wiele lepiej w bogatym świecie kolorów odnajdują się kobiety i to przeważnie na nich spoczywa odpowiedzialność za wybór konkretnych odcieni do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. Nie oznacza to jednak, że kobiety stają przed łatwym zadaniem. Tysiące odcieni do wyboru, a zarazem konieczność pogodzenia upodobań domowników, wymagają wiele cierpliwości. Ponadto, należy pamiętać, że dany kolor może bardzo różnie prezentować się na ścianie w zależności od oświetlenia pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie niewielkich, próbnych wymalowań przy użyciu odcieni, których zastosowanie rozważamy. Aby nie wiązało się to z kosztownym zakupem dużych opakowań, Benjamin Moore & Co. uzupełnił swoją ofertę o Color Samples, małe opakowania farby do domowych eksperymentów kolorystycznych.

Color Samples to próbki kolorystyczne marki Benjamin Moore, dedykowane ekskluzywnej linii farb Aura. Opakowanie Color Samples zawiera 60 ml Aura Eggschell 524 - wodorozcieńczalnej, lateksowej farby akrylowej o półmatowym wykończeniu. Taka ilość farby pozwala na dwukrotne pomalowanie ok. 50 cm² powierzchni i jest wystarczająca, aby sprawdzić jak wybrany kolor będzie prezentować się na ścianie. Próbki kolorystyczne Color Samples dostępne są w odcieniach z kolekcji kolorystycznej Affinity™, przygotowanej specjalnie z myślą o rodzinie farb Aura®. Paleta barw liczy 144 starannie wyselekcjonowane odcienie, które podzielone zostały na 3 grupy tematyczne: Eclectic Chic, Pure Harmony i Global Artisan. Kolory kolekcji Affinity™ zostały wybrane przez specjalistów ds. kolorów marki Benjamin Moore we współpracy z czołowymi architektami i projektantami wnętrz w Stanach Zjednoczonych. Podstawą wyboru konkretnych kolorów były aktualne trendy w dekoracji wnętrz, ale i wnikliwa obserwacja światowych tendencji w świecie mody, kultury i sztuki. Ponadto kolekcja Affinity™ została tak skomponowana, aby dowolnie wybrane odcienie pasowały do siebie i mogły być użyte przy dekoracji jednego pomieszczenia.

Próbki kolorystyczne Color Samples w kolorach z kolekcji Affinity™ dostępne są w wybranych salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Color Samples
•    Zawartość: farba Aura Eggschell 524.
•    Cena: 18 zł brutto / opakowanie.
•    Producent: Benjamin Moore & Co.
•    Dystrybutor: B.M. Polska.

 

Do pobrania:

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!