FB
Google Plus

Farba Ceiling Paint 508 - specjalistka od sufitów

13 października 2009

Sufity to szczególnie trudne do malowania podłoża, dlatego wymagają zastosowania specjalistycznego produktu. Farba Ceiling Paint 508 marki Benjamin Moore to recepta na idealny sufit - bez nierówności, kapiącej farby i smug.

Malowanie sufitu to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonego malarza i zdecydowanie najmniej przyjemny etap prac remontowych. Uciążliwe trzymanie rąk w górze podczas malowania oraz spadające na twarz kropelki farby sprawiają, że odnawianie sufitu może przeistoczyć się w prawdziwą drogę przez mękę. Na dodatek często efekt prac nie spełnia naszych oczekiwań. Z powodu intensywnego oświetlenia powierzchnie sufitów są szczególnie narażone na działanie refleksów świetlnych. W efekcie widoczne są wszelkie niedoskonałości w przygotowaniu podłoża przed malowaniem. Niezwykle ważny jest zatem wybór odpowiedniej farby, która sprosta specyficznym wymaganiom i ułatwi użytkownikowi proces malowania. Benjamin Moore & Co., specjalista od szczególnie trudnych zadań malarskich, rekomenduje farbę Ceiling Paint 508.

Wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa Ceiling Paint 508 to specjalistyczny produkt do dekoracyjnego malowania sufitu. Formuła farby została tak przygotowana, aby przeciwdziałać kluczowym problemom związanym z odnawianiem powierzchni sufitów. Ceiling Paint 508 tworzy eleganckie, w pełni matowe wykończenie, w niezwykle szerokiej gamie kolorów. Za sprawą specjalnej technologii rozpraszania refleksów świetlnych pomalowany sufit sprawia wrażenie idealnej (niweluje nierówności podłoża), jednorodnej kolorystycznie powierzchni. Produkt marki Benjamin Moore cechuje tzw. wydłużony czas otwarcia i schnięcia. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania użytkownik dysponuje czasem potrzebnym na zniwelowanie ewentualnych smug. Wysoka siła krycia połączona z bardzo dobrą przyczepnością Ceiling Paint 508 do podłoża sprawiają, że farba jest bardzo wydajna i nie kapie z powierzchni sufitu.

Ceiling Paint 508 ma bardzo szerokie spectrum zastosowań. Farba może być używana do malowania tradycyjnych wypraw wapienno-cementowych i cementowych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i akrylowych, gładzi gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, tapet, budowlanych bloczków konstrukcyjnych oraz betonu. Po uprzednim zagruntowaniu produkt można również stosować do malowania drewnianych, drewnopochodnych i metalowych elementów eksponowanych przy powierzchniach sufitowych.

Farba Ceiling Paint 508 jest produktem przyjaznym środowisku naturalnemu i w pełni bezpiecznym dla użytkownika. Farba charakteryzuje się niską zawartością lotnych związków organicznych, czego świadectwem jest uhonorowanie jej tytułem Green Promise™. Logotyp Green Promise™ na opakowaniu farby Ceiling Paint 508 oznacza, że spełnia ona  restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS (California's Collaborative for High Performance Schools) oraz LEED® dotyczące produktów malarskich o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore Paints dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Informacje o produkcie:
•    Wydajność: ok. 10 – 12  m2/l.
•    Stopień połysku: mat.
•    Cena: od 29 zł brutto za 1 l (w tym 22% VAT).
•    Opakowanie: 3,78 l.
•    Producent: Benjamin Moore & Co., USA.
•    Dystrybutor: B.M. Polska.

 

Do pobrania:


 

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!