FB
Google Plus

Farba, która wilgoci się nie boi

14 września 2009

Skuteczna ochrona ścian łazienek przed wilgocią połączona z estetycznym, matowym wykończeniem. Dodatkowo - wyjątkowo trwały kolor i 11 000 odcieni do wyboru. Farba Aura® Bath & Spa 532 z technologią ColorLock® Technology podbija polski rynek.

Ściany w łazience, saunie i kuchni są szczególnie narażone na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Skraplająca się para wodna, mokre plamy na ścianach powstałe w wyniku kąpieli czy zmywania naczyń sprawiają, że łazienka i kuchnia stanowią idealne środowisko dla rozwoju pleśni, grzybów oraz innych mikroorganizmów. Ponadto, zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza tradycyjnych, szczególnie matowych farb do malowania wnętrz powoduje powstanie licznych zacieków i odbarwień na powłoce malarskiej. Aby otrzymać matowe wykończenie, unikając przedstawionych powyżej zagrożeń, należy odnowić ściany łazienek, saun i kuchni przy użyciu innowacyjnej farby Aura® Bath & Spa 532, dedykowanej do „mokrych” pomieszczeń. 

Aura® Bath & Spa 532 to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa stworzona z myślą o dekoracji, a zarazem skutecznej ochronie pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza. Farba Aura® Bath & Spa 532 przeciwdziała rozwojowi mikroorganizmów na powierzchni ścian łazienek, kuchni i saun. W formule produktu wykorzystana została innowacyjna technologia ColorLock® Technology (chcesz wiedzieć więcej wejdź na www.benjaminmoore.pl), która gwarantuje jednorodność i głębię koloru ścian, a także odporność powłoki malarskiej na wielokrotne zmywanie wodą.

Nową farbę w portfolio produktów Benjamin Moore Paints charakteryzuje bardzo dobra siła krycia. Przy odpowiednim przygotowaniu podłoża farba nie wymaga gruntowania, a już jednokrotne malowanie przyniesie satysfakcjonujący efekt wizualny. Farba szybko schnie na ścianie i nie wydziela drażniącego zapachu, co znacząco skraca czas prac malarskich i pozytywnie wpływa na ich komfort.

Farba Aura® Bath & Spa jest produktem w pełni przyjaznym środowisku naturalnemu i domownikom, o czym świadczy przyznanie jej prestiżowego emblematu Green Promise™. Tytuł ten otrzymują farby spełniające restrykcyjne normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS (California's Collaborative for High Performance Schools) oraz LEED® dotyczące produktów malarskich o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

Aura® Bath &Spa dostępna jest w obejmującej 11 000 odcieni gamie kolorystycznej w innowacyjnym systemie barwienia GENNEX® Platform, opartym o ekologiczne koloranty GENNEX® (o zerowej zawartości LZO) wzmacniające intensywność koloru i końcowe parametry wykończenia. Specjalnie z myślą o linii farb Aura® stworzona została kolekcja kolorystyczna Affinity™, obejmująca 144 starannie wyselekcjonowane odcienie z różnych rodzin kolorystycznych.

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore Paints dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.


Informacje o produkcie:

•    Wydajność: ok. 10 m2/l.
•    Stopień połysku: mat
•    Cena: od 103 zł brutto za 1 l (w tym 22% VAT).
•    Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l
•    Producent: Benjamin Moore & Co., USA.
•    Dystrybutor: B.M. Polska

 

Do pobrania:


 

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!