FB
Google Plus

Iron Clad Metal & Wood 363 - grunt to emalia

27 kwietnia 2009

Nowy produkt z oferty Benjamin Moore & Co., amerykańskiego producenta materiałów malarskich, łączy w sobie zalety skutecznego gruntu i dekoracyjno-ochronnej emalii do drewna i metalu.

Balustrady, framugi, okiennice, szafki, listwy i wiele innych elementów naszych mieszkań i domów wykonanych jest z metalu lub drewna. Ich konserwacja i dekoracja wymaga zastosowania produktów malarskich uwzględniających specyfikę tych trudnych w użytkowaniu materiałów. Jedynie zastosowanie specjalistycznego produktu uchroni metal przed rdzą, a drewnianym meblom zapewni trwałość i nada nowe, kolorystyczne oblicze. Jeżeli chcemy zaoszczędzić przy tym czas przeznaczony na gruntowanie powierzchni warto zdecydować się na gruntoemalię Iron Clad® Metal & Wood 363 amerykańskiej marki Benjamin Moore Paints.

Iron Clad® Metal & Wood 363 to wodorozcieńczalna gruntoemalia akrylowa, która służy do ochrony i dekoracji powierzchni metalowych i drewnianych. Produkt marki Benjamin Moore Paints spełnia funkcję gruntu, wyrównując i redukując chłonność podłoża, a także zdobi powierzchnię, jak klasyczna emalia. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik oszczędza czas potrzebny na malowanie i pieniądze konieczne do oddzielnego zakupu emalii i gruntu. Produkt marki Benjamin Moore Paints znajduje zastosowanie do odnawiania powierzchni eksponowanych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przy pomocy gruntoemalii pomalować można różnorodne typy podłoża m.in. drewno, aluminium, stal, stal ocynkowaną czy żeliwo.

Gruntoemalia Iron Clad® Metal & Wood 363 tworzy trwałą powłokę malarską odporną na oddziaływanie czynników atmosferycznych m.in. deszcz, wahania temperatur, promieniowanie słoneczne itp. Ponadto produkt zawiera inhibitor korozji, który skutecznie chroni odnawianą powierzchnię przed rdzą. Produkt marki Benjamin Moore Paints jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Krótki czas schnięcia i wysoka siła krycia sprawiają, że remonty przy wykorzystaniu gruntoemalii Iron Clad® Metal & Wood 363 można wykonać w zaledwie kilka godzin. Ponadto powłokę malarską charakteryzuje wysoka odporność na ścieranie i zmywanie, co pozwala na usuwanie ewentualnych zabrudzeń z jej powierzchni bez ryzyka zmiany koloru lub powstania miejscowych wybłyszczeń. Plamy można usuwać przy użyciu czystej wody z mydłem.

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronach internetowych www.benjaminmoore.plwww.bmpolska.com.

Informacje o produkcie:
•    Wydajność: ok. 10 m2/l.
•    Cena: od 92 zł za 1 l (w tym 22% VAT).
•    Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l
•    Kolorystyka: biel i bazy pozwalające uzyskać szeroką gamę odcieni w systemie barwienia BENJAMIN MOORE® COLOR PREVIEW®.
•    Producent: Benjamin Moore & Co., USA.

 

Do pobrania:


 

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!