FB
Google Plus

Już jest! Kolor Roku 2016

15 października 2015

SIMPLY WHITE OC-117 jest najjaśniejszą gwiazda tegorocznej kolekcji Color Trends. Wysmakowany odcień z kultowej palety Benjamin Moore off-white zaskakuje bogactwem niuansów i łatwością kreowania wnętrz w najróżniejszych stylach.

Kolor-nic? Nic z tego;). To prawdziwa gwiazda słynnej palety Off-whiteColors Benjamin Moore. Mimo swojej subtelności SIMPLE WHITE OC-117 króluje w tegorocznym katalogu i nie ustępuje pola nawet najbardziej wyrazistym konkurentom. W czym tkwi siła KOLORU ROKU 2016?

Ten złamany odcień bieli ma wiele twarzy, które możemy odkrywać każdego dnia, niezależnie od tego jaki styl preferujemy. W zależności od kolorystycznego sąsiedztwa i gry świateł SIMPLY WHITE OC-117 w subtelny sposób zmienia swoje oblicze, podkreśla architektoniczne formy i wydobywa nawet najdelikatniejsze niuanse faktur.
Wybór bieli na KOLOR ROKU może zaskakiwać, jednak w dobie nadmiaru zewnętrznych bodźców, gdy  jesteśmy bombardowani kolorami i obrazami od momentu porannego przebudzenia, podświadomie szukamy czystej, nieskażonej intensywnymi barwami przestrzeni.

Dyrektor kreatywny Benjamin Moore,Eleen O’Neill, tak tłumaczy swój wybór:
„Simple White To odświeżający i wyzwalający odcień, sprzyjający eksperymentom. Wygląda świetnie zarówno w zestawieniu z ciepłymi, jak i chłodnymi odcieniami, więc przemawia za nim uniwersalność. Nie jest typowym”trendy” kolorem- ale jest ponadczasowy i jak żaden inny, podkreśla wagę innych kolorów”.

 

Jak wyglądała praca nad wyborem Koloru Roku 2016?
“Zaczęliśmy studiować warstwy bieli: jest orzeźwiająca, jest delikatna, jest krystaliczna. Zrobiliśmy też listę wszystkich ikonicznych rzeczy które przyszły nam do głowy,a które są białe i wtedy zrozumieliśmy, że to silny, wszechobecny i pełen mocy kolor. Tak, wygląda na to, że ludzie wciąż go chcą i ciągle polują na perfekcyjną biel”- podkreśla Eleen O’Neill.

Złamana biel jak żaden inny kolor rozprasza optycznie światło, zapewniając natychmiastowy efekt “liftingu” pomieszczeń. Na jej tle zyskują kolorowe i wzorzyste tkaniny, dzieła sztuki, godne wyeksponowania meble oraz dodatki. To niepozorna barwa, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda, a tego przecież oczekujemy od farb marki Benjamin Moore. Jest nam niezwykle miło, że możemy dzielić się tą magią z Państwem.

 

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.