FB
Google Plus

Kolor roku 2014 marki Benjamin Moore

15 października 2013

''BREATH OF FRESH AIR 806'' - KOLOREM ROKU 2014 marki Benjamin Moore

 


 
 
“BREATH OF FRESH AIR 806” 
KOLOREM ROKU 2014 marki Benjamin Moore
 
Marka Benjamin Moore, światowy lider w produkcji ekskluzywnych farb, ogłasza gorąco oczekiwany kolor roku 2014. To delikatny, pastelowy błękit – "Breath of Fresh Air" (nr 806) z palety trendów kolorystycznych - Color Trends 2014
 
 
Skup się na swoim oddechu.
Wycisz się.
Zapomnij o telefonie, komputerze, mailach.
Komfort i minimalizm niech staną się źródłem inspiracji.
Jeszcze raz weź głęboki oddech.
 
Wróć do domu… 
 
i poczuj świeżość koloru
 
"Breath of Fresh Air"
 
 
 
Kolor roku marki Benjamin Moore nadał ton całej palecie barw – Color Trends 2014. Dominują w niej pastelowe odcienie, dzięki którym wnętrze stanie się oazą spokoju, miejscem, w którym możesz odetchnąć po ciężkim dniu pracy, uwolnić myśli od codziennych spraw. Kolory są spokojne, radosne i świetliste. Mają sprawić, że do domu będzie się wracało z przyjemnością, a nawet wyczekiwało tego momentu. 
 
Ellen O’Neill, Dyrektor kreatywny marki Benjamin Moore tak opisuje kolor roku 2014: „Jest po prostu wspaniały, lekki i zwiewny. Czujemy się odkrywcami nowej, neutralnej barwy, dlatego określamy go new neutral. Oprócz tego, że pięknie prezentuje się we wnętrzu jest jednocześnie radosny, żywy i bardzo praktyczny”.
 
„W roku 2014 postawiliśmy na Breath of Fresh Air, gdyż uznaliśmy, że może być on wykorzystywany na wielu różnych polach – dlatego stał się naszym nowym neutralnym odcieniem”  – zaznacza O’Neill. 
 
O’Neill dodaje: „Nowy kolor roku marki Benjamin Moore i paleta  Color Trends 2014 skupiająca jasne, pastelowe odcienie to rezultat obserwacji trendów kolorystycznych, które dominować będą w przyszłym roku w branży wyposażenia wnętrz, modzie, czy pop kulturze”. 
 
Tworząc trendy kolorystyczne na 2014 rok Benjamin Moore postanowił nie tylko zaoferować obfitującą w ponadczasowe, różnorodne barwy paletę. Marce zależało, by jej klienci i projektanci dostrzegli, że każdy z tych odcieni może świetnie współgrać z różnymi stylami. Jako, że kolor rzadko występuje samodzielnie, Benjamin Moore starannie dobrał 23 odcienie, z których każdy do siebie idealnie pasuje. We wnętrzu będą one płynnie przechodzić z jednego pomieszczenia do drugiego, budując jego harmonijny wystrój. 
 
O’Neill podkreśla: „Każdy z nas inaczej widzi kolory, dlatego zależało nam, by stworzyć taką kolekcję, która pozwoli naszym klientom tworzyć przepiękne wnętrza, dając im jednocześnie pewność, że bez względu na to, który kolor wybiorą, będą z niego w pełni zadowoleni”. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Każda z 23 barw, starannie wybranych przez markę Benjamin Moore, może być użyta praktycznie do każdego stylu i będzie współgrać z innymi kolorami z palety Color Trends 2014:
 
Distant Gray 2124-70                              
 


 
Ellen O’Neill - Dyrektor kreatywny marki Benjamin Moore & Co. Pracuje w zespole badającym innowacyjne rozwiązania w dziedzinie koloru i designu. W Benjamin Moore & Co. stoi na czele grupy “Kreacja i kolor”, która pracuje nad rozwojem narzędzi kolorystycznych oraz prognozuje upodobania klientów, designerów i architektów oraz innych finalnych użytkowników produktów marki Benjamin Moore. Wszechstronnie uzdolniona znawczyni designu, z wieloletnim doświadczeniem. O’Neill jest jedną z najbardziej wpływowych osób, dyktujących nowe kierunki w designie. Kreatywność, którą Ellen O’Neill wniosła do Benjamin Moore jest inspirująca dla klientów marki oraz międzynarodowej społeczności designerów.  

O’Neill, zanim dołączyła do Benjamin Moore sprawowała, między innymi, funkcję „Global Vice President” w Polo Ralph Lauren Home Design. W tej roli bezpośrednio podlegała i raportowała samemu Ralph’owi Lauren’owi. Określała jego styl jako ponadczasowy, klasyczny, a produkty, które tworzył - wnętrzarskimi ikonami. Ellen, jako bardzo ceniona postać w branży, wielokrotnie występuje w charakterze eksperta w prestiżowych magazynach wnętrzarskich, czy książkach o tej tematyce. Swoją karierę rozpoczęła od stworzenia designerskiego sklepu z produktami w stylu vintage i współczesnymi. Prezentowane w nim produkty, czy sklepowe wystawy niejednokrotnie opisywane były w gazecie „The New York Times”, magazynie „New York” i wielu lifestylowym pismach. 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!