FB
Google Plus

Piąty element ...

5 lutego 2013

Do tej pory traktowany był marginalnie. Jednak projektanci zaczynają dostrzegać jego potęgę i określają go terminem „piąta ściana”. Czy na pewno sufit zasłużył na tak wyjątkowe traktowanie? Eksperci marki Benjamin Moore nie mają co do tego jakichkolwiek wątpliwości.

Do tej pory traktowany był marginalnie. Jednak projektanci zaczynają dostrzegać jego potęgę i określają go terminem „piąta ściana”.

Czy na pewno sufit zasłużył na tak wyjątkowe traktowanie?
Eksperci marki Benjamin Moore nie mają co do tego jakichkolwiek wątpliwości.

Kto powiedział, że sufit musi być biały?

Nic w tym dziwnego, że projektanci nazwali sufit „piątą ścianą”, by podkreślić jego istotny wpływ na ogólną kolorystykę i klimat wnętrza.

Przede wszystkim sufit stanowi największą, jednolitą przestrzeń (wolną od jakichkolwiek podziałów), której dekoracyjny potencjał najczęściej nie jest wykorzystany.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej farby, która odmieni charakter „piątej ściany”.

„Waterborne Ceiling Paint 508” marki Benjamin Moore ze specjalną technologią rozpraszania refleksów świetlnych, to najbardziej matowe wykończenie (ultra-mat) dostępne na rynku. Farba absorbuje maksymalną ilość światła padającego na sufit, dzięki czemu eliminuje wszelkie niedoskonałości podłoża.

Efekt? Pomalowany sufit sprawia wrażenie atrakcyjnej, idealnie gładkiej powierzchni.

Poniżej przedstawiono klika wskazówek, jak osiągnąć niepowtarzalny styl wnętrza poprzez odpowiednie zaakcentowanie powierzchni sufitowej.

Kolor i wzór - nie tylko dla ścian.

W pełni umeblowany i wyposażony, przestronny pokój z bardzo wysokim sufitem może sprawiać wrażenie niewyważonego wnętrza, z nieco zachwianymi proporcjami.

Ponadto powierzchnia znajdująca się nad głowami mieszkańców może wydawać się surowa, a niekiedy wręcz nudna. Jak temu zapobiec?

Należy eksperymentować, wprowadzając zdecydowany kolor lub atrakcyjny wzór na suficie.

We wnętrzu przedstawionym powyżej, w centralnej części sufitu zastosowany został odcień nasyconej czekolady „midsummer night 2134-20”, otoczony eleganckim „creamy frappe AF-85”. Dekoracyjny medalion wraz z gustownym żyrandolem stworzył centralny punkt skupiający uwagę widza i przyczynił się do ocieplenia klimatu całego wnętrza.

Sufit jako główny element wnętrza.

Stosowanie odcieni neutralnych zapewnia harmonijny, spójny wyraz w całym domu. Jednak, gdy niespodziewanie pojawią się mocne akcenty kolorystyczne na sufitach, nadadzą wnętrzom swoistego uroku i indywidualnego charakteru.

W tym domowym biurze użycie zdecydowanego koloru na suficie podnosi wzrok i tworzy żywy punkt skupiający uwagę. Radosny odcień „persimmon 2088-40” podkreśla neutralną przestrzeń, tworząc piękne uzupełnienie dla jasnych ścian. 

Wyżej i wyżej …

Wyższe sufity wręcz proszą o kreatywne potraktowanie przez projektanta i nawet w przypadku niewielkich wnętrz mogą znieść bardzo odważne kolory.

W tym spokojnym pokoju utrzymanym w neutralnych barwach, ściany tworzą rodzaj tła dla wyrazistego dekoracyjnego elementu kwiatowego, który tańczy na ciemnym tle „brown sugar 2112-20”.

Elementem zaskoczenia jest szeroki graficzny pas niespodziewanie przechodzący ze ściany na sufit.

 

Styl ponad wszystkim.

W tej jadalni ze smukłymi oknami, elegancki gzyms skutecznie obniża wnętrze.

Ciemny kolor lub skomplikowany wzór zastosowany na suficie mógłby sprawić wrażenie zbyt ciężkiego. Jednak subtelny i wyszukany odcień „wythe blue HC-143” tworzy świetlisty, pełen powietrza wiosenny klimat i otwiera wnętrze.

„Wythe blue” idealnie dopełnia ciemną kolorystykę ścian „sharkskin 2139-30” oraz jasny kolor użyty do wykończenia listew i futryn („battenberg AF-70”).

Coraz cieplej …

Ciepłe, organiczne kolory zastosowane zarówno na ścianach jak i na suficie tworzą przytulną atmosferę w tej nowoczesnej, prawie monochromatycznej sypialni.

Ściany pomalowano w odcieniu ciepłego „stardust 2108-40”, a sufit utrzymano w kolorze „farm fresh AF-360”, który tworzy klimatyczną poświatę.

 

 

 

Sufit we wnętrzu “glamour”.

To nowoczesne, nieco eklektyczne wnętrze prezentuje niekonwencjonalne połączenie współczesnej i tradycyjnej stylistyki.

Odpowiedzią na pytanie jak wprowadzić nieco dramaturgii pozostając jednocześnie w gamie neutralnych barw, było zastosowanie odcienia „chelsea gray HC-168” na powierzchni sufitu. Kolor ten doskonale współgra z pastelową szarością ścian „sand lot gray 2107-50” , jednocześnie kieruje wzrok widza niżej, na detale wykończenia wnętrza. 

 

 

Idealny sufit. Narzędzie do barwnej transformacji.

Wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa Waterborne Ceiling Paint 508 marki Benjamin Moore to ekologiczny produkt przeznaczony do dekoracyjnego malowania sufitów.

Formuła farby została tak przygotowana, aby przeciwdziałać kluczowym problemom związanym z odnawianiem powierzchni sufitów. Produkt tworzy eleganckie, najbardziej matowe (ultra-mat) wykończenie, w pełnej gamie kolorów.

Dzięki specjalnej technologii rozpraszania refleksów świetlnych pomalowany sufit sprawia wrażenie idealnej powierzchni (niweluje nierówności podłoża), jednorodnej kolorystycznie.

Produkt cechuje tzw. wydłużony czas otwarcia i schnięcia, dzięki czemu wyeliminowane zostało ryzyko powstania niepożądanych smug, które negatywnie wpływają na estetykę finalnego wymalowania. 
Wysoka siła krycia połączona z bardzo dobrą przyczepnością Waterborne Ceiling Paint 508 do podłoża sprawiają, że farba jest bardzo wydajna i nie kapie z powierzchni sufitu.

 

O marce Benjamin Moore:
Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore dostępne są również w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem jest firma B.M. Polska. Produkty oferowane są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl .
Więcej informacji na temat marki Benjamin Moore można znaleźć na portalu społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/benjaminmoorepl .

Do pobrania:

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!