FB
Google Plus

Super Spec Green - ekologiczne farby przyjazne domownikom

10 lutego 2010

Przy wyborze farby do domowych wnętrz warto pomyśleć o bezpieczeństwie swoich najbliższych. Wodorozcieńczalne farby z linii Super Spec Green marki Benjamin Moore nie wydzielają drażniącego zapachu, mają zredukowaną zawartość LZO i są przyjazne środowisku naturalnemu.

Podczas poszukiwania farb do dekoracji wnętrz, głównymi kryteriami wyboru są bogata oferta kolorów i dobre właściwości kryjące. Coraz częściej zwracamy również uwagę na to, czy dany produkt jest przyjazny środowisku naturalnemu, a w związku tym bezpieczny dla domowników. Wzrost świadomości ekologicznej sprawia, że staramy się wybierać farby wodorozcieńczalne, o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO), które docenione zostały przez specjalistyczne instytucje badawcze. Zgodnie z tym trendem postępują uznani producenci produktów malarskich. Z początkiem lutego br. w Polsce dostępna jest linia farb Super Spec Green amerykańskiej marki Benjamin Moore, która spełnia restrykcyjne normy bezpieczeństwa stawiane farbom do malowania wnętrz. Nowa rodzina produktów zastąpi farby Super Spec 274 i 275 w charakterystycznych niebieskich opakowaniach.

Lateksowa farba akrylowa Super Spec Green to gotowa recepta na szybką, a zarazem efektowną dekorację ścian i sufitów. Zastosowanie produktu gwarantuje estetyczne matowe lub półmatowe wykończenie w ofercie kolorystycznej liczącej 11 000 odcieni. Farba marki Benjamin Moore może być stosowana do odnawiania praktycznie wszystkich rodzajów podłoża m.in. tradycyjnych wypraw wapienno-cementowych i cementowych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i akrylowych, gładzi gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych czy tapet. Jeśli wcześniej skorzystamy z odpowiedniego gruntu marki Benjamin Moore to farba Super Spec Green może posłużyć również do malowania powierzchni drewnianych, drewnopochodnych i metalowych. Wodorozcieńczalna formuła farby skutkuje brakiem nieprzyjemnego zapachu podczas malowania, a właściwości tiksotropowe sprawiają, że nie kapie ona z odnawianych powierzchni. Farba Super Spec Green tworzy trwałe wymalowania, odporne na delikatnie zmywanie wodą po upływie 14 dni od aplikacji produktu na ścianie.

Receptura farb Super Spec Green to wynik wytężonej pracy działu R&D (badań i rozwoju) firmy Benjamin Moore & Co., który liczy ponad 100 chemików, inżynierów i techników. Za sprawą wykorzystania specjalistycznej wiedzy i nowoczesnych technologii Super Spec Green jest produktem ekologicznym, całkowicie bezpiecznym w użytkowaniu. W formule farby wyraźnie zredukowana została zawartość lotnych związków organicznych (LZO). Ponadto, Super Spec Green spełnia wymagania stawiane farbom przez LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), czyli znany na całym świecie system oceny budynków pod względem rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska naturalnego i redukcji zużycia energii. Pomysłodawcą LEED jest USGBC (The US Green Buildings Council), który wyróżnia w ten sposób inwestycje projektowane, wykonywane i eksploatowane w sposób przyjazny środowisku i zdrowiu ludzi.

Dopełnieniem linii produktowej Super Spec Green jest akrylowa farba gruntująca Super Spec Green Primer 785. Produkt zapewnia odpowiednie przygotowanie podłoża przed aplikacją przedstawionych powyżej farb nawierzchniowych. Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Informacje o produktach (Super Spec Green 780 i 781):
•    Wydajność: 12 m2/l.
•    Stopień połysku: mat lub półmat.
•    Cena: od 39 zł brutto za 1 l (w tym 22% VAT).
•    Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l; 18,9 l.
•    Producent: Benjamin Moore & Co., USA.
•    Dystrybutor: B.M. Polska.

 

Do pobrania:

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!