FB
Google Plus

Wnętrzarskie inspiracje w Akademii

1 marca 2011

Zdjęcia ciekawych aranżacji domów i mieszkań, najnowsze trendy kolorystyczne oraz narzędzie do tworzenia wirtualnych projektów wnętrz - te i wiele innych atrakcji czeka na gości Akademii Inspiracji na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Planowanie remontu mieszkania lub domu oraz same prace wykonawcze to bardzo trudny czas dla domowników. Na każdym kroku stajemy w obliczu dylematów: wyboru materiałów, kolorów i dekoracji, które towarzyszyć nam będą przez długie lata. Dlatego tak ważne jest, aby nasze decyzje były przemyślane i poparte odpowiednimi przygotowaniami. Cennym źródłem inspiracji i fachowej wiedzy są pisma wnętrzarskie i portale branżowe. W poszukiwaniu praktycznych porad i ciekawych pomysłów warto również zajrzeć do Akademii Inspiracji na stronie www.benjaminmoore.pl. Benjamin Moore, amerykański producent ekskluzywnych farb, zebrał w jednym miejscu bardzo wiele pomocnych informacji, materiałów inspiracyjnych i narzędzi przydatnych podczas aranżacji wnętrz.

Jedną z najpopularniejszych podstron w Akademii Inspiracji jest Galeria Realizacji. Na gości czeka kilkaset zdjęć mieszkań, domów, pałaców i biur, które zrealizowane zostały przy użyciu produktów malarskich marki Benjamin Moore. Jest to cenne źródło oryginalnych pomysłów wnętrzarskich w zróżnicowanej stylistyce i kolorystyce. W dziale Przyjaciele Benjamina znajdują się praktyczne informacje na temat sprawdzonych salonów sprzedaży, firm i osób z branży wnętrzarskiej i budowlanej. Można znaleźć tu zarówno architekta, który zaprojektuje nam wnętrze, jak i profesjonalną firmę wykonawczą, która projekt wcieli w życie. Benjamin Moore nie zapomniał o najmłodszych. Zakładka Kids Club to miejsce, w którym dzieci pod okiem rodziców poszukają pomysłów na aranżację swojego pokoju. Dziesiątki zdjęć inspiracyjnych, oryginalne pomysły na dekorację ścian i produkty dedykowane do pokojów dziecięcych sprawią, że każdy maluch znajdzie „coś” co przypadnie mu do gustu. W Akademii Inspiracji można również szybko sprawdzić, jak konkretne kolory będą wyglądać w naszym domu. Narzędzie o nazwie Personal Color Viewer pozwala na wirtualną wizualizację kolorów we wnętrzach. W zakładce Projektowanie kolorystyczne specjaliści dzielą się z nami wiedzą na temat symboliki kolorów, praktycznymi wskazówkami dotyczącymi doboru odcieni do danego rodzaju pomieszczenia itp. Dowiemy się również, jak dany rodzaj oświetlenia w pokoju wpływa na odbiór kolorystyki ścian i sufitu. Jeśli jesteśmy ciekawi, jakie odcienie są najmodniejsze w tym sezonie, warto zajrzeć do działu Trendy kolorystyczne. W tym miejscu prezentowane są najciekawsze kolory i ich gotowe zestawienia. Za pośrednictwem Akademii Inspiracji można również przenieść się bezpośrednio na fanpage Benjamin Moore Polska na Facebooku, a tam na internautów czekają kolejne niespodzianki…

Co jeszcze ciekawego znajdziemy w Akademii Inspiracji ?

•    adresy stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej
•    strefę video z filmami instruktażowymi i reklamowymi
•    bieżące informacje o targach i wystawach
•    tapety na pulpit do pobrania

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

 

Do pobrania:

Kontakt dla mediów

Maja Kaczyńska
Koordynator ds. PR

tel.: +48 22 533 52 95
tel. kom.: +48 519 116 526

e-mail: mkaczynska@bmpolska.com 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!