FB
Google Plus

Aura inspiruje kolorem

13 października 2009

We wrześniu br. na polskim rynku zadebiutowała linia ekskluzywnych farb do wnętrz Aura® marki Benjamin Moore. Wraz z nowościami produktowymi zaprezentowana została kolekcja kolorystyczna Affinity™, przygotowana specjalnie z myślą o rodzinie farb Aura®. Paleta barw liczy 144 starannie wyselekcjonowane odcienie, które podzielone zostały na 3 grupy tematyczne: Eclectic Chic, Pure Harmony i Global Artisan. Kolory kolekcji Affinity™ zostały wybrane przez specjalistów ds. kolorów marki Benjamin Moore we współpracy z czołowymi architektami i projektantami wnętrz w Stanach Zjednoczonych. Podstawą wyboru konkretnych kolorów były aktualne trendy w dekoracji wnętrz, ale i wnikliwa obserwacja światowych tendencji w świecie mody, kultury i sztuki. Ponadto kolekcja Affinity™ została tak skomponowana, aby dowolnie wybrane odcienie pasowały do siebie i mogły być użyte przy dekoracji jednego pomieszczenia.

Poszczególne tematy kolorystyczne odpowiadają różnorodnej stylistyce dekorowanych wnętrz i mają za zadanie podkreślić ich oryginalny charakter. Eclectic Chic to kompozycja delikatnych fioletów (np. kolor sanctuary AF-620), subtelnych zieleni (elemental AF-420) z domieszką pomarańczu (firenze AF-225) i intensywnego brązu (barrista AF-175). Kolory te pasują do przytulnych, a zarazem eleganckich wnętrz mieszkalnych. W kolekcji Pure Harmony dominują świetliste beże (peau de soie AF-60) i żółcienie (jicama AF-315), które optycznie powiększą pomieszczenie i będą sprzyjały atmosferze relaksu. Kolory te dobrze komponują się z prostymi, stylowymi wnętrzami. Globar Artisan to propozycja skierowana do osób odważnych w wyborze kolorystyki mieszkań i domów. Intensywne czerwienie (caliente AF-290) i pomarańcze (masada AF-220), a także nasycone zielenie (wasabi AF-430) budzą skojarzenia z egzotycznymi podróżami i tworzą we wnętrzach klimat zabawy.

Farby Aura® w kolorach z kolekcji Affinity™ dostępne są w wybranych salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Podając symbol wybranego koloru klient może wybrać jedną z trzech farb Aura® dedykowanych do dekoracji wnętrz: farbę matową Aura Matte 522, farbę półmatową Aura Eggschell 524 lub specjalna farbę matową do łazienek Aura Bath & Spa 532. Niektóre spośród kolorów kolekcji Affinity™ można uzyskać na bazie innych produktów marki Benjamin Moore. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.