FB

Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".

15 czerwca 2021

Warsztaty „ZIELONO NAM”.

Niezwykły event i wyjątkowy duet - Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka” podczas Festiwalu "Otwarte Ogrody Sadyby 2021".


 

Ta klimatyczna Sadyba…

Osiedle założone w latach 20. XX wieku, jest obecnie jednym z najbardziej urokliwych zakątków stolicy. Bogata historia, świetnie zachowana zabytkowa architektura i mieszkańcy zaangażowani w kultywowanie tradycji od lat tworzą charakter tego miejsca.
 
 
Od lat, co roku mieszkańcy Sadyby spotykają się na weekendowym wydarzeniu „Festiwalu Otwarte Ogrody”, który w 2009 r. zdobył tytuł lidera europejskiego roku innowacji i kreatywności, przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Unię Europejską. Wyjątkową wartością festiwalu jest fakt, że realizowany jest on w większości w czynie społecznym przez mieszkańców, okoliczne organizacje i firmy. 
 
 
Przyjaciele - Benjamin Moore i „Pracownia Sztuki Dziecka”.
 
W minioną sobotę tj. 12.06.2021 artystyczną stronę farb marki Benjamin Moore odkrywali mali i duzi uczestnicy warsztatów „Zielono mi”, które były częścią festiwalu „Otwarte ogrody Sadyby”.
 
 
Na szczęście pogoda dopisała i plener malarski odbył się na placu Rembowskiego na warszawskiej Sadybie.
 
 
Najmłodsi artyści ale również ich rodzice i opiekunowie tworzyli obrazy nawiązujące do miejsca, w którym się znajdowali, a głównym bohaterem był KOLOR ROKU 2021 marki Benjamin Moore – „Aegean Teal 2136-40” - odcień łączący zieleń trawy, tony błękitnego nieba oraz szarości kamienic.
 
 
Różne techniki, indywidualne spojrzenie, jeden kolor i po dwóch godzinach ujrzeliśmy kilkadziesiąt wyjątkowych obrazów. 
 
 
Trzy obrazy Katarzyny Derkacz-Grajewskiej w tle i chodnik w kształcie „ryby”… 
 
Przygotowania do imprezy rozpoczęliśmy znacznie wcześniej. Pracownicy Benjamin Moore Polska wraz z Katarzyną Derkacz – Gajewską, artystką, właścicielką „Pracowni Sztuki Dziecka” stworzyli na placu Rembowskiego przestrzeń do aktywnego spędzania czasu dla dzieci i dorosłych. 
Chodnik na placu tworzy charakterystyczny kształt ryby.
 
 
Do namalowania „skakanek” użyto oczywiście farb Benjamin Moore w kolorze roku „Aegean Teal 2136-40” oraz w jednym z kolorów trendowych na sezon 2021 -  „Gray Cashmere 2138-60”. 
 
 
O wiele wcześniej Katarzyna Derkacz-Gajewska przystąpiła do tworzenia serii trzech obrazów, które stały się integralnym elementem pleneru.
 
 
Dzieła wykonane farbami marki Benjamin Moore wystawione wzdłuż chodnika, początkowo z dala od zgiełku artystów, w pewnym momencie przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników.
 
 
Osoba wyłoniona w losowaniu otrzymała możliwość nadania jednej z prac „końcowego sznytu”. I bynajmniej nie chodziło o malowanie typowym narzędziem.
 
 
Do naniesienia farby, a tym samym wykonania odpowiedniego wzoru użyto… opony rowerowej… A jeden z obrazów, który przedstawia historyczną postać Betty Moore zostanie przekazany Benjamin Moore Polska i będzie eksponowany w siedzibie firmy.  
 
 
Widzimy się już za rok… 
 
Dziękujemy Katarzynie Derkacz-Gajewskiej oraz organizatorom festiwalu, szczególnie Aleksandrze Karkowskiej z "Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasto Ogród Sadyba", a przede wszystkim Mieszkańcom Sadyby za udział w tak radosnym wydarzeniu.
 
 
Dziękujemy również Fryderykowi Stoparczykowi za piękną dokumentację z powietrza wykonaną za pomocą drona.  
 
Benjamin Moore Polska już po raz kolejny włączył się aktywnie w festiwal „Otwarte ogrody Sadyby” i nie było to nasze ostatnie słowo.
 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!