FB

Benjamin Moore w galicyjskim centrum designu - pracowni METAFORMA

12 maja 2014

Renata Kalarus i Benjamin Moore

Metaforma to w zasadzie marka, która od wielu lat skupia wokół siebie krakowskie środowisko projektantów wnętrz.

Nowe miejsce, nowa, loftowa aranżacja i zmodyfikowane portfolio to ogromne wyzwanie zrealizowane przez właścicieli pracowni projektowej na przełomie roku.
W klimatycznym, designerskim wnętrzu salonu przy ul. Wrocławskiej 28 w Krakowie pojawiły się ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore. 

krakowski salon marki Benjamin Moore
„Znalezienie nowego, równie klimatycznego co poprzedni lokalu oraz przeprowadzka związane były z ogromem prac, ich koordynacją oraz załatwianiem wielu formalności. Na szczęście mamy to już prawie za sobą. W nowym miejscu już widać, że będziemy jeszcze lepiej przygotowani do obsługi Naszych Klientów. Stanowimy w pewnym sensie centrum, swego rodzaju platformę spotkań dla zaprzyjaźnionych designerów, nie tylko z terenu Krakowa. Cóż mogę powiedzieć na temat marki Benjamin Moore? To fascynacja od pierwszego wejrzenia. Kolory, styl no i te poetyckie nazwy, która „przemawiają”. Mam do nich ogromną słabość... Dla mnie jako osoby szczególnie jak sądzę wyczulonej na formę i kolor wspomniane farby to fantastyczne, mocne narzędzie artystycznego wyrazu. Jednym z dowodów na wyjątkowość tej marki są palety sygnowane przez znanych amerykańskich projektantów wnętrz. Choćby autorski wzornik Candice Olson, która wybrała z kolekcji BM gamę 60 kolorów, na których faktycznie pracuje, a które dzięki jej wiedzy i kolosalnemu doświadczeniu idealnie ze sobą współgrają w przestrzenii. To bardzo silny argument. W najbliższych tygodniach na otwarcie planujemy mocne uderzenie –  akcję promocyjną, w której tematem przewodnim będzie właśnie amerykański design, a w ten klimat idealnie wpisał się Benjamin. Na razie nie mogę zdradzić więcej szczegółów ;-)”wyjaśnia właścicielka pracowni Renata Kalarus.  

salony benjamin moore - kraków

Metaforma zajmuje się kompleksowym projektowaniem i aranżacją wnętrz mieszkalnych i publicznych. Oferuje architektom i inwestorom profesjonalną pomoc w doborze i zakupie różnorodnych artykułów wyposażenia mieszkań, biur hoteli, restauracji i barów.

designerski salon benjamin moore w krakowie

Pracownia konsultuje wystrój wnętrz i dostarcza produkty najbardziej renomowanych polskich i światowych marek. Tom Dixon, De La Espada, Moooi, Noti, Comforty, B&B Italia, Barovier&Toso, Republic of Fritz Hansen, Serien, Cole&Son, Designers Guild, Tobias Grau, Jan Kath, Gan Rugs, GT Design, Kasthall, Limited Edition, Nanimarquina to tylko niektóre z nich.

sklep z farbami benjamin moore - kraków

Jerzy Cyganiewicz projektant wnętrz i rzeźbiarz, współzałożyciel pracowni Metaforma dodaje:

„Wykorzystując nasze doświadczenie w sztuce użytkowej, w tym także w mojej specjalizacji – ceramice, projektujemy i wykonujemy na zamówienie nietypowe formy ceramiczne, jak bary, fontanny, rzeźby i dekoracje. Uwielbiam grę światła i cienia. Być może dlatego urzekła mnie innowacyjna  w swoim zamierzeniu kolekcja COLOR STORIES marki Benjamin Moore. W życiu słyszałem wiele różnych historii i marketingowych zapewnień, stąd sceptycznie podszedłem do tematu reklamowanych przez Benjamina barwnych opowieści, dopóki nie poleciłem znajomemu proboszczowi farby Aura w beżowym odcieniu z kolekcji Color Stories. Pomalowano nim hall w budynku przynależnym do parafii metodą na tzw. pudełko, czyli ściany i sufit w tym samym kolorze. Byłem pod wrażeniem tego, jak kolor pod wpływem światła się zmienia i pracuje. Zobaczyłem to na własne oczy. Teraz eksperymentuję z frontami nietypowej zabudowy kuchennej. Szczotkowane naturalne drewno pomalowaliśmy odcieniem z kolekcji Affinity. Nasz stolarz był pod wrażeniem uzyskanego efektu.”

farby benjamin moore - kraków

Metaforma bierze udział w prestiżowych konkursach, międzynarodowych targach branżowych i wystawach. Jej projekty wielokrotnie zdobywały prestiżowe nagrody. A jej właściciele są też autorami licznych publikacji prasowych oraz wystąpień na temat designu i projektowania wnętrz. 

ekskluzywne farby benjamin moore - kraków„Pamiętam, gdy po raz pierwszy zobaczyłem przyszły lokal Metaformy. Ogromna przestrzeń po komunistycznej restauracji MAZOWIECKA, w której od razu wyobraziłem sobie całą mieszankę zapachów i kłębiący się tłum wygłodniałych klientów. Loftowy klimat z podrapanymi ścianami, częściowo odpadającym tynkiem, poobrywane lampy i wiszące kable. Wiedziałem jednak, że twórcy Metaformy, prawdziwi pasjonaci i znawcy designu już wkrótce zamienią tę przestrzeń w atrakcyjny salon, w którym surowe ściany, sprawiające wrażenie niewykończonych będą doskonale współgrały z designerskimi elementami wyposażenia. Tak też się stało. We wnętrzu Benjamin Moore został doskonale wyeksponowany – nie kryje zadowolenia Artur Nowak, Dyrektor marketingu Benjamin Moore Polska.    

 

 

Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu.

METAFORMA
ul. Wrocławska 28
30-011 Kraków
tel.: +48 12 422 03 18
e-mail:
projekt@metaforma.pl
www.metaforma.pl

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!