FB
Google Plus

Benjamin Moore wspiera akcję „Łazienka 6-latka”.

1 września 2014

Benjamin Moore wspiera akcję „Łazienka 6-latka”.

Sezon szkolny 2014 to drugi z kolei rok, w którym najmłodsze pociechy rozpoczynają wcześniejszą edukację. Mimo, że nowe zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji budzą pewne kontrowersje wśród rodziców, najważniejsze zadanie to stworzenie dla dzieci odpowiednich warunków do funkcjonowania w szkolnym środowisku. 

Krakowska „Świetlica Architekta,” organizująca różne akcje związane z szeroko pojętą architekturą, właśnie rozpoczęła tegoroczną akcję "Łazienka 6-latka".

Jaka jest geneza programu?

Dwa lata temu kilka firm, w tym Koło, Tubądzin, Ferro, wzięło udział w remoncie łazienki w jednej z krakowskich szkół. Szybko jednak podjęto decyzję o kontynuacji akcji, tym razem z większym rozmachem.

Poprzez remont łazienek szkolnych, organizator akcji kreuje poczucie estetyki i dbałość o higienę uczniów.
Inicjatorką wznowienia akcji była Marta Tatulińska z Forum Rad Rodziców i Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 w Krakowie: „Pomysł zrodził się z powodu niedostosowania placówek szkolnych do potrzeb małych "przedszkolaków", którym przyspieszono rozpoczęcie edukacji szkolnej. Pięciolatki (zerówka) i sześciolatki (pierwsza klasa) są zbyt małe, by swobodnie korzystać z dotychczasowych toalet”.

Dzieci + projektanci = świeże pomysły!


„Świetlica Architekta” została poproszona o prowadzenie akcji. Ponieważ łazienki przeznaczone są bezpośrednio dla dzieci, uznano, że to właśnie one powinny projektować te istotne przestrzenie razem z projektantami. Na jednej ze ścian powstanie kolorowe graffiti.


Organizatorzy akcji: Forum Rad Rodziców, Świetlica Architekta
Patron akcji: MPOIA (Małopolska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej)
Główni Sponsorzy akcji: KOŁO, Tubądzin, Ferro
Partnerzy: Benjamin Moore, HebanW imieniu rodziców i organizatorów akcji zapraszamy do współpracy.
Przecież wszyscy byliśmy kiedyś uczennicami i uczniami ;-) 

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.