FB

Biel Appétit!

30 września 2014
Biel jest ponadczasowa. Odnajdzie się praktycznie w każdym stylu. Chyba żaden inny odcień nie ma aż tylu zalet. Powiększa, rozjaśnia, uwydatnia i rozświetla. Zawsze dobrze prezentuje się w kuchni i łazience.  
 
Wielobarwna biel
Nie każdy ma świadomość, jak wiele wariacji bieli oferują producenci farb. Tylko Benjamin Moore stworzył ponad 150 odcieni tego koloru. Firma zaprezentowała je w osobnym wzorniku Off-White Colors. Ciepłe wersje bieli mogą ujawniać żółte, brzoskwiniowe, czy różowe tony, a zimne: zielone, niebieskie lub szare. Czysta biel, w recepturze której nie występują inne koloranty może kojarzyć się ze szpitalem, a pomalowana nią większa przestrzeń drażnić, a nawet męczyć wzrok. Dlatego w dużych wnętrzach lepiej sprawdzają się cieplejsze odcienie, a chłodniejsze przy eksponowaniu elementów dekoracyjnych, jak listew, drzwi, czy framug okien.
 
białe wnętrza-inspiracje-benjamin moore
 
Biel jest chyba jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów. Ale wybór właściwego jej odcienia często bywa problematyczny - Znacznie trudniej dobrać odpowiedni odcień bieli niż każdego innego koloru – przyznaje Sharon Grech, ekspert ds. koloru marki Benjamin Moore. Co zatem warto wiedzieć o tym kolorze?
 
odcienie bieli - benjamin moore
 
Biel jest niezwykle „czuła” na sąsiadujące z nią barwy. Wręcz zmienia się pod ich wpływem. Nawet widok z okna może wpłynąć na jej tonację. Jeśli, na przykład, będzie to elewacja z czerwonej cegły, wówczas ściany wewnątrz mogą wydawać się jasno-różowe. Dlatego przy jej wyborze warto wspomóc się próbkami. I wcale nie trzeba malować nimi ścian. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest stworzenie wielkoformatowych fiszek (np. 50 na 50 cm) i pomalowanie ich wybranymi odcieniami.  To pozwoli sprawdzić, jak kolory wyglądają na poszczególnych ścianach oraz w zestawieniu z meblami, zasłonami, czy dodatkami. Sharon Grech uczula - Kolor zmienia się w zależności od rodzaju światła i pory dnia. Inaczej wygląda w zestawieniu z dodatkami. We wnętrzu może wydawać się nieco inny. Uwydatniać tony, które nie były dostrzegalne w miejscu gdzie był wybierany.  
 
Gotowanie w obłokach 
Biel to doskonały wybór do kuchni. Tu zawsze dużo się dzieje. Dzięki białemu tłu można wyeksponować różnokolorowe akcesoria kuchenne i nie mieć wrażenia chaosu. Białe ściany będą dobrze wyglądać zarówno w zestawieniu z kolorowymi, jak i białymi frontami szafek. W białej kuchni nie może zabraknąć ziół. Zieleń w zestawieniu z bielą nadaje wnętrzu świeżości i tworzy przytulny klimat. Biel, jak żaden inny kolor, uwydatni szlachetność drewna. W arktycznej kuchni spektakularnie prezentować się będzie złota armatura lub dodatki w kolorze mosiądzu. 
 
białe farby - benjamin moore
 
Malując kuchenne ściany warto zainwestować w farbę wysokiej jakości. Ważne by była odporna na wilgoć, zmywanie i działanie mikroorganizmów. Nowość w ofercie marki Benjamin Moore – farba do kuchni i łazienek Kitchen&Bath W322 posiada te wszystkie parametry, a przy tym jest ekologiczna. Do jej barwienia używa się pigmentów, z których całkowicie wyeliminowano szkodliwe lotne związki organiczne tzw. LZO. Co ciekawe ekologiczne komponenty sprawiają, że farba jest trwalsza, krócej schnie, a kolor przez długie lata zachowuje swoją głębię. Półmatowa Kitchen&Bath W322 Benjamin Moore dostępna jest w jasnych odcieniach i w przypadku gładzi gipsowych wysokiej jakości nie wymaga gruntowania. Farba jest też idealnym rozwiązaniem do łazienek. Nie ma ryzyka, że farba po jakimś czasie będzie się łuszczyć lub na ścianie powstaną plamy i zacieki na skutek działania wilgoci i podwyższonej temperatury. 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!