FB
Google Plus

Dawno temu w Ameryce ...

29 stycznia 2013

Dzisiejsze salony sprzedaży, szczególnie ekskluzywnych marek, epatują elegancją, wysublimowanym kolorem i kuszą uwodzicielskim zapachem, a ich właściciele przykładają wyjątkową troskę do obsługi klientów.

Jak było dawniej? Jak wyglądała dystrybucja?

Poniżej kilka słów o początkach marki farb Benjamin Moore, której historia sięga roku 1883.

Głosy i gesty vs multimedialne obrazy.

Bracia Benjamin i Robert Moore, założyciele Benjamin Moore & Co. słynnego amerykańskiego producenta farb, byli w pełni przekonani o konieczności ścisłego współdziałania ze swymi partnerami w biznesie.

W ramach wsparcia w działaniach promocyjnych pracownicy firmy zachęcali właścicieli sklepów do organizowania spotkań z klientami i wspólnie przekonywali ich do malowania swych domów (wewnątrz i na zewnątrz) farbami marki Benjamin Moore.

Powyższe zdjęcie przedstawia nienaganną aranżację wnętrza z początków XIX w. jednego ze sklepów w Jefferson City, które już za kilka chwil gościć będzie tłumne grono słuchaczy.

 

 

Wystrojone damy  spragnione wiedzy.

Kapelusze i rękawiczki stanowiły obowiązkowy element ubioru pań chętnie uczestniczących w popołudniowych pokazach, podczas których poznawały tajemne arkana sztuki malowania domów.

W czasach, kiedy nie było jeszcze telewizyjnych programów poruszających tematykę aranżacji wnętrz i doboru kolorystyki, takie spotkania organizowane w samym centrum miast przyciągały rzesze elegantek. To właśnie płeć piękna stanowiła zasadniczą grupę docelową ówczesnych szkoleń. Powyższa fotografia przedstawia spotkanie zorganizowane przez firmę „Fulton Lumber Company” w Fulton w stanie Missouri.

Wyraź to kwiatami. 

Nie, to nie sklep z kwiatami. To salon sprzedaży farb marki Benjamin Moore.

Tutaj zapomniano o opinii, według której większość punktów sprzedaży farb to ciemne, techniczne wnętrza, tak dalekie od eleganckich. Mocno rozświetlona, radosna, a jednocześnie wytworna przestrzeń ozdobiona bukietami świeżych kwiatów tworzy niepowtarzalny, przyjazny klientowi klimat.

 

 

 

Serdecznie witamy! 

Sprzedawca farb dumnie stoi w pełni gotowy do udzielenia każdej odpowiedzi z zakresu produktów malarskich i czynności malowania.

Ta pochodząca z 1934 roku fotografia prezentuje wnętrze sklepu firmy „A.W. Levermann Paint Store” w Corsicanna w Teksasie.

Widzimy plansze z reklamami produktów marki Benjamin Moore, a wśród nich „Security Barn Paint” czyli specjalną farbę przeznaczoną do malowania … stodół.

Koncern Benjamin Moore & Co. oferował swoim dystrybutorom plansze reklamowe praktycznie w nieograniczonej ilości jako skuteczne wsparcie promocji sprzedaży.

Betty Moore Paint Service.

W 1934 roku słynna Betty Moore (jeden z jej wizerunków przedstawia rysunek po prawej stronie) rozpoczęła pracę w Benjamin Moore & Co.

Ta fikcyjna postać, grana przez szereg aktorek, podróżowała dookoła Ameryki nauczając i demonstrując praktycznie, jak dokonać wyboru najlepszej farby i odpowiednich zestawień kolorystycznych. Betty nie pozostawiła żadnego pytania klienta bez odpowiedzi.

Fotografie z lewej strony prezentują witryny punktów sprzedaży na których widać wyraźnie odniesienia do tej bardzo popularnej wówczas postaci.   

„Use Moore Paint!” 

Reklama na ciężarówce stojącej na zewnątrz sklepu firmy „Hynds - Upshaw Paint & Glass Co.” pomagała propagować hasło „Use Moore Paint”.

Zastosowany skrót myślowy nie pozostawia żadnych wątpliwości, że chodzi o farby marki Benjamin Moore.

  

 

 

 

A tak jest obecnie ...

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.