FB

Elegancki eklektyzm

17 września 2014

Styl angielski - klasyczny i romantyczny w parze nowoczesnymi, minimalistycznymi formami. Czy taka mieszanka może tworzyć harmonijny wystrój we wnętrzu? 

styl angielski a odcieniach benjamin moore

W najnowszym odcinku programu wnętrzarskiego „Szybkie Metamorfozy” jego autorka i prowadząca Magdalena Borowiak – Wróblewska udowadnia, że tak. Stawia na stonowaną kolorystykę, wysokiej jakości materiały i spektakularne dodatki. 
 
- Właścicielka wnętrza, które prezentujemy w najnowszym odcinku „Szybkich” podczas pobytu w Londynie zasmakowała elegancji w angielskim stylu. Była nią zauroczona. Dlatego ten nurt dominuje w tym projekcie, ale jednocześnie starłam się znaleźć miejsce dla akcentów w innym klimacie – wyjaśnia projektantka. 
 
I dodaje: - Tym bardziej, że drzwi wejściowe od wewnątrz ozdobiła naklejka z grafiką projektu Sabiny Samulskiej zatytułowana „grzywka”, z przewrotnym i bardzo zabawnym przekazem. 
styl eklektyczny w barwach benjamin moore
 
Wnętrze utrzymane jest w stonowanej, jasnej kolorystyce. Dominują biel i szarości. Ściany zdobi matowa farba Aura marki Benjamin Moore w kolorze gray glow OC-52. Dzięki zastosowanej w jej recepturze technologii ColorLock wybrane odcienie nawet po wielu latach nie stracą swojej głębi i wyrazistości. Poza tym farbę wyróżnia niesamowita siła krycia. Wystarczyły maksymalnie dwie warstwy, by uzyskać na ścianie pożądany odcień. 
 
matowa farba lateksowa aura benjamin moore
 
 
 
Fragment ściany łączącej salon z przedpokojem zyskał wyrazisty, fioletowy kolor - black raspberry 2072 – 20. Fioletowe są również niektóre dodatki: abażur lampy, poduszki, czy naklejka na drzwiach. 
W salonie powstały dwie wyraźne strefy: wypoczynkowa i jadalna. W tej pierwszej dominuje nowoczesność. Minimalistyczna w swojej formie szara kanapa oraz zabudowa TV o gładkich, błyszczących frontach za wyjątkiem szafki pod telewizorem, w której front wykonany jest z surowego drewna.
 
W części jadalnej stanął drewniany, okrągły stół oraz witryna w angielskim stylu. By nawiązać do nowoczesnego klimatu strefy wypoczynkowej Magdalena Borowiak – Wróblewska stół zestawiła z plastikowymi, przezroczystymi krzesłami. Do stylu angielskiego nawiązuje też atrapa kominka, która nie tylko jest ozdobą wnętrza, ale też półką na zapachowe świece, czy dodatki. Nad nią zawisło piękne lustro. Uwagę zwraca też połyskująca lampa na stołem w stylu glamour. 
 
We wnętrzu, gdzie dominuje styl angielski nie mogło zabraknąć ozdobnych sztukaterii sufitowych oraz pięknych zasłon. 
 
PRZED I PO
 
 
Prosto z planu
Zapraszamy do obejrzenia metamorfozy salonu z udziałem poznańskiego salonu dystrybucji farb marki Benjamin Moore NINA przy ul. Dąbrowskiego 82 oraz śledzenia kolejnych odsłon programu na facebookowym profilu Benjamin Moore: 
www.facebook.com/benjaminmoorepl.
 
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!