FB

Kolorystyczne przymiarki

7 sierpnia 2014

Urządzanie własnego M to nie lada wyzwanie. Kolory, faktury, formy. Jak się w tym nie pogubić? Jest kilka sprawdzonych rozwiązań, które ułatwiają poruszanie się w świecie aranżacji wnętrz. Warto je poznać zanim wpuścimy ekipę remontową do domu. 

 
Siła koloru
Wybierając kolor ścian należy pamiętać o elementach, które bezpośrednio się z nimi stykają, jak: drzwi, listwy, sztukaterie, czy framugi okien. Odcień ścian powinien współgrać z ich kolorystyką. Detale w jednakowym kolorze sprawią, że wystrój wnętrza będzie spójny i harmonijny. Najbardziej sprawdzonym i często stosowanym przez architektów wnętrz rozwiązaniem jest malowanie ich na biało. Często w tym celu stosuje się emalię o wysokim stopniu połysku, gdyż pomalowane nią elementy łatwiej utrzymać w czystości. Dodatkowo może ona uwypuklić bardziej ozdobne elementy wykończenia. 
 
jak dobierać kolory we wnętrzu - benjamin moore
 
W ofercie firmy Benjamin Moore można znaleźć wodorozcieńczalną, ekologiczną emalię do drewna i metalu – Advance High Gloss 794. Ma znikomy zapach i ograniczoną zawartość szkodliwych lotnych związków organicznych (tzw. LZO). Dlatego malowanie nią nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi, rozpuszczalnikowymi emaliami alkidowymi. Dostępna jest w pełnej gamie kolorów amerykańskiego producenta farb. Białe elementy wykończenia można zestawić praktycznie z każdym kolorem. Tym samym odcieniem, którym udekorujemy listwy, drzwi i framugi okien można też pomalować sufit. 
 
emalia w wysokim stopniu połysku - benjamin moore
 
W przypadku ścian w bardziej zdecydowanych barwach, by uniknąć wrażenia ostrego odcięcia się na ich tle białych detali warto wybrać odcień bieli w tonacji koloru ścian. We wzorniku Off-White Colors marki Benjamin Moore do wyboru jest aż 140 różnych wersji tego koloru. Bardzo ciekawy efekt można również uzyskać malując największe płaszczyzny na biało, a detale nieco ciemniejszym odcieniem. W tym celu świetnie sprawdzą się neutralne barwy. Uwydatnione w ten sposób białe ściany sprawią, że wnętrze będzie wydawać się większe i bardziej świetliste. 
 
Monochromatycznie
A co jeśli ściany i elementy wykończenia pomalujemy tym samym kolorem? Wnętrze z pewnością będzie wydawać się większe. To idealne rozwiązanie do przestrzeni w stylu nowoczesnym, w których chodzi o uzyskanie nieco surowego, czasami wręcz sterylnego klimatu. 
 
 
Kolorystyczne próby
Wybierając kolory ścian i detali nie możemy tego robić w oderwaniu od elementów wyposażenia, czyli mebli, dzieł sztuki, dekoracji. Należy określić styl wnętrza lub wybrać kilka nurtów, z których będzie czerpało się inspiracje. Jeśli dokładnie wiemy, jakie przedmioty wypełnią remontowaną przestrzeń, wówczas do nich należy dopasowywać kolory ścian. 
 

jak wybierać kolor na ściany - benjamin moore

 

 

 

Kolekcja "Perfect Pairings, Timeless Colors" obejmuje 198 harmonijnie dobranych zestawień kolorystycznych. Każde zestawienie składa się z 3 kolorów: przewodniego,  i dwóch dopełniających, których można użyć do ozdobienia elementów wykończenia i wykonać mocniejsze akcenty kolorystyczne. 

W przypadku wymiany wszystkich mebli i dodatków w pierwszej kolejności można określić kolor wnętrza. Jeśli nie możemy wyobrazić sobie, jak wybrany odcień będzie wyglądał z całą resztą można wspomóc się próbkami kolorów. 
 
Praktycznie większość producentów farb posiada je w swojej ofercie. Malując fragment ściany da się też sprawdzić jak wybrany kolor wygląda w świetle dziennym i sztucznym. Przyłożyć do niego ulubiony pled, czy obraz. To zadanie można sobie ułatwić korzystając z gotowych, papierowych próbek marki Benjamin Moore w rozmiarze XXL, tak zwanych Big Chips. Ich format (46 x 46 cm) pozwala wyobrazić sobie, jak kolor będzie wyglądał na ścianie. Papierową próbkę można przyłożyć do mebli, czy zabrać ją do sklepu z dodatkami i wyposażaniem wnętrz. W łączeniu barw bardzo pomocne są też wzorniki prezentujące zestawienia kilku pasujących do siebie odcieni. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!