FB

Łączy NAUKĘ ze SZTUKĄ... Linia farb AURA

9 czerwca 2021
 
Kolor powraca do wnętrz pomimo popularności oszczędnego pod tym względem stylu skandynawskiego. Specjaliści marki Benjamin Moore stworzyli farby, które po raz pierwszy pokazują prawdziwy kolor na ścianie. Dzięki rewolucyjnej technologii, produkty z prestiżowej linii AURA® charakteryzują się wyjątkową głębią. 
A wśród odcieni są również takie, które „żyją” i opowiadają barwne historie… 
 

 
 
To jeszcze nauka, czy już sztuka?....
 
Gdy połączymy możliwości dzisiejszej technologii z wyjątkowo rozwiniętym zmysłem estetycznym i fantazją artystów, otrzymamy nieprawdopodobne rezultaty. Oto jeden z nich - magia koloru farb Benjamin Moore osiągnięta dzięki opatentowanej „ColorLock® Technology”. 
 
 
To właśnie ona stoi za niezwykłymi właściwościami farb z linii AURA®. Specjalne mikrokapsułki z pigmentami zamkniętymi w ich wnętrzu zapewniają odcienie z wyjątkową głębią niemożliwą do osiągnięcia na żadnej innej farbie. 
Technologia ta gwarantuje również ekstremalną siłę krycia oraz najwyższą odporność wymalowania na zmywanie i szorowanie oraz usuwanie najczęściej spotykanych zabrudzeń i plam. Aura® doskonale znosi negatywne działanie promieni UV – głównego winowajcy, odpowiedzialnego za blaknięcie kolorów na ścianach, np. wokół wiszących obrazów. 
 
 
„Wszystko złoto” co się świeci… i nie świeci...
 
AURA® – matowa, półmatowa lub satynowa? Dopasuj najodpowiedniejszy stopień połysku do własnych preferencji. Baw się różnymi stopniami połysku, łącz je w jednym wnętrzu. Nie tylko kolor wpływa na percepcję przestrzeni. Ogromne znaczenie odgrywa połysk, warto wykorzystać jego potencjał i moc.
 
 
Matowa „Aura® 522” skradnie serce, w półmacie (524) zachwyci, a satynowa, oznaczona symbolem 526 olśni blaskiem w stylu glamour
Wersja z charakterystycznym fioletowym kwiatem na etykiecie to najczęstszy wybór Klientów Benjamin Moore. Intrygujący mat (bo nie jest to pełny mat) idealnie pasuje do salonu lub sypialni. Stanowi jednocześnie bezpieczny i uniwersalny wybór.
 
Niebieskie opakowanie zawiera farbę o wyższym stopniu połysku, która perfekcyjnie sprawdzi się w korytarzu, gabinecie lub domowej biblioteczce.
 
 
A dla miłośników "szykownego blasku"? AURA® 526 SATIN w prosty, ale wyrazisty sposób wyróżni jedną lub dwie ściany. Produkt można wykorzystać do wykończenia dostojnych drzwi wraz ze ścianą przez co całość uzyska niesamowitą świetlistość.
 
 
Piękna, soczysta, ekologiczna w kolorze, w bezpiecznej formule „ZERO LZO”*.
 
Farby z linii Aura® dostępne są w pełnej gamie niepowtarzalnych odcieni marki Benjamin Moore chronionych hologramem „Gennex Color Technology”
 
 
Własna produkcja żywic i kolorantów, dwóch głównych składników farb zapewnia autorskie receptury, pionierskie technologie i wyjątkowe odcienie. 
 
 
Symboliczną „wisienką na torcie” jest paleta „Color Stories” opracowana jako dodatkowa kolekcja wyłącznie dla rodziny Aura®, której kolory ulegają tajemniczym zmianom zależnie od pory dnia, pór roku czy rodzaju źródła światła. 
 
 
Farby produkowane są w bezpiecznej recepturze „ZERO LZO”*.
 

 
* ZERO LZO – pomimo stosowania najnowszych technologii w procesie produkcji, niemożliwe jest wytworzenie farby całkowicie pozbawionej lotnych związków organicznych, to znaczy z „absolutnym ZERO LZO”. Nasze produkty zawierają śladowe ilości LZO, jednak tak znikoma obecność minimalizuje ich negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz otocznie człowieka. Amerykańskie prawo i standardy branżowe, w tym EPA Method 24, zezwalają na określanie terminem „ZERO LZO” produktów, zawierających poniżej 1 g LZO na 1 l farby. Zgodnie z wytycznymi Federal Trade Commission w procesie produkcji farby nie są wprowadzane dodatkowe ilości LZO. Innowacyjny system barwienia GENNEX Platform marki Benjamin Moore bazuje na kolorantach „ZERO LZO”, dzięki czemu farby klasyfikowane są jako „ZERO LZO” niezależnie od wybranego odcienia. Farby z linii Aura zawierają maksymalnie 0.2 g LZO na 1 l.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!