FB

Na błysk - nowa emalia marki Benjamin Moore

21 lipca 2014
Rzadko malujemy wnętrza farbami o wysokim stopniu połysku. A szkoda, bo dzięki nim można stworzyć niezwykle oryginalny wystrój. Zrobione na błysk meble czy ściany prezentować się będą naprawdę spektakularnie.  
 
farby do drewna i metalu benjamin moore farba o wysokim stopniu połysku benjamin moore
 
Z połyskującymi farbami jest jak z biżuterią. Należy stosować je z umiarem. Udekorowane nimi meble, czy ściany na pewno będą grać pierwsze skrzypce. Dlatego idealnie nadają się do wyeksponowania pojedynczych elementów wystroju. Mogą to być na przykład same listwy, oryginalny w swojej formie mebel, ściana, sufit, czy podłoga.
 
Czym malować?
Warto postawić na farby wodorozcieńczalne. Są przeciwieństwem rozpuszczalnikowych, które nie tylko charakteryzuje nieprzyjemny zapach, ale też malowanie nimi może odbić się na zdrowiu, szczególnie, gdy ktoś jest alergikiem. Niedawno na rynku pojawiła się nowa wodorozcieńczalna emalia alkidowa marki Benjamin Moore o wysokim stopniu połysku – Advance 794 High Gloss. Przeznaczona jest do malowania drewna i metalu eksponowanych wewnątrz pomieszczeń. Jednakże z powodzeniem można jej użyć także do dekoracji ścian, malowania tapet, a nawet podłoży betonowych. Dzięki swojej ekologicznej, wodorozcieńczalnej recepturze ma znikomy zapach. Poza tym do minimum ograniczono ryzyko żółknięcia i pękania wymalowania w czasie, co było zmorą rozpuszczalnikowych emalii alkilowych. Po pracy do umycia rąk i narzędzi wystarczy tylko woda. Emalia Advance 794 High Gloss dostępna jest w pełnej gamie kolorów marki Benjamin Moore. A jej dodatkową zaletą jest wysoka wydajność. Litrowa puszka pozwala na pomalowanie (jednokrotne) aż na 12m². 
 
błyszczące farby benjamin moore
 
Warto wiedzieć
Emalie z efektem połysku niesamowicie odbijają światło oraz uwydatniają głębie kolorów, co daje pole do popisu przy urządzaniu mieszkania. Poza tym łatwiej utrzymać je w czystości. Bardziej gładka i śliska powierzchnia w odróżnieniu do matowej aż tak nie absorbuje zabrudzeń i jest odporna na zmywanie wodą. Aby uzyskać pożądany efekt warto pamiętać, że w przypadku emalii podłoże powinno być perfekcyjnie gładkie i równe, gdyż wysoki stopień połysku uwydatnia wszelkie jego niedoskonałości. 
 
Charakterystyka produktu:
Advance 794 High Gloss–Nowej generacji, wodorozcieńczalna, wewnętrzna emalia alkidowa do drewna i metalu. Wysoki połysk. Barwiona w ekologicznym systemie Gennex® Platform, bazującym na kolorantach pozbawionych lotnych związków organicznych. 
Wydajność:  ok. 12 m2/l
Opakowania: 0,95 l; 3,78 l 
 
ekologiczne emalie na bazie wody benjamin moore
 
 
 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!