FB

Niezawodna przyczepność

22 kwietnia 2015

Malowanie farbą szkła, ceramicznych płytek, metalu lub plastiku przestaje być problemem. Wystarczy przed jej aplikacją zastosować grunt STIX® marki INSL-X, należącej do amerykańskiego koncernu Benjamin Moore & Co. Tak przygotowane podłoże zapewni doskonałą przyczepność farbie dekoracyjnej i pozwoli ją równomiernie rozprowadzić na dowolnej powierzchni.  

malowanie farbą ceramiki - benjamin moore
 
Idealne zespolenie 
Farba gruntująca STIX® powstała z myślą o najbardziej problematycznych podłożach. Nie straszne jej są śliskie i połyskliwe powierzchnie, takie jak: szkło, płytki ceramiczne, metal, tworzywa sztuczne, czy płyty MDF. STIX® można stosować pod różne rodzaje farb nawierzchniowych i emalii, między innymi: alkidowe, akrylowe, uretanowe czy epoksydowe.
Doskonała przyczepność gruntu to zasługa wysokiej jakości komponentów, z których postał. Połączono w nim dwa rodzaje żywic.
Na metalu lub szkle już po 7 dniach całkowicie się utwardza i osiąga maksymalną przyczepność. Farby nie da się zdrapać paznokciem lub uszkodzić zrywając z wymalowanej nią powierzchni pozostawioną na kilka dni taśmę malarską. 
 
STIX® nie tylko ogranicza zużycie farby dekoracyjnej, ale też wyrównuje i niweluje drobne niedoskonałości podłoża. 
 
malowanie farbą płytek ceramicznych benjamin moore - trudne podłoża - farba gruntująca
Uniwersalne rozwiązanie 
Farbę gruntującą STIX® przystosowano do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. W tym drugim przypadku wystarczy, by temperatura powietrza nie była niższa niż 2°C. Dodatkowym atutem farby jest niska zawartość szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO. Grunt spełnia również wymagania LEED. 
 
malowanie farbą plastiku - benjamin moore benjamin moore - malowanie - trudne podłoża - grunt
 
Nowe możliwości 
Dysponując niewielkim budżetem z farbą gruntującą STIX® można dokonać spektakularnych zmian w wystroju wnętrza.
Nowy kolor frontów kuchennych, ceramicznych płytek, czy ram okiennych wykonanych z PVC z pewnością wniesie powiew świeżości. STIX® to idealne rozwiązanie dla miłośników projektów DIY (zrób to sam). 

benjamin moore - malowani plastiku - farba gruntująca
 
Organizacja i planowanie
Grunt STIX® w połączeniu z farbą tablicową daje nieograniczone możliwości dekoracji i organizacji przestrzeni.
Tablicówka z farby ściennej staje się produktem do malowania mebli, naczyń oraz innych elementów wyposażenia. Drzwi lodówki, czy kuchennych szafek mogą zastępować kartki papieru. A przyprawy przechowywane w szklanych i plastikowych pojemnikach zyskają estetyczne opisy, co wyeliminuje pomyłki w doprawianiu potraw.
 
Ze STIX’em® będzie również można  przemalować sprzęty kuchenne z metalu lub PVC. 
 
Aplikacja
Gruntowane podłoże należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Błyszczące powierzchnie dodatkowo zmatowić papierem i odpylić. Jeśli wymagane będzie dwukrotne malowanie gruntem pomiędzy warstwami należy odczekać od 3 do 4 godzin. STIX® pozostawia się do całkowitego wyschnięcia i związania na minimum 3 dni. W celu uzyskania maksymalnej przyczepności do podłoża okres ten warto wydłużyć do 7 dni. 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!