FB

Nowy rozdział w kolorystyce

4 kwietnia 2014
 
Benjamin Moore - farby ekologiczne Aura

Tytuł: „Color Stories – przełom w tworzeniu kolorów”. 
Autor: Benjamin Moore, światowy producent ekskluzywnych farb.

Inżynieria koloru   
Marka Benjamin Moore, produkująca farby od ponad 130 lat, stworzyła spektakularną paletę barw – Color Stories®. Lata doświadczeń i badań doprowadziły firmę do przełomowego momentu. Wynalezienia „wibrujących”, niezwykle świetlistych i czystych odcieni. Każdy z nich to mieszanka od 5 do 7 pigmentów. Ale z wyłączeniem czarnego i szarego koloru. W tradycyjnych farbach występuje maksymalnie od 2 do 3 kolorantów. - Tworząc Color Stories® bardzo dużo eksperymentowaliśmy, starliśmy się działać niesztampowo, po to, by efekt naszych prac również był zaskakujący, przełomowy – wspomina Ray Gomez, Dyrektor ds. marketingu koloru Benjamin Moore & Co. 
 
Benjamin Moore - prawdziwa głębia koloru farb Aura

Inspiracją do stworzenia Color Stories® była przyroda, która w zależności od pór roku, czy pory dnia nieustannie się zmienia. Jest żywa i nieprzewidywalna, a przez to tak niezwykła. Każdy z kolorów z tej kolekcji ma „opowiadać” inną historię, zaskakiwać i olśniewać. 

Benjamin Moore - farby zmywalne-kolory nie do skopiowania
 
A jest to możliwe, dzięki innowacyjnej recepturze, gdzie jedna barwa powstaje z połączenia tak wielu kolorów (pigmentów). Pod wpływem zmiany rodzaju i natężenia światła w zależności od pory dnia i roku można je dostrzec.  

Barwne opowieści
Czytanie książek wyzwala różne emocje, przywołuje wspomnienia, rozwija wyobraźnię. Wizualne doznania, jakich dostarcza Color Stories® można do tego przyrównać. Kolor się zmienia, ujawnia różne półtony, prawie zawsze inaczej oddziałuje na nastrój. Poza tym tworzy we wnętrzu zupełnie nową jakość, staje się nie tylko tłem, ale i jego ozdobą, która z pewnością szybko się nie znudzi. Aby ułatwić klientom znalezienie idealnej barwy, Benjamin Moore wyodrębnił w ramach kolekcji liczącej 240 kolorów 8 podkategorii, których nazwy jednoznacznie wskazują na odcienie, jakie do nich przynależą: „Kolory Ziemi”, „Energetyczne Zielenie”, „Ognisty zachód słońca”, „Morskie błękity”, „Złote pola”, „Neutralne”, „Odcienie szarości”, „Fioletowy zmierzch”. 
 
Benjamin Moore - wzornik Color Stories - pełny mat_Aura Paleta Benjamin Moore - color stories - żywe kolory - zmywalne farby
Aura koloru
Odcienie z palety Color Stories®  dostępne są jedynie w ekskluzywnej linii farb – Aura® marki Benjamin Moore. Koloranty składające się na poszczególne barwy są całkowicie wolne od szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO. A farby Aura® mają ich znikomą zawartość. Dzięki zastosowanej w Aurze® innowacyjnej technologii ColorLock®, gdzie pigmenty zamknięte zostały w specjalnych kapsułkach, odcienie Color Stories® są niezwykle wyraziste i mają niesamowitą głębię. 
Benjamin Moore tworząc tak nietypową kolekcję kolorów kolejny raz dowiódł, że jest niekwestionowanym liderem w produkcji farb, oferującym pionierskie rozwiązania. Otworzył nowy rozdział w dziedzinie kolorystyki i zamierza pisać kolejne. 

 

 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!