FB
Google Plus

Odmładzanie mebli

10 czerwca 2015

Nie trzeba kupować nowych mebli, by odświeżyć wystrój wnętrza. Czasami wystarczy je przemalować. Na meble „odmładzająco” działają jasne kolory.

Przemalowany stół, komoda szafa lub regał mogą stać się prawdziwą ozdobą salonu, kuchni, sypialni czy przedpokoju. 

renowacja mebli - farby - benjamin moore

 
Efekt fabrycznego malowania  
Należąca do amerykańskiego koncernu Benjamin Moore & Co. marka INSL-X stworzyła akrylową emalię do renowacji mebli – Cabinet Coat CC-45. Występuje w bogatej gamie pastelowych i białych odcieni. Jej zaletą jest szeroki wachlarz zastosowań. Nadaje się do malowania mebli drewnianych (surowych i malowanych), drewnopodobnych (np. MDF), lakierowanych i z laminatu.
Przed użyciem emalii nie trzeba stosować farby gruntującej, co skraca czas prac i obniża koszt zmiany koloru wyposażenia. 
 
renowacja mebli przy użyciu farb - benjamin moore

Cabinet Coat CC-45 doskonale rozprowadza się po malowanej powierzchni. Wygładza ją i wyrównuje, dzięki czemu odnowiony mebel wygląda niemalże tak, jakby był malowany fabrycznie. W swoim składzie zawiera żywicę uretanową. To sprawia, że ma doskonałą przyczepność i zmywalność. Jest też bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i wnikanie zabrudzeń (m.in. z żywności i tłuszczu). Emalia produkowana jest w oparciu o ekologiczną wodorozcieńczalną technologię, dlatego nie ma nieprzyjemnego drażniącego zapachu. 
 
Takie rozwiązanie dodatkowo pozwoliło obniżyć w jej składzie zawartość szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO. Produkt nadaje meblom delikatny satynowy połysk. Jest również rekomendowany do renowacji listew przypodłogowych. 
 
Cabinet Coat CC-45  w parze z odpowiednią farbą gruntującą (Benjamin Moore rekomenduje grunt STIX) sprawdzi się również w dekoracji elementów ceramicznych, szklanych lub metalowych. Ale też w renowacji ram okiennych czy futryn na zewnątrz. 
 
odnawianie mebli - benjamin moore czym malować meble - benjamin moore farby do malowania mebli - benjamin moore
  
Zrób to sam
Emalię aplikuje się wałkiem lub pędzlem na dokładnie oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię (jeśli to możliwe dodatkowo można ją zmatowić). Cabinet Coat CC-45 nadaje się również do malowania natryskowego. Znacznie lepszy efekt uzyskuje się przy nakładaniu kilku bardzo cienkich warstw niż jednej grubej. 

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.