FB

Reguła - brak reguł!

27 lutego 2014
Czy warto łamać zasady, iść drogą pod prąd, przełamywać obowiązujące standardy? W dekorowaniu wnętrz z pewnością tak. I co więcej architekci robią to bardzo chętnie, stąd powstają zaskakujące i inspirujące projekty. 
 
 
Monochromatycznie nie znaczy nudno.
Przedpokój w gorących odcieniach czerwieni z pewnością nikogo nie znudzi. Dodatkowym urozmaiceniem są krzesła w tym samym kolorze, ale o różnym kształcie. Ścianę zdobi odcień flamenco CSP-1195 z „magicznej” palety Color Stories, który pod wpływem zmiany oświetlenia zawsze wygląda nieco inaczej. Wnętrze pomalowane zostało matową farbą Aura Matte 522
 
Zerwij z tradycją
Szafki kuchenne nie muszą być białe, czy w kolorze drewna. Szczególnie w przypadku kuchni odstępstwa są wskazane. Malując zaledwie fronty kuchennych szafek można nadać jej całkowicie nowego wyrazu. Małym kosztem dokonać wielkiej zmiany. Na zdjęciu fronty odnowione wodorozcieńczalną emalią do drewna i metalu Advance® 792 marki Benjamin Moore w kolorze hibiskus 2027-50 z palety Color Preview®. 
 
Dodatki
Zamiast wazonu z kwiatami, świec, czy wazy na komodzie można postawić ciekawą  rzeźbę.
 

Kakofonia wzorów
Wzory geometryczne, kwiatowe, a może zwierzęce? Czemy nie użyć każdego? Oczywiście w tym przypadku warto poradzić się profesjonalisty. W aranżacji postawiono na 2 podstawowe kolory: czarny i kremowy. Oryginalne meble i rozmaitość wzorów nadały wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. 
 
 
Nie od pary
Mebli nie trzeba kupować w komplecie. Stół w połączeniu z krzesłami różniącymi się nie tylko kolorem, ale i stylem może tworzyć spójną całość i stanowić oryginalny akcent. Stać się kluczową ozdobą wnętrza. 
 
 
Pomysł „z sufitu”
Sufit, zwany „piątą ścianą” nie musi być biały. Wbrew pozorom kryje 
w sobie ogromny potencjał. Można ozdobić go bardzo wyrazistym kolorem, wzorami, czy tapetą. 
 
 
Dwa w jednym
Jeden pokój można zaaranżować do różnych celów. W tym przypadku (zdj. z prawej) połączono w nim miejsce do pracy i odpoczynku. Wyodrębnione zostały przy pomocy kolorów i wzorów. Pasy nawiązują kolorystycznie do błękitnego sufitu. Barwy użyte we wnętrzu: błękitny sufit i pasy: soft chinchilla 2135-50, czarne biurko i pasy: iron mountains 2134-30, pomarańczowe pasy i zagłówek: delightful golden 2158-30, zielone pasy: hampton green 2150-50. Kolor podstawowy: floral white OC-29. Pomalowano je odporną na zmywanie, matową farbą ceramiczną nowej generacji Regal Select 548.  
 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!