FB
Google Plus

Strefa intensywnych kolorów

15 marca 2011

Od kilku lat zmieniają się gusta kolorystyczne Polaków. Stopniowo rezygnujemy z bieli i stonowanych kremów, a chętniej decydujemy się na mocne kolorystyczne akcenty na ścianie. W naszych domach coraz częściej pojawiają się zdecydowane, nasycone kolory z rodziny czerwieni, fioletów czy zieleni. Aby w pełni cieszyć się efektami odważnych decyzji kolorystycznych musimy mieć gwarancję, że kolory nie wyblakną pod wpływem promieniowania UV, a odcienie na ścianie będą wiernie odwzorowywały te wybrane ze wzornika nawet po wielokrotnym zmywaniu zabrudzeń. Jak mówią - diabeł tkwi w szczegółach… Intensywność koloru i jego trwałość zależy w głównej mierze od jakości użytych przez producenta kolorantów oraz technologii ich rozmieszczenia w spoiwie farby. Właśnie te dwa czynniki, połączone w opatentowanej ColorLock Technology, decydują o tym, że farba Aura Eggshell 524 marki Benjamin Moore ma tak głęboki, intensywny, a zarazem trwały kolor.

Aura® Eggshell 524 to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa służąca do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Wykorzystuje ona innowacyjną technologię ColorLock® Technology, bazującą na hybrydowym systemie dyspersji akrylowych. Drobiny pigmentu, zamknięte w mikrokapsułkach (równomiernie rozproszonych w strukturze farby), są skutecznie chronione przez cząsteczki spoiwa. Dzięki zastosowaniu powyższego rozwiązania powłokę malarską charakteryzuje bardzo wysoka siła krycia oraz wyjątkowa trwałość koloru, który nie blaknie pod wpływem wielokrotnego czyszczenia wodą i oddziaływania promieniowania UV. Na podstawie badań laboratoryjnych zleconych Instytutowi Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników  farba Aura® Eggshell 524 zakwalifikowana została do najlepszej, pierwszej klasy pod względem odporności na szorowanie na mokro (zgodnie z normą PN-EN 13300). Po 200 cyklach szorowania ubytek grubości powłoki malarskiej wyniósł zaledwie 2 µm, podczas gdy pierwsza klasa obejmuje farby o ubytku warstwy malarskiej do 5 µm.

Do barwienia farby Aura® Eggshell 524 stosuje się nowe, ekologiczne koloranty GENNEX®. Wzmacniają one intensywność koloru, poprawiają parametry techniczne wykończenia, a przy tym nie zawierają  lotnych związków organicznych. Produkt marki Benjamin Moore może być stosowany nie tylko do odnawiania ścian i sufitów, ale również elementów wyposażenia wnętrz m.in. drzwi, mebli, szafek czy futryn. Przy odpowiednim przygotowaniu malowanej powierzchni, farba Aura® Eggshell 524 nie wymaga gruntowania i nawet przy wyborze najciemniejszych odcieni potrzebne jest maksymalnie dwukrotne malowanie (w większości przypadków wystarcza jednokrotna warstwa).

Farba Aura® Eggshell 524 oznaczona została logotypem Green Promise™, który stanowi gwarancję produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Oznaczenie Green Promise™ na opakowaniu farby Aura® Eggshell 524 oznacza, że spełnia ona restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS (California's Collaborative for High Performance Schools) oraz LEED® dotyczące produktów malarskich o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

Aura® Eggshell 524 dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej w innowacyjnym systemie barwienia GENNEX® Platform. Ponadto, specjalnie dla linii farb Aura® stworzona została kolekcja kolorystyczna Affinity™, obejmująca 144 starannie wyselekcjonowane odcienie z różnych rodzin kolorystycznych.
Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore Paints dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.

Informacje o produkcie:
•    Wydajność: ok. 10-12 m2/l.
•    Cena: od 103 zł za 1 l (w tym 22% VAT).
•    Opakowania: 0,95 l; 3,78 l.
•    Producent: Benjamin Moore & Co., USA.
 

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.