FB
Google Plus

Szpital dziecięcy przemalowany w zaczarowaną łąkę

3 czerwca 2009

Specjalnie na Dzień Dziecka wnętrza Centrum Pediatrii i Onkologii im. E. Hankego w Chorzowie ozdobione zostały kolorowymi kwiatami, egzotycznymi zwierzętami i postaciami z bajek. To tylko jedna z niespodzianek w ramach projektu „Zaczarowana łąka” zorganizowanego przez Fundację ISKIERKA przy udziale przyjaciół, m.in. firmy Benjamin Moore Polska.

Pomysłodawcą projektu „Zaczarowana łąka” jest Fundacja ISKIERKA - organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Fundacja poza działalnością pomocową, edukacyjną, terapeutyczną i integracyjną zaangażowana jest w renowację śląskich oddziałów szpitalnych. Projekt „Zaczarowana łąka” zainaugurowany został pod koniec 2008 roku, a jego celem był remont i doposażenie oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Centrum Pediatrii i Onkologii im. E. Hankego w Chorzowie oraz stworzenie tam świetlicy. Do współpracy przy pracach remontowych zaproszone zostały zaprzyjaźnione firmy, które od lat pomagają Fundacji. W ostatnich dniach maja nastąpiło uroczyste otwarcie odnowionego oddziału, który dla wielu dzieci i rodziców w długotrwałym procesie leczenia jest drugim domem.

Niespodzianką przygotowaną z myślą o najmłodszych pacjentach Centrum było namalowanie na ścianach korytarzy, sal szpitalnych i świetlicy specjalnych dekoracji przedstawiających łąki, kwiaty i zwierzęta. „Chcieliśmy, aby dzieci i ich rodzice, choć przez chwilę zapomnieli o codziennych troskach i przenieśli się w kolorowy, bajkowy świat” - mówi Aneta Klimek-Jędryka, Dyrektor Biura Fundacji. Autorem wszystkich ściennych obrazów jest Aleksandra Kaleta-Żmuda. Różnobarwne farby potrzebne do wykonania dekoracji przekazała firma Benjamin Moore Polska. „Mieliśmy spory dylemat w Fundacji wybierając kolorystykę wnętrz z palety 11 tys. kolorów oferowanych przez Benjamin Moore Paints, ale w efekcie udało się i dzieci szybko zaprzyjaźniły się z wielobarwnymi mieszkańcami zaczarowanej łąki” - dodaje Aneta Klimek-Jędryka.

W przyszłym roku Fundacja planuje remont oddziału onkologii dziecięcej w Zabrzu. Firma Benjamin Moore Polska przekazała już na ten cel swoje najnowsze farby przeznaczone do dekoracji pokojów dziecięcych. „Farba fosforyzująca Glow in the Dark Finish 312 umili dzieciom zasypianie, tworząc świecące w ciemności iskierki, farba brokatowa Glitter 311 zmieni powierzchnie ścian w gwiezdny pył, a farba Chalkboard 307 stworzy na ścianie praktyczna tablicę do rysowania kredą. Jestem przekonana, że maluchy będą zachwycone” - mówi Maja Makowska, Specjalista ds. Marketingu w B.M. Polska.

Więcej informacji na temat działalności Fundacji ISKIERKA znaleźć można na stronie internetowej www.fundacjaiskierka.pl. Wszystkie osoby i firmy, które chcą wesprzeć działania ISKIERKI, proszone są o bezpośredni kontakt z biurem Fundacji.
Produkty marki Benjamin Moore Paints dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronach internetowych www.benjaminmoore.plwww.bmpolska.com.

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.