FB
Google Plus
benjamin moore - farba magnetyczna

 

MEBLE JAK NOWE!

Jak w prosty sposób nadać dawny blask ulubionym meblom?

benjamin moore - emalie do malowania mebli

Oto czego potrzebujesz: farba, wałek, pędzel (jeżeli masz wprawę - pistolet i agregat do natrysku), taśma malarska, papier ścierny, śrubokręt, odkurzacz, benzyna ekstrakcyjna, szachlówka do drewna, szpachelka.

Przygotuj podłoże

Mebel oczyść z brudu i kurzu, usuń tłuste plamy np. benzyną ekstrakcyjną. W przypadku śliskich i błyszczących powierzchni (lub uprzednio malowanych) musisz je dokładnie zmatowić papierem ściernym, a następnie odpylić. Zdemontuj uchwyty i zdobienia (jeśli to możliwe) lub zabezpiecz je taśmą malarską. Wypełnij ubytki odpowiednią szpachlówką, a następnie przetrzyj papierem ściernym.

renowacja mebli - benjamin moore malowanie laminatu - benjamin moore

Wybierz kolor i stopień połysku

Pamiętaj, mebel w ciemnym odcieniu będzie wydawał się większy, w kontrastującym z kolorem ścian i pozostałego wyposażenia zwróci na siebie uwagę, w odcieniu zbliżonym do tego na ścianach stanie się niezauważalny, a pokój wyda się większy. Im wyższy stopień połysku tym łatwiej utrzymasz meble w czystości. 

benjamin moore - malowanie mebli - farby do drewna benjamin moore - jak malować meble

Teraz nanieś jedną warstwę farby gruntującej i pozostaw ją do całkowitego wyschnięcia (sprawdź w karcie technicznej zalecany czas schnięcia farby)  

benjamin moore - odnawianie mebli benjamin moore - meble jak nowe

Kolej na aplikację emalii

W przypadku produktów marki Benjamin Moore wystarczy naniesienie 2 warstw. Pomiędzy warstwami zachowaj min. 4 godzinny odstęp. Mebel pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Ważne: emalia osiąga odporność na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne po całkowitym wyschnięciu i związaniu czyli po 30 dniach. 

Najlepszy efekt osiągniesz stosując wodorozcieńczalne emalie do malowania mebli Benjamin Moore!

Kliknij puszkę i dowiedz się więcej 

emalia do malowania mebli - benjamin moore benjamin moore - malowanie mebli benjamin moore - malowanie mebli - bez gruntowania

 

Narzędzia, które ułatwią Ci pracę   

benjamin moore - narzędzia - malowanie mebli

pędzel syntentyczny marki Richard sprawdzi się w malowaniu mebli

kliknij na zdjęcie, by przejrzeć katalog narzędzi  

 

benjamin moore - narzędzia - malowanie mebli

Chroń środowisko naturalne!

Podłogę zabezpiecz płachtą malarską a nie folią, to bardziej ekologiczne rozwiązanie, tkanina malarska pozwala na wielokrotne stosowanie. Z czasem "wymalujesz" na niej ciekawe wzory...

 

taśma malarska - malowanie mebli - benjamin moore

ekologiczne taśmy malarskie - 8 i 30 dniowe

kliknij na zdjęcie i dowiedz się więcej 

 

   Powodzenia!

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.