FB
Google Plus
benjamin moore - znajdź kolor - malowanie ścian

 


W poszukiwaniu idealnego koloru!

Znajdź czas na poszukiwania, obudź wyobraźnię – pośpiech jest złym doradcą!

benjamin moore - jak dobierać kolory - próbki kolorystyczne benjamin moore - znajdź odcień ścian

Inspiracje: natura, ulubione miejsca, garderoba, ukochane przedmioty, meble, tkaniny, dywany, ceramika, krajobraz za oknem - tu może kryć się Twój wymarzony odcień

benjamin moore - idealny kolor ścian - wypróbuj kolor - farby benjamin moore - inspiracje naturą

Moodboard w poszukiwaniu własnego stylu – kolaż wymarzonych mebli, zasłon, lamp, dodatków.

Kolorystyka wyposażenia będzie wskazówką do określenia tła, czyli koloru ścian i podłogi.

benjamin moore - moodboard - inspiracje benjamin moore - wybór koloru ścian - inspiracje

Kolor listew, ram okiennych i drzwi ma znaczenie - jeśli kuchnia łączy się z salonem, a ten z przedpokojem ten sam odcień listew i sztukaterii w tych wnętrzach wprowadzi harmonię.

benjamin moore - kolor listew

Sypialnia, domowe biuro, pokój dziecięcy – większa dowolność w wyborze koloru listew i ścian. Zazwyczaj od reszty pomieszczeń oddzielają je drzwi. W takim przypadku kolor listew z jednego pokoju może być kolorem ścian w innym, co też pozwoli stworzyć harmonijny klimat całego domu.

Pamiętaj - kolor zmienia architekturę wnętrza

Może wizualnie obniżyć sufit, oddalić od siebie ściany, przybliżyć je, powiększyć całą przestrzeń.

W wysokich pomieszczeniach ciemny odcień sufitu obniży go, w podłużnym pokoju malując krótsze boki ścian ciepłym, intensywnym kolorem a dłuższe jaśniejszym w zimnej tonacji sprawimy, że wnętrze wyda się bardziej kwadratowe, malując ściany i podłogę na biało optycznie zwiększamy przestrzeń, w małych pomieszczeniach stosując ten sam kolor na ścianach i suficie optycznie je powiększamy. 

Pamiętaj, że kolory potrafią się zmieniać nie tyko pod wpływem światła, ale też otoczenia za oknem, a nawet dominujących elementów wyposażenia. Jeśli okna naszego domu wychodzą na budynek z czerwoną elewacją należy sprawdzić, czy np. biały odcień ścian nie będzie wydawał się różowy, podobnie jest z zielenią wychodzących na ogród ona też przenika do wnętrza i wpływa na odbiór w nim koloru.  

Przetestuj kolor przed malowaniem test koloru na ścianie. Obserwacja jak odcień zmienia się w zależności od pory dnia – podczas testu wstaw do pokoju najważniejsze elementy wyposażenia

Jeden kolor w kilku odcieniach – takie połączenie zawsze się sprawdzi

testowanie kolorów - malowanie ścian - benjamin moore benjamin moore - tester kolorów

 

benjamin moore - kolory monochromatyczne kolor ścian - kolor mebli - benjamin moore

 

Benjamin Moore to farby do ścian z najwyższej półki, dzięki którym twój pokój będzie naprawdę wyjątkowy. U nas możesz znaleźć farby w wyjątkowych kolorach, które zachwycą każdego. W serwisie możesz również znaleźć wiele ciekawych i interesujących informacji, np.: malowanie wnętrz, materiały eksploatacyjne i wiele innych.