FB

Benjamin Moore COLOR HUNTERS  


 

Skąd bierze się kolor roku i trendy na nowy sezon?

Tysiące mil spędzonych w podróży, kilkadziesiąt miast zwiedzonych w krajach na różnych kontynentach, najsłynniejsze imprezy targowe i tylko 12 miesięcy na wybór Koloru Roku...

Obserwacja i wnikliwa analiza mikrotrendów oraz zjawisk w różnych dziedzinach - w sztuce, designie, kulturze, modzie, motoryzacji, polityce, wszystkie znajdują odzwierciedlenie w trendach kolorów.  

Jak długa i zawiła jest ścieżka prowadząca do ostatecznych wyborów kolorystycznych na nowy sezon wiedzą najlepiej same ŁOWCZYNIE TRENDÓW z Color Team koncernu Benjamin Moore & Co. 

„Nie mamy magicznej szklanej kuli która wskazuje nam Kolor Roku” - mówi Ekspert ds. Koloru i Designu, Andrea Magno, po czym dodaje „Spędzamy długie miesiące podróżując po świecie, bierzemy udział w najważniejszych wnętrzarskich imprezach i pokazach targowych, identyfikujemy wszystkie ważne zjawiska i sygnały dotyczące zmieniających się trendów w najróżniejszych branżach, obejmujących modę, sztukę, a nawet świat polityki. Kolejny krok to analiza wszystkich informacji zebranych podczas badań różnych dyscyplin we wszystkich geograficznych częściach świata i ostateczne wyselekcjonowanie wspólnych wątków”. 

Kto za tym stoi? Łowczynie trendów... 


 

Andrea Magno - "Director of Color Marketing and Development" w Benjamin Moore & Co. pełni główną rolę w rozwoju narzędzi kolorystycznych i badań nad designem. Podczas 12lat pracy w koncernie, Andrea brała czynny udział w różnych projektach dotyczących koloru, projektowania wnętrz i innych związanych przemysłu farb i lakierów. Doczekała się wielu publikacji zarówno środkach masowego przekazu w Ameryce i poza jej granicami. Jest członkinią ASID (American Society of Interior Designers) oraz IIDA (International Interior Design Association).  


 

Hannah Yeo - Color & Design Manager w Benjamin Moore & Co. Dołączyła do koncernu w roku 2009 jako najmłodsza osoba w dziale. Jest członkinią zespołu „Color, Innovation & Design Team”, przepowiadającym trendy, tworzącym kolory i nadzorującą pracę czterech submarek w portfolio Benjamin Moore & Co.

Jej rekomendacje ukazują się w wielu krajowych i zagranicznych środkach masowego przekazu. 


 

Sharon Grech - Color & Design Expert w Benjamin Moore oraz Color & Décor Ekspert w programie telewizyjnym Cityline. Zdobyła opinię entuzjastki, autorytetu oraz uznanego rzecznika w dziedzinie szeroko pojętego koloru, wystroju wnętrz oraz trendów. Dzięki swojej ogromnej pasji Sharon stała się niekwestionowaną ekspertką w najpopularniejszym kanadyjskim programie lifestylowym „Cityline” (od 1997 roku). Za kulisami pracuje w zespole Benjamin Moore Color & Design Team, gdzie diagnozuje i bada trendy, pomaga rozwijać nowe kolekcje kolorystyczne i dzieli się swoim doświadczeniem z zakresu barw i farb z klientami, mediami oraz profesjonalistami w Ameryce Północnej. 


 

Nivara XaykaoColor Specialist w Benjamin Moore. Odkąd dołączyła do zespołu w 2015 roku, odpowiada za wsparcie przy rozwoju narzędzi kolorystycznych, ze szczególnym nastawieniem na sferę cyfrową. Nivara posiada duże doświadczenie w prognozowaniu trendów dla najważniejszych dystrybutorów oraz agencji kreatywnych. Znana z różnorodnych zainteresowań i niekonwencjonalnego stylu jest pasjonatką zmian w roli kolorów i projektowania wnętrz. 

 


 

Jeden z 3500 odcieni... 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!