FB

Color Pulse® 2010

Podobnie, jak w latach ubiegłych specjaliści ds. kolorów marki Benjamin Moore opublikowali Color Pulse – księgę inspiracji kolorystycznych, zawierającą modne w danym sezonie zestawienia barw. Jest to praktyczny i bardzo wygodny przewodnik po kolorach, który obrazuje najciekawsze style i kierunki w dziedzinie aranżacji wnętrz.
 

AUTHENTICITY - to temat główny, jednocześnie tytuł księgi trendów Color Pulse 2010, odnoszący się do kultury, uczący o jej początkach i naszym pochodzeniu. Księga prezentuje rdzenny, szczery design w połączeniu z pełną uczucia prostotą.   

 

AUTHENTICITY tworzą 3 kolekcje kolorystyczne: Genesis, The New Luxury oraz Ingenuity. Pierwszy z trendów – Genesis, inspirowany jest kolorami ziemi i odwołuje się do poszukiwania naturalnego piękna podczas dekorowania domowych przestrzeni.
 

 

 

 

GENESIS

Trend kolorystyczny GENESIS wykorzystuje barwy pochodzące bezpośrednio z otaczającej nas natury. Paleta kolorów składa się z 9 odcieni nawiązujących do ekologicznych materiałów, takich jak korek, kora drzewa, gąbka morska czy miód.

Kluczową rolę odgrywają brązy i beże z rodziny ciepłych kolorów neutralnych (np. kolory Cambridge Riverbed 1035 i Sherwood Tan 1054), które uzupełnione zostały o zimną szarość w wydaniu grafitowym ( kolor Granite AF-660) oraz stonowaną biel (kolor Frostine AF-5). Energetycznym dodatkiem do dotychczas spokojnej palety są trzy kolory, które mają za zadanie ożywić wnętrze. Zieleń w odcieniu mchu (kolor Forest Moss 2146-20) oraz świetliste pomarańcz (kolor Frukty Cocktail 147) i żółty (kolor Yellow Finch 2024-40) bardzo dobrze komponują się z pozostałymi kolorami kolekcji Genesis i sprawią, że wnętrze nie będzie prezentować się monotonnie (czego najlepszy przykład stanowią powyższe fotografie). 

 

Nazwy i numery identyfikacyjne kolorów z palety Genesis :

Cambridge Riverbed 1035
Sherwood Tan 1054
Fairview Taupe HC-85
Forest Moss 2146-20
Fruity Cocktail 147
Abbey Brown 1225
Granite AF-660
Yellow Finch 2024-40
Frostine AF-5

 

THE NEW LUXURY

Egzotyczne wycieczki sprzyjające wypoczynkowi są doskonałą okazją do poznania kultury, obyczajów i sztuki dalekich zakątków globu. Często nasze wspomnienia z podróży przywołują kolory, kształty i wzory, które kojarzą się z konkretnym regionem świata. Jednym z owoców wakacyjnych obserwacji może być przeniesienie egzotycznego klimatu do domowych wnętrz. Taka właśnie idea przyświecała powstaniu trendu The New Luxury, który jest kolejnym tegorocznym nurtem księgi inspiracji kolorystycznych „Color Pulse 2010”.

 

Tym razem grono specjalistów ds. koloru we współpracy z architektami wnętrz, kulturoznawcami i podróżnikami opracowali paletę barw inspirowaną bogactwem Rosji i Chin. Przepych Kremla oraz zachwycająca stylistyka cesarskich pałaców w Pekinie i Szanghaju znalazły odzwierciedlenie w trendzie The New Luxury, który zakłada pełną swobodę w projektowaniu wnętrz i sięga po odważną kolorystykę kojarzoną z luksusem.

Symbolem trendu jest również Dubai, miasto niesamowitych możliwości w zakresie dekoracji i wzornictwa, w którym praktycznie jedynym ograniczeniem w kreacji jest ludzka wyobraźnia.

Do bogatej palety barw należy dostosować odpowiednie materiały. Aksamit, satyna, skóra, metal i lustra dodadzą wnętrzu ekskluzywnego charakteru. Takie połączenie kolorów i materiałów jest wyrazem odwagi i indywidualizmu domowników.

Nie należy jednak sądzić, że trend „The New Luxury”, stoi w opozycji do natury. Pod głoszonym hasłem Eco Luxury (ekologiczny luksus) kryje się bliskość przyrody, ale przy jednoczesnym zapewnieniu domownikowi komfortu i wygody.

Paleta barw The New Luxury składa się z 10 odcieni pochodzących z różnych rodzin kolorystycznych. Pierwszoplanową rolę ogrywają złoty w wydaniu metalicznym (Gold-10 Metallic) oraz ciepły, lśniący ugier (Glowing Umber 182). To te dwa odcienie budzą najżywsze skojarzenia z luksusem i dominują nad pozostałymi kolorami palety.

Dużo do powiedzenia mają fiolety w różnym stopniu nasycenia. Delikatna lawenda (Persian Violet 1419), blady fiolet (Wild Orchid 2072-40) i nasycona śliwka (Summer Plum 2074-20) mogą stanowić uzupełnienie dla innych kolorów z kolekcji, jak i samodzielnie wypełnić przestrzeń.

Inne rodziny kolorów reprezentowane są skromniej, co nie oznacza, że są mniej istotne dla efektu wizualnego w aranżowanym wnętrzu. Niebieski z odcieniu Blue Macaw 784 bardzo ładnie kontrastuje zarówno ze złocistym Glowing Umber 182, jak i spokojnym różem Pale Petal 1178. Całość dopełniają trzy kolory neutralne: intensywny brąz (Caponata AF-650), szarość z nutką beżu (Sandlot Gray 2107-50) oraz szarość w odcieniu granitu (Granite AF-660).

Nazwy i numery identyfikacyjne kolorów z palety The New Luxury :

Sandlot Gray 2107-50
Granite AF-660
Pale Petal 1178
Persian Violet 1419
Wild Orchid 2072-40
Caponata AF-650
Glowing Umber 182
Summer Plum 2074-20
Blue Macaw 784
Gold-10 Metallic

 

INGENUITY

Zaskakująca, szalona i bardzo odważna – taka jest paleta trendu kolorystycznego „Ingenuity”, ostatniej, tegorocznej kolekcji kolorystycznej marki Benjamin Moore z księgi inspiracyjnej Color Pulse 2010.

Trend „Ingenuity” to owoc niczym nieskrępowanej zabawy z kolorami oraz fascynacji oryginalnymi materiałami i wzorami. Stosownie do nazwy trendu (Ingenuity – pomysłowość) autorzy zachęcają do eksperymentów w zakresie projektowania wnętrz i pozostania w opozycji wobec standardowych, bezpiecznych rozwiązań.

Projektanci marki Benjamin Moore inspirację czerpią z różnorodnych technik graficznych, swobodnie operują formą i w nowatorski sposób korzystają z tradycyjnych metod dekoracyjnych. Istotą trendu są jednak kolory, które zaskakują świeżością i intensywnością barw.

Paleta liczy dziewięć odcieni podzielonych na trzy zestawy kolorystyczne. Czerwień reprezentowana jest przez pikantny odcień Salsa 2009-20, która obrazuje emocje panujące pomiędzy tancerzami.

Zieleń ma dwóch godnych przedstawicieli: soczystą Seaweed 2035-10 oraz oliwkową, lekko przygaszoną Mesquite 501. Kolory palety budzą skojarzenia z rajską wyspą, a tam nie może zabraknąć jaskrawej cytryny w odcieniu Yellow Finch 2024-40 oraz brązowego orzecha kokosowego w wersji Bronze-30 Metallic.

Miłośników ciemnych winogron zachwyci fiolet w kolorze Mauve Bauhaus 1407, a amatorów zachodów słońca nad brzegiem morza ciemnogranatowy Midnight Navy 2067-10. Paletę uzupełniają przełamana zielenią szarość Fairview Taupe HC-85 oraz pudrowy róż Hummingbird 1271.

Kolekcja kolorów „Ingenuity” to propozycja skierowana w szczególności do młodych, dynamicznych osób, których barwne życie znajduje odzwierciedlenie w ekscentrycznym wystroju wnętrz. 

Nazwy i numery identyfikacyjne kolorów z palety Ingenuity :

Salsa 2009-20
Fairview Taupe HC-85
Mesquite 501
Hummingbird 1271
Bronze-30 Metallic
Seaweed 2035-10
Mauve Bauhaus 1407
Yellow Finch 2024-40
Midnight Navy 2067-10

 

Jak zamówić farby w kolorystyce trendów Genesis, The New Luxury i Ingenuity ?

Każdy kolor wymienonych trendów posiada indywidualną nazwę i numer. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform oraz Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby w niepowtarzalnej kolorystyce.

 

Wybierz swoje ulubione zestawienie i odwiedź najbliższy salon Benjamin Moore! 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!