FB

Color Pulse® 2011

Dla każdej marki zajmującej się profesjonalnie designem, kluczowym elementem jest dostęp do informacji dotyczących trendów kolorystycznych, które będą promowane w kolejnym sezonie.  

Dumę marki Benjamin Moore stanowi kolejna, szósta edycja zapowiedzi trendów kolorystycznych COLOR PULSE® na sezon 2011, zatytułowana BALANCE. Podobnie jak wersje poprzednie, również i ta zdobyła nagrodę i międzynarodowe uznanie.

"BALANCE" czyli równowaga, to cecha, którą każdy z nas stara się zachować w życiu. Selekcja tego co prawdziwe z surrealistycznej rzeczywistości określa właściwości, które stanowią zasadnicze kierunki na rok 2011.

Motywem przewodnim kolekcji Color Pulse 2011 jest równowaga rozumiana, jako wsłuchiwanie się w swój wewnętrzny rytm i życie w pełnej harmonii z otoczeniem. BALANCE, obejmujący szeroki zakres wpływów, od wiejskich do wielkomiejskich, wspierany jest przez cztery zasadnicze tematy trendu Color Pulse 2011: The Farm (farma), Order (porządek), Escape (ucieczka) oraz Tribe (plemię).

THE FARM

 Kolory płynące z natury.
Gdzie szukać kolorów, które będą sprzyjały wewnętrznej równowadze i odpoczynkowi? Zdaniem autorów trendu kolorystycznego „The Farm” odpowiedź znajdziemy na wsi, która jest synonimem harmonii i naturalności.

 

W poszukiwaniu spokoju ducha udajemy się na wieś, która jest krainą szczęśliwości, miejscem czystych reguł i harmonijnej koegzystencji. Tutaj dowiadujemy się, jaki kolor ma świeżo zebrane zboże, prawdziwy miód pszczeli, czy w pełni naturalne owoce i warzywa z przydomowego ogródka. Obserwacja życia na wsi leży u podstaw powstania palety kolorów „The Farm”, z której emanuje naturalność, siła spokoju i harmonia.

 

 

 

Na kolekcję barw The Farm składają się dwie grupy kolorów: „Soil” („Ziemia”) i „Food” („Żywność”). „Soil” to dziesięć odcieni z rodziny ciepłych kolorów neutralnych m.in. delikatny beż Hush AF-95, czekoladowy brąz Warm Brownie 2101-30 oraz brunatny Sierra Spruce 2108-20. Z kolei „Food” to kompilacja różnych odcieni bieli (Paper Mache AF-25, Marble White OC-34, Frappe AF-85) z pojedynczymi, mocnymi akcentami z innych rodzin kolorystycznych m.in. trawiastej zieleni Grassy Fields 2034-30, nasyconego fioletu Purple Rain 1386 i ognistej czerwieni Fire Dance 2171-20.


Obie grupy kolorów zostały tak skomponowane, aby wybrane odcienie z kolekcji „Soil” i „Food” do siebie idealnie pasowały i wzajemnie się uzupełniały. Paleta kolorów trendu The Farm przygotowana została z myślą o delikatnych wnętrzach w stylu prowansalskim. Połączenie kolorystyki trendu The Farm, rustykalnych mebli i licznych bibelotów, sprawi, że nasz dom przeistoczy się w przytulną oazę spokoju. 
 

Propozycje połączeń kolorów z kolekcji „Soil” i „Food”:

Propozycja nr 1
Oat Straw AF-340
Pensive AF-140
Amulet AF-365
Marble White 942

 

 

 

 

Propozycja nr 2
Gemstone 265
Aged Bronze 231
Etruscan AF-355
Fire Dance 2171-20


 

 

 

Propozycja nr 3
Butterscotch 2157-30
Warm Brownie 2101-30
Grassy Fields 2034-30
Sun Valley 350

 

 

 

 

 

ORDER

"Uporządkowane” kolory.
Czy wyraziste i kontrastowe zestawienia kolorów mogą zaprowadzić we wnętrzu poczucie porządku i równowagi? Odpowiedź stanowi kolejny, zaskakujący trend kolorystyczny „Order” z księgi Color Pulse 2011. 

Współczesny świat to mnogość form, znaków, kolorów i dźwięków. Codziennie zalewa nas morze informacji i bodźców, które często powodują w nas poczucie wyobcowania. Tempo życia nieustannie rośnie, a my często pogrążeni jesteśmy w chaosie. Jednym z niewielu miejsc, w których możemy wrzucić na przysłowiowy luz jest domowe zacisze.

Cztery kąty stają się enklawą spokoju i porządku, w której na wszystko mamy wpływ i czujemy się bezpiecznie. Aby nasz dom dobrze „wywiązał się” z powierzonej mu roli musimy odpowiednio go zaaranżować. Trend „Order” przeprowadzi Cię w krainę domowego porządku.

Główne założenie trendu wyraża się w haśle Less is more (przyp. mniej znaczy więcej), które nawołuje do prostoty w aranżacji domów i mieszkań. Będzie ona sprzyjała poczuciu porządku i równowagi. Ideałem są ascetyczne wnętrza, w których dominują nowoczesne meble i dekoracje bazujące na kształtach geometrycznych.

U podstaw trendu „Order” widoczne są wyraźne inspiracje klasycyzmem. Z aranżacji utrzymanych w duchu „Order” emanuje oszczędność wyrazu i brak niefunkcjonalnych ozdobników.

 

Na pierwszym planie są jednak kolory. To one sprawią, że po wejściu do domu zapomnimy o chaosie minionego dnia. Z jednej strony zimne kolory neutralne biel, czerń i szarość, z drugiej bardzo nasycone, lekko jaskrawe odcienie z różnych rodzin kolorystycznych. Luksusowy czarny black tar 2126-10 (z wzornika Color Preview marki Benjamin Moore), aksamitny biały paper mache AF-25 oraz chłodzący szary storm AF-700 stanowią przeciwwagę, a zarazem tło dla pozostałych, neonowych kolorów palety. Niebieski reprezentowany jest przez odcień nieba nad mormońskim stanem Utah (utah sky 2065-40) oraz delikatny granat o tajemniczej nazwie twilight blue 2067-30. Oba odcienie idealnie komponują się nie tylko z czernią i bielą, a również z żółcieniami: soczystym sunburst 2023-40 i energetycznym limelight 2025-40. To jednak nie koniec niespodzianek. Kolekcję kolorów Order dopełniają róż o wdzięcznej nazwie bunny nose pink 2074-60 (przyp. róż w kolorze nosa króliczka!), krwista czerwień (neon red 2087-10) oraz dojrzała zieleń budząca skojarzenia z trawiastymi kortami Wimbledonu (grassy fields 2034-30). Róż najlepiej komponować się będzie z odcieniami niebieskimi, czerwień z czernią i bielą, a zieleń z żółcieniami.

 

 

 

 

 

 

 

Zestawienia kolorów zaprezentowane w trendzie Order są odważne, ale co ciekawe nie rozpraszają uwagi i wpływają na domowników kojąco. Jest to zasługa odpowiedniego operowania kontrastem i łączenia odcieni, które doskonale się uzupełniają.

 

ESCAPE

Ucieczka do krainy łagodności.

Kolejna tegoroczna kolekcja kolorystyczna o nazwie „Escape” przenosi nas w baśniowy, tajemniczy świat pełen delikatnych i eterycznych odcieni, które zaczarują domowe wnętrza.

 

Nazwa trendu „Escape” najpełniej oddaje jego przesłanie. Pomysłodawcy namawiają nas do oderwania się od codzienności i ucieczki w baśniowy świat marzeń, wolny od rutyny i jakichkolwiek konwenansów. Założenia trendu „Escape” znajdują odzwierciedlenie w charakterze projektowanych wnętrz i ich kolorystyce.

 

 

Wystrój wnętrz jest zatem swobodną kompilacją różnych stylów, form i faktur, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Kreując przestrzeń mieszkalną improwizujemy i oddajemy się nastrojowi chwili. Powstają eklektyczne, fantazyjne przestrzenie, dla których bazą są eteryczne, zmysłowe i zwiewne odcienie. W takim klimacie bardzo dobrze odnajdą się meble i przedmioty dekoracyjne wykonane z materiałów transparetnych. Całość budzi skojarzenia z filmami fantasy i sprzyja beztroskiemu odpoczynkowi.  

„Escape” to kolekcja czternastu bardzo delikatnych i subtelnych odcieni głównie z rodziny róży, fioletów i żółcieni. W tym towarzystwie jest jednak jeden „rodzynek” - wytworna czerń Galaxy 2117-20, którą możemy dowolnie zestawiać z pozostałymi kolorami trendu. Najlepiej prezentować się będzie z pudrowym różem Bunny Nose Pink 2074-60 oraz bladym fioletem o zmysłowej nazwie Lavender Secret 1415.

Paleta „Escape” zaskakuje nie tylko delikatnością i zmysłowością odcieni, ale również niezwykle efektownym połączeniem powierzchni matowych i połyskujących. Projektanci marki Benjamin Moore zaproponowali cztery takie duety, w których zgaszonemu kolorowi towarzyszy jego opalizujący, kolorystyczny kompan.

Stonowany beż Angelica AF-665 doskonale współgra z połyskującym perłowym Pearlescent White 01, a rozbielony brąz Charmeuse AF-265 to idealny partner dla złocisto-srebrzystego Simplicity PT-160.

Morski klimat przynosi Thunderbird 675, który stanowi misterną kompozycję zieleni i niebieskiego. Chłodząco działa na niego metaliczny Icy Mist PT-280 z wyczuwalną nutą błękitu.

Czwarty duet to blady róż Rose lace 1254 i wyrafinowany Jealousy PT-120.

To nie koniec niespodzianek. Paletę uzupełniają cztery zjawiskowe pastele: wspomniane przy okazji czerni - lawendowy fiolet i pudrowy róż, a także fiolet złamany szarością Spring Violet 2117-50 i brąz w odcieniu Cappuccino Batik AF-610. Przysłowiową wisienką na torcie jest oliwkowy Tulle PT 340, który dzięki metalicznemu wykończeniu zyskuje intrygującą złotą poświatę.

Wszystkie metaliczne odcienie przedstawione w trendzie Escape pochodzą z palety dekoracyjnej bejcy ściennej Studio Finishes Latex Metallic Glaze 620.

 

Jak zamówić farby w kolorystyce trendów The Farm, Order i Escape ?

Każdy kolor trendów posiada indywidualną nazwę i numer identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta.

Księga trendów Color Pulse 2011 dostępna jest w wybranych punktach dystrybucji. Z pewnością stanie się ona Twoją najlepszą inspiracją.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!