FB

Color Pulse® 2011

Dla każdej marki zajmującej się profesjonalnie designem, kluczowym elementem jest dostęp do informacji dotyczących trendów kolorystycznych, które będą promowane w kolejnym sezonie.  

Dumę marki Benjamin Moore stanowi kolejna, szósta edycja zapowiedzi trendów kolorystycznych COLOR PULSE® na sezon 2011, zatytułowana BALANCE. Podobnie jak wersje poprzednie, również i ta zdobyła nagrodę i międzynarodowe uznanie.

"BALANCE" czyli równowaga, to cecha, którą każdy z nas stara się zachować w życiu. Selekcja tego co prawdziwe z surrealistycznej rzeczywistości określa właściwości, które stanowią zasadnicze kierunki na rok 2011.

Motywem przewodnim kolekcji Color Pulse 2011 jest równowaga rozumiana, jako wsłuchiwanie się w swój wewnętrzny rytm i życie w pełnej harmonii z otoczeniem. BALANCE, obejmujący szeroki zakres wpływów, od wiejskich do wielkomiejskich, wspierany jest przez cztery zasadnicze tematy trendu Color Pulse 2011: The Farm (farma), Order (porządek), Escape (ucieczka) oraz Tribe (plemię).

THE FARM

 

Kolory płynące z natury.
Gdzie szukać kolorów, które będą sprzyjały wewnętrznej równowadze i odpoczynkowi? Zdaniem autorów trendu kolorystycznego „The Farm” odpowiedź znajdziemy na wsi, która jest synonimem harmonii i naturalności.

 

 

 

W poszukiwaniu spokoju ducha udajemy się na wieś, która jest krainą szczęśliwości, miejscem czystych reguł i harmonijnej koegzystencji. Tutaj dowiadujemy się, jaki kolor ma świeżo zebrane zboże, prawdziwy miód pszczeli, czy w pełni naturalne owoce i warzywa z przydomowego ogródka. Obserwacja życia na wsi leży u podstaw powstania palety kolorów „The Farm”, z której emanuje naturalność, siła spokoju i harmonia.

 

Na kolekcję barw The Farm składają się dwie grupy kolorów: „Soil” („Ziemia”) i „Food” („Żywność”). „Soil” to dziesięć odcieni z rodziny ciepłych kolorów neutralnych m.in. delikatny beż Hush AF-95, czekoladowy brąz Warm Brownie 2101-30 oraz brunatny Sierra Spruce 2108-20. Z kolei „Food” to kompilacja różnych odcieni bieli (Paper Mache AF-25, Marble White OC-34, Frappe AF-85) z pojedynczymi, mocnymi akcentami z innych rodzin kolorystycznych m.in. trawiastej zieleni Grassy Fields 2034-30, nasyconego fioletu Purple Rain 1386 i ognistej czerwieni Fire Dance 2171-20.


Obie grupy kolorów zostały tak skomponowane, aby wybrane odcienie z kolekcji „Soil” i „Food” do siebie idealnie pasowały i wzajemnie się uzupełniały. Paleta kolorów trendu The Farm przygotowana została z myślą o delikatnych wnętrzach w stylu prowansalskim. Połączenie kolorystyki trendu The Farm, rustykalnych mebli i licznych bibelotów, sprawi, że nasz dom przeistoczy się w przytulną oazę spokoju. 
 

Propozycje połączeń kolorów z kolekcji „Soil” i „Food”:

Propozycja nr 1
Oat Straw AF-340
Pensive AF-140
Amulet AF-365
Marble White 942

 

 

 

 

Propozycja nr 2
Gemstone 265
Aged Bronze 231
Etruscan AF-355
Fire Dance 2171-20


 

 

 

Propozycja nr 3
Butterscotch 2157-30
Warm Brownie 2101-30
Grassy Fields 2034-30
Sun Valley 350

 

 

 

 

 

Księga trendów dostępna jest w wybranych punktach dystrybucji. Z pewnością stanie się ona Twoją najlepszą inspiracją.

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!