FB

 

Amerykański producent ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore prezentuje.

Od eterycznych, neutralnych barw, przez zwiewne róże, po soczyste zielenie i ciemny granat. To paleta 15 wyjątkowych odcieni, wśród których króluje dostojny kolor roku Metropolitan AF-690Elegancka, wyrafinowana i harmonijna. 


 

„Soft power”…

Harmonia oraz piękno architektury, wraz z bogactwem jej wykończeń i detali stały się kluczowymi elementami, które nieustannie przewijały się podczas dyskusji zespołu Color & Design koncernu Benjamin Moore & Co. związanych z poszukiwaniem trendów na sezon 2019. Zaobserwowano jeden główny nurt - przejście od panującego hałasu do spokoju, wyciszenia i kontemplacji. 

Wnikliwe obserwacje świata wykazały zwrot w kierunku spokoju i harmonii, przedstawionych jednak w taki sposób, aby paradoksalnie, poprzez swoją subtelność zamanifestowały prawdziwą moc. 

Łowczynie trendów marki Benjamin Moore stworzyły specjalne określenie „soft power”, by w przeciwieństwie do roku 2018, w którym panowały mocne, zdecydowane odcienie (na czele z energetyczną czerwienią Caliente), dostrzec wokół jedynie wyciszone barwy. 

Część odcieni z księgi 2019 z powodzeniem można odnaleźć w wielu materiałach elementach architektury. 

Cennym źródłem inspiracji dla łowczyń okazały się zabytkowe kamienne konstrukcje, detale, ornamenty i rzeźby. To najwspanialsze przykłady połączenia siły z miękkością. 

Koniec z hałasem…

W 2019 roku uciekamy od zgiełku i wycofujemy się do spokojnej przestrzeni kontemplacyjnej zatapiając się w naszych myślach. 

Paleta odcieni, z jednej strony stanowi doskonałe uzupełnienie koloru roku - Metropolitan, z drugiej każdy ocień sam w sobie jest wyjątkowy i niepowtarzalny. 

Ogólna tonacja trendów wykazuje relaksujący spokój w każdym otoczeniu. 

Odcienie przywodzą na myśl „pokolorowane” szarości, miękkie płótna, delikatne metaliczne akcenty, a głębokie odcienie zieleni i granatu obecne w palecie, zapewniają odpowiednią równowagę całości.

Wielka „PIĘTNASTKA”…

Putnam Ivory HC-39, Balboa Mist OC-27, Kendall Charcoal HC-166, Smoke 2122-40, Black Pepper 2130-40, Soft Fern 2144-40, Cloud White OC-130, Beau Green 2054-20, Metropolitan AF-690, Hale Navy HC-154, Head Over Heels AF-250, Kona AF-165, Decorator's White OC-149, Pashmina AF-100, Hunter Green 2041-10.

Zobacz pełną kolekcję...

Paleta trendów 2019 podpowiada, jak uchwycić uczucie spokoju niezależnie od charakteru, stylu i przeznaczenia wnętrza. 

Połączenie szlachetnych szarości oraz miękkich tkanin tworzy magiczny klimat w pokoju dziennym.

Wykorzystanie metalicznych akcentów i kolorów neutralnych zapewnia poczucie komfortu w eleganckiej kuchni.

A skromny urok w dystyngowanym przedpokoju nada wykończenie ścian i drzwi w odważnym granatowym kolorze. 

Trendy kolorystyczne na rok 2019 wspierają i wzmacniają kolor roku METROPOLITAN AF-690. Ten wyjątkowo uniwersalny odcień idealnie komponuje się z wieloma teksturami i materiałami, także połyskliwymi. 

Kolory przedstawione w palecie COLOR TRENDS 2019 chronione są hologramem „AUTHENTIC COLOR” i można je uzyskać jedynie w procesie barwienia ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore. 

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!