FB

 

Podróż w czasie – kolekcja kolorów Williamsburg®

Pod koniec 2013 roku marka Benjamin Moore obchodziła swoje 130 urodziny. Bogata tradycja i ogromne doświadczenie, jakie zdobyła w ciągu tych lat, zainspirowały ją, by wybrać się w podróż do przeszłości. Cel wyprawy - oczywiście KOLORY.

Jak cofnąć się w czasie bez magicznej kapsuły, niczym w książkach fantasy? 

Wszystko rozpoczęło się od współpracy z Fundacją Kolonii Williamsburg, która zajmuje się badaniem przeszłości, pielęgnowaniem tradycji i zgłębianiem historii. 

Tym razem zadanie stanowiło nie lada wyzwanie, ponieważ chodziło o odtworzenie kolorów miasteczka Williamsburg, które w latach 1699 – 1780, było najprężniej działającą i najludniejszą kolonią angielską w Północnej Ameryce (w tym okresie stolica stanu Wirginia).

Eksperci odpowiedzialni za palety kolorów marki, naukowcy i badacze działu R&D przystąpili do wytężonej pracy i w rezultacie odtworzone zostały kolory, które w XVIII wieku zdobiły miasto.

Historyczny, odrestaurowany obszar Williamsburga zajmuje blisko 301 akrów i tworzy go aż 88 oryginalnych, XVIII wiecznych budynków, setki domów, sklepów czy obiektów użyteczności publicznej.

Kolory z rodowodem...

Benjamin Moore powrócił do receptur kolorów stosowanych 250 lat temu, kiedy to rodziła się klasyka amerykańskiego designu. Eksperci koncernu, wraz z kuratorami z Fundacji Williamsburg, rozpoczęli wnikliwe analizy XVIII wiecznych próbek farb, fragmentów tapet, zachowanych elementów architektury wraz z autentyczną polichromią, dzieł sztuki oraz dostępnych dokumentacji. 

Zobacz pełną kolekcję (broszura PDF) 

To był długotrwały i bardzo żmudny, ale jakże fascynujący proces, a efekt prac imponujący.

Właśnie dlatego zapragnęliśmy zaoferować Naszym Klientom kolory, które odtworzyliśmy. 

"Tworząc wzornik bazowaliśmy na pigmentach wynalezionych ponad 250 lat temu. Chcieliśmy podkreślić w ten sposób, jak istotne dla naszej firmy są wiedza i doświadczenie" - podkreśla Carl Minchew, wiceprezydent Departametu ds. Innowacji w kolorystyce i designie koncernu Benjamin Moore & Co. I dodaje - "Udało się nam stworzyć paletę, która inspiruje i łączy historię z najnowszymi trendami designu".

144 oryginalne odcienie - Zobacz wszystkie kolory

Niezwykłe, ponadczasowe i dostojne odcienie zdobiły fasady i wnętrza XVIII wiecznych budynków miasta, które w tym okresie, jako stolica stanu Wirginia , stanowiło centrum życia politycznego, kulturalnego i naukowego.

To tu George Washington, Thomas Jefferson, Patrick Henry, George Mason i inni naczelni patrioci Wirginii formułowali swoje najważniejsze idee, dotyczące funkcjonowania państwa, oparte na wolności jednostki, niepodległości i swobodach obywatelskich.

Dziś nadal można wybrać się w podróż do wieku XVIII dzięki niezwykłemu skansenowi, jaki powstał w Williamsburgu. To jednocześnie „żywe” muzeum i centrum rozrywki. Fundacja Kolonii Williamsburg na co dzień troszczy się o to miejsce, pielęgnując i przekazując historyczną wiedzę kolejnym pokoleniom Amerykanów. 

Odcienie z palety Williamsburg® dostępne są w przypadku farb do wnętrz z linii Aura® i farby Regal® Select 548, emalii do drewna i metalu Advanced® 792 oraz farby sufitowej Waterborne Ceiling Paint® 508.    

Zobacz więcej

Poniżej mapka historycznej części miasta Williamsburg - stan po renowacji (kliknij aby powiększyć):

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!