FB

Your Life, Your Color, Your Choice

Najbardziej ceniona przez projektantów kolorystyka. Odcienie, które nie znajdują odpowiedników w najbardziej popularnych paletach barw. Niepowtarzalne, wyjątkowe i wysublimowane! Chronione hologramem "NOT TO COPY" 

NARZĘDZIA DO BARWNEGO KREOWANIA OTACZAJĄCEJ RZECZYWISTOŚCI. 

Wzorniki, chipsy, teczki i biblioteki kolorów oraz szereg broszur, przedstawiających gotowe zestawienia barw. Znajdziesz je w naszej ogólnopolskiej sieci salonów sprzedaży.   Przenośny zestaw DESIGNER SET - dostępny w dwóch wersjach: paleta barw Color Preview®oraz Color Classic. Kolory podzielono na poszczególny rodziny. Bardzo wygodne są metalowe, rozpinane pierścienie pozwalające odseparować wybrany listek kolorystyczny. Stacjonarna biblioteka kolorów z próbkami formatu pomiędzy A5/A4. To bardzo przydatne narzędzie dostępne jest w wybranych salonach sprzedaży.  


 

COLOR PREVIEW® 

Color Preview® - kolekcja 1240 odważnych, nasyconych kolorów, które ożywiają przestrzeń poprzez epatowanie czystymi, głębokimi i wyjątkowymi odcieniami.

Wzornik stanowi dopełnienie palety Classic Colors, tworząc zaskakujące kombinacje kolorystyczne.

Twin-pack Benjamin Moore® - dwuczęściowa kolekcja kolorów obejmująca paletę Color Preview® i Affinity. Naturalnie narzędzie zawiera słynne Off-Whites.   


 

CLASSIC COLORS

Classic Colors klasyczna, ponadczasowa i elegancka kolekcja kolorów, obejmująca 1680 odcieni.

Subtelne przejścia kolorystyczne pozwalają na wygodne i swobodne łączenie ze sobą barw z gwarancją uzyskania doskonałego efektu estetycznego.


 

OFF-WHITE COLORS®

Off-White Colors® - wzornik 140 "białych odcieni". Pomimo bogactwa dostępnych kolorów marki Benjamin Moore to jedna z najbardziej popularnych palet. Idealne narzędzie przy wyborze odpowiedniej tonacji bieli, co jak się okazuje jest znacznie trudniejsze niż wybór każdej innej barwy.

To właśnie ten zestaw neutralnych odcieni jest najczęściej wykorzystywany do malowania zasadniczego tła we wnętrzach.


 

Historical Colorswywodzące się z tradycji, dystyngowane i eleganckie odcienie Kolekcji Historycznej zapewniają szeroko pojętą ponadczasowość. Paleta znajduje zastosowanie we wnętrzach i na elewacjach zabytkowych jak i współczesnych obiektów. Kolekcja obejmuje 174 odcienie, które zdobyły uznanie minionych pokoleń. Kolory zostały odtworzone na podstawie dokumentacji zabytkowych obiektów architektury, pochodzących z XVIII i XIX stulecia. Jak widać ocalała od zapomnienia kolorystyka służy z powodzeniem współczesnym projektantom.

America’s Colorspaleta 42 kolorów, stanowiąca odzwierciedlenie szczególnych upodobań Amerykanów. Ta zainspirowana regionami geograficznymi kolekcja, obejmuje subtelne, przyjazne mieszkańcom i turystom odcienie. Od bladych, delikatnych tonów, typowych dla terenów nadbrzeżnych do bogatych, nasyconych kolorów ziemi, charakterystycznych dla południowo-zachodnich terenów pustynnych.


 

WILLIAMSBURG®

Williamsburg® – niezwykła paleta 144 odcieni inspirowanych stylem kolonialnym. Do stworzenia tej historycznej kolekcji marka Benjamin Moore zaprosiła Fundację Kolonii Williamsburg, która na podstawie próbek pigmentów wynalezionych 250 lat temu oraz zachowanych materiałów, fragmentów tapet, architektury i sztuki XVIII-wiecznej wraz z ekspertami Benjamin Moore odtworzyła te ponadczasowe odcienie.

Kolory, które tworzyły klasykę amerykańskiego designu doskonale prezentują się we współczesnych wnętrzach. Odcienie z palety Williamsburg® dostępne są w przypadku farb do wnętrz z linii Aura® i farby Regal® Select 548, emalii do drewna i metalu Advanced® 792 oraz farby sufitowej Waterborne Ceiling Paint® 508.  Więcej


 

COLOR STORIES™

Odkryj tajemnice Color Stories™ stworzyliśmy najbardziej intrygującą i zaskakującą kolekcję barwnych opowieści. Odkryliśmy nowy wymiar w świecie koloru. To prawdziwy przełom w nauce o kolorach. 
Barwna kolekcja licząca 240 odcieni, reprezentujących tzw. "pełne spektrum kolorów", dostępna w ekskluzywnej linii farb Aura®.

Wszystkie odcienie charakteryzuje wyjątkowa głębia, bogactwo półtonów, wysublimowane niuanse kolorystyczne i czarująca świetlistość. Kolory z palety Color Stories™ „żyją”, ulegając intensywnym zmianom w zależności od pory dnia, a także rodzaju i natężenia światła. 
 

Gra kolorów rozpoczyna się pod wpływem naturalnych, porannych promieni słonecznych, a kończy przy sztucznym oświetleniu w godzinach wieczornych i nocnych. Kolekcja Color Stories™ zaprezentowana została w wyjątkowej formie - 8 tomach kolorystycznych.

Niepowtarzalna receptura każdego koloru budzi emocje i wywołuje uczucia, uosabia pewną historię. A wszystko to schowane za każdym z 240 „żyjących” odcieni.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej!


 

AFFINITY

Affinity™ - kolekcja 144 modnych, ekscytujących odcieni, starannie wyselekcjonowana na podstawie aktualnych trendów, w ścisłej współpracy z projektantami i architektami. 

Wszystkie kolory zostały ze sobą doskonale zharmonizowane. Wysublimowana paleta znacznie ułatwia proces selekcji i doboru kolorów. Kolekcja Affinity™ została zainspirowana trzema zasadniczymi tematami: Eclectic Chic, Pure Harmony oraz Global Artisan.  

Gamę Affinity dedykowano specjalnie linii innowacyjnych farb AURA. 


 

DESIGNER PICKS - BRIAN GLUCKSTEIN

Designer Picks - nowa paleta 198 kolorów inspirowana przez słynnego, celebrowanego amerykańskiego projektanta Briana Gluckstein'ea. Projektant twierdzi że: "W odcieniach marki Benjamin Moore zawarte są niesamowite bogactwo, głębia oraz złożoność, niemożliwe do skopiowania". Ta wysublimowana, wyrafinowana kolekcja kolorów wnosi elegancję do wystroju wnętrza i ułatwia Ci najbardziej harmonijny dobór Twoich indywidualnych zestawień kolorystycznych.   

Nowa paleta kolorów jest jedną z serii "Designer Picks", która zapewnia szeroką gamę ekscytujących kombinacji kolorów.


 

CANDICE OLSON - DESIGNER PICKS

Wyjątkowa kolekcja odcieni, sygnowana nazwiskiem słynnej, amerykańskiej projektantki. Candice Olson to gwiazda telewizji i jedna z najbardziej cenionych projektantek wnętrz w Ameryce Północnej. Jej najnowszy projekt to autorska paleta kolorów do wnętrz, którą stworzyła we współpracy z marką Benjamin Moore.

Kliknij i dowiedz się więcej!


 

FAVORITES, TRADITIONS 

Mocno osadzone w historii architektury i projektowania bogate kolory, ujęte w cudownej, harmonijnej kolekcji 169 barw tworzą wyjątkowy klimat również w nowoczesnych wnętrzach. Gdy wybierzesz dany odcień z palety możesz zeskanować kod QR wydrukowany na odwrocie każdego paska i przenieść się do naszej "Color Gallery", w której znajdziesz odpowiednie kolory uzupełniające. 

 

 


 

PERFECT PAIRINGS, TIMELESS COLORS

Perfect Pairings, Timeless Colors - wyjątkowa, dwustronna paleta kolorów stanowiąca doskonałą pomoc w doborze zestawień kolorystycznych, zarówno do wnętrz, jak i elewacji.  

Kolekcja "Perfect Pairings, Timeless Colors" obejmuje 198 harmonijnie dobranych odcieni, z trzema kolorami na jednym pasku.

W przypadku wnętrz wspomniane 3 odcienie stanowią propozycję kolorystyczną - odcień na górze paska jako przewodni dla ścian, środkowy dla futryn i listew wykończeniowych (np. przypodłogowych) oraz dolny dla mocniejszych akcentów. 

Malowanie elewacji domu z pewnością ułatwi następujący schemat: kolor przedstawiony w górnej części paska jako przewodni dla ścian, środkowy dla futryn i ram okiennych oraz dolny w formie mocnego akcentu kolorystycznego z przeznaczeniem do dekoracji elementów wykończeniowych jak drzwi, ościeżnice, itp.      

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!