NAWET NIE PRÓBUJ…

NAWET NIE PRÓBUJ…

NAWET NIE PRÓBUJ…

27.04.2022

„UNMATCHABLE”– nowa kampania marki Benjamin Moore w humorystyczny sposób pokazuje jak kultowy, amerykański producent farb premium chroni swój największy skarb - KOLORY.

Materiał dla osób o mocnych nerwach…


Ostrzegamy nie próbujcie…

Słynna agencja FIG, ta sama, która w roku 2019 opracowała dla marki Benjamin Moore wymowną kampanię reklamową „See the Love”, tym razem podjęła się znacznie trudniejszego zadania.

Jak przestrzec Klientów przed skutkami kopiowania kolorystyki Benjamin Moore na farbach innych producentów i udowodnić, że czynność ta jest z góry skazana na niepowodzenie?

Benjamin Moore & Co. tworzy farby w niepowtarzalnych recepturach, łącząc je z własnymi kolorantami w innowacyjnej technologii GENNEX® Color Technology. Dlatego niemożliwe jest dopasowanie tych wyjątkowych kolorów na farbach innych marek.

Gdy wybierzesz swój idealny kolor nie liczy się nic więcej…

Jeśli chodzi o kolor, wybór właściwych odcieni może być ważniejszy niż nam się wydaje, a badania potwierdzają ścisłą zależność pomiędzy zdrowiem psychicznym, a kolorami w naszym najbliższym otoczeniu.

Tyle w teorii. Praktyka pokazuje jak trudno wybrać ostateczną paletę kolorów i tylko nielicznym decyzja ta przychodzi z wyjątkową łatwością…

Gdy dokonamy selekcji odcienia, pamiętajmy o drugim, równie istotnym elemencie - wyborze MARKI FARBY.

Opowiem Ci historię…

A właściwie dwie, ujęte w żartobliwych spotach reklamowych „Lights” i „Grow on Us”.

Ross Fletcher, dyrektor kreatywny FIG, zauważył, że mamy obsesję na punkcie własnych domów i ważne jest, aby pokazać ryzyko nieodpowiedniego dopasowania kolorów.

W kampanii pokazujemy reakcje domowników obserwujących (i żałujących) popełnionych przez siebie błędów, co dla zewnętrznego obserwatora wydaje się samo w sobie bardzo zabawne.

Filmy „Lights” i „Grow on Us” zrealizowane przez agencje EPOCH i MACKCUT przedstawiają wspomniane powyżej reakcje na przykładzie dwóch par, które zdecydowały się na uzyskanie kolorów wybranych z palety marki Benjamina Moore, ale „dopasowały” je na farbach innych producentów.

Z premedytacją obydwa spoty utrzymano w nieco mrocznym klimacie, przez co mogą być kojarzone z „czarnym humorem”, nawet…z filmami grozy (szczególnie zakończenie video „Grow on Us”). Na twarzach postaci rzadko pojawia się uśmiech, a przedstawione wnętrza są mało atrakcyjne. Wszystko dlatego, że do pomalowania ścian nie użyto farb marki Benjamin Moore i za złamanie podstawowej zasady nasi bohaterowie otrzymali od życia lekcję…

Lekcja nr 1 - „Lights”

Bohaterowie filmu zakochali się w kolorze „Dry Sage 2142-40” marki Benjamin Moore. Jednak nietęgie miny jasno komunikują „Dostaliśmy nauczkę”.

Skąd ten cały kolorystyczny zawód?  Zakupili farbę u innego producenta w nadziei, że ulubiony odcień zawsze będzie taki sam jak w chwili zauroczenia… Oto Bill i Ruth wpatrują się w pomalowaną ścianę, a na twarzach widać niezadowolenie z osiągniętego efektu. „Coś nie pykło”, bo odcień z wzornika Benjamin Moore ni jak się ma do koloru ściany…

W pewnym momencie ona przyciemnia światło we wnętrzu, a on stara się „dopasować” wzorzec do…ściany. Udaje się dopiero w momencie, gdy pokój spowija ciemność…

Lekcja nr 2 - „Grow on us”

Widzicie twarze Maxa i Kim? Nie wyglądają na szczęśliwe.

Pewnego dnia zakochali się w kolorze “Van Deusen Blue HC-156” marki Benjamin Moore, jednak również oni postanowili pójść na łatwiznę… Próbowali „dopasować” kolor, używając farby innej marki. Nie udało się.

Rzadko przyznajemy się do popełnionych błędów, dlatego nie dziwi nas pomysł, na który wpadła zrezygnowana para. Godząc się w pewnym sensie z porażką, postanowili poczekać nieco dłużej. Być może kiedyś kolor farby przydanie im do gustu…”Chwilę” czekali, a i tak się nie „zgrali”

Jaki z tego morał?

 

Dzięki wyjątkowym formułom i kolorantom, marka Benjamin Moore zapewnia piękną kolorystykę niemożliwą do skopiowania przez innych producentów farb. NIGDY NIE IDŹ "NA SKRÓTY"... nawet nie próbuj.

 

Never trust another paint to be a Benjamin Moore color.

UNMATCHABLE.

Zobacz także:

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca kolejnego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2023! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" trwa!

Na początku był chaos, a później kolor…NIE! Na początku było wapno… Właśnie na tym spoiwie wytworzona została słynna farba „Moore’s® Prepared Calsom Finish” – pierwsze […]

10 lipca 2023

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram