FB

2+2+kolor

Właściciele domu w warszawskiej dzielnicy Wawer są wielbicielami nasyconych odcieni. Nic zatem dziwnego, że z prośbą o pomoc przy kształtowaniu i urządzaniu przestrzeni zwrócili się do Zuzanny i Kamila Krasuskich z pracowni TANDEM DESIGN - mocne zestawienia barw we wnętrzach to ich znak rozpoznawczy.


Dom kupiony z myślą o stworzeniu wygodnego gniazdka dla rodziny 2+2, pełen jest nowatorskich rozwiązań.
„Przed rozpoczęciem prac przeprowadziliśmy bardzo wnikliwy wywiad z Inwestorami. Na jego podstawie dowiedzieliśmy się, że marzą o wnętrzu nowoczesnym z dużą ilością otwartych przestrzeni dodających  „oddechu” i sprzyjających wspólnemu spędzaniu czasu. Płaszczyzny miały pozostać uporządkowane, czyste – stąd układ obejmujący wiele szaf i schowków, które skutecznie pozwalają zapanować nad bałaganem” opowiada Zuzanna.

Rzeczywiście, jedną z pierwszych rzeczy na które goście zwracają  uwagę tuż po przestąpieniu progu domu jest wrażenie olbrzymiej przestrzeni. Praktycznie cały parter stanowi jedno, wielkie pomieszczenie z dyskretnie przypisanymi funkcjami, podkreślonymi materiałami i wyrazistymi kolorami. Przestrzeń salonu łączy się płynnie z jadalnią, holem i klatką schodową oraz kuchnią.
„Naszym klientom bardzo podobały  się surowe, proste formy i niemal techniczne oświetlenie, wprowadzające futurystyczny nastrój”, mówi Zuzanna. „Z drugiej strony dowiedzieliśmy się, że ich ulubionymi kolorami są odcienie nawiązujące do natury. High-tec i paleta ziemi? Kochamy połączenia niemożliwe!”. Kobalt, ochra i turkus.
Tak powstał pomysł na zbudowanie całej koncepcji kolorystycznej wokół charakterystycznego materiału  - łupka Indian Autumn, który razem z ciepłym, ciemnym drewnem orzechowym  stanowi bazę projektu. Ten intrygujący kamień o połyskującej powierzchni kryje w sobie zarówno ciepłe, jak i chłodne tony, które projektanci postanowili „podkręcić” i rozrzucić po całej przestrzeni parteru. 

Poszczególne strefy migoczą charakterystycznymi kolorami. Strefę komunikacyjną – hol oraz klatkę schodową – opanowała ciepła biel Timid White OC-39 połączona z wyrafinowanym, atramentowym kobaltem Starry Night Blue 2067-20. W strefie salonu od razu rzuca się w oczy pogodny turkus dywanu na jasnej  kanapie i miodowy żółty Stuart Gold HC-10, który akcentuje strefę telewizyjną. Do ciepłych, kamiennych tonów nawiązuje ażurowa ścianka w kolorze stonowanego brązu wykończona farbą Aura. Odcień Riding Boots CSP-300 pochodzi z palety Color Stories i pięknie współpracuje z oświetleniem. Gdy odwrócimy wzrok, znów zauważymy kobalt, tym razem zastosowany jako mocny akcent w kuchni. Dla podkreślenia dramaturgii jasne, tapicerowane meble zostały skonfrontowane z designerskimi, ażurowymi formami stolików kawowych i krzeseł w głębokiej czerni. Czerń pojawia się także w bardzo charakterystycznej, lekkiej „wstędze” dolnego biegu schodów i na fragmencie ścian kuchennych (odcień Black Berry 2119-20).
 
 

Ze względu na duże, odsłonięte płaszczyzny ścian projektanci zdecydowali się na zastosowanie w tej strefie farby ceramicznej REGAL® SELECT Interior Paint & Primer Matte Finish 548 o wysokiej odporności na plamy, szorowanie i zmywanie na mokro, oraz farby AURA® Eggshell Waterborne Interior Paint 524, która oprócz niesamowitych właściwości wydobywania głębi koloru również cechuje się wyjątkową trwałością. To świetne rozwiązanie, jeśli mamy w domu małe dzieci lub zwierzaki – płaszczyzny zawsze wyglądają świeżo i są naprawdę łatwe w utrzymaniu.

Łazienki inne niż wszystkie


Główną łazienkę na piętrze urządzono według tego samego klucza kolorystycznego. Ciepły beż kamienia kontrastuje z mocnym błękitem, mat kontrastuje z połyskiem. Eleganckie, brązowo- miedziane płytki z malarskimi dekorami( FAP) zostały skontrastowane z czystą, arktyczną bielą dużych płytek gresowych i wesołym turkusem  szklanej obudowy wc. Wisienką na torcie jest tu miedziana bateria ścienna, która we wnętrzu gra rolę niemal biżuteryjną. 
Koncepcja drugiej łazienki, a właściwie salonu kąpielowego z trzema oknami  kontynuuje tematykę związaną z biżuterią.  Zamiast na połysku metalu, Zuzanna skupiła się tym razem na urodzie kamieni półszlachetnych. Większość płytek ma charakterystyczne dla agatów żyłkowanie, które urozmaica duże płaszczyzny. Fioletowy agat pojawia się w tym wnętrzu także w formie olbrzymiego obrazu- cała ściana we wnęce prysznicowej jest wyłożona szkłem z tym wzorem. Obie łazienki zostały wykończone farbą ceramiczną REGAL® SELECT 548 w kolorze Super White.
 

Atramentowy chillout
 
Na deser zostawiamy jedno z najciekawszych pomieszczeń w tym domu - chillout room zaaranżowany w dużym pomieszczeniu nad garażem. Wnętrze o nietypowej architekturze, z mini – aneksem kuchennym i wygodnymi siedziskami pełni rolę domowej „bawialni”. Pojawia się tu kilka bardzo ciekawych pomysłów aranżacyjnych.  Ciemne drewno przewrotnie ułożono na suficie (skontrastowane z białymi elementami konstrukcyjnymi dodaje optycznie głębi), ale to nie jedyna niespodzianka - atramentowa ściana „wchłania” drzwi pomalowane na ten sam kolor, a heksagonalne płytki sprytnie naśladują dywan i płynnie łączą się z parkietem. Niezobowiązujący, luźny klimat sprzyja długim rozmowom w gronie przyjaciół.
W tym wnętrzu rządzą kolory: przygaszona biel Halo OC-46 i ponownie Starry Night Blue 2067-20.

 

Mamy nadzieję, że odwaga i niepohamowany głód koloru reprezentowany przez projektantów z TANDEM DESIGN natchną naszych klientów do zabawy z barwami Benjamin Moore. Przypominamy, że do dnia 8 marca 2017 r. wszystkie produkty z linii AURA® dostępne są z rabatem 20% - lista salonów objętych promocją dostępna jest w zakładce AKTUALNOŚCI.

Projekt: Tandem Design,  www.tandemdesign.pl

Zdjęcia: Vova Melymuka

Ekskluzywne farby legendarnej marki Benjamin Moore stanowią synonim elegancji i prestiżu. Tworzą niepowtarzalny klimat wnętrz i podkreślają ich indywidualny charakter. Farba ceramiczna, farba tablicowa, farby ekologiczne, farby zmywalne, farby magnetyczne – mieliśmy ogromny wkład w opracowanie wzorcowych produktów przynależnych dla wymienionych kategorii. To dzięki nam Klienci dowiedzieli się co to jest farba ceramiczna, sprawiliśmy także, że farba tablicowa dostępna jest w bardzo bogatej gamie odcieni, a Aura po raz pierwszy pokazała jak wygląda prawdziwy kolor na ścianie. Nasze odcienie chroni hologram „Authentic Color”, a portfolio obejmuje najbardziej ekologiczne farby przyjazne środowisku naturalnemu, bazujące na innowacyjnych, opatentowanych technologiach bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Czy wiesz, że farby magnetyczne wcale nie muszą mieć tradycyjnej formy? Benjamin Moore to więcej niż farby - to Twój Styl Życia!